Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Úklid jako práce snů

Jana je žena v nejlepších letech. Do Domova NADĚJE v Otrokovicích přišla bydlet spolu s kamarádem, dalším klientem. Do deseti let bydlela se svou maminkou, jejím přítelem a sestrou. Od té doby vystřídala několik domovů. Sotva se u nás trochu zabydlela, už měla zájem o službu sociálně terapeutické dílny.
leták Naděje
 

 
 

Prostory dílny hned naplnila svou energickou přítomností. Mluvila o tom, že velmi ráda pracuje a jak moc by si v budoucnu přála zkusit opravdové, placené zaměstnání. Nikdy dřív k tomu neměla příležitost. Jana nám svým otevřeným, přímým způsobem řekla, že prací jejích snů je úklid, zejména pak umývání toalet. Mluvila pravdu.

Dali jsme společně dohromady harmonogram činností, kterým se bude v dílně věnovat. Umývání toalet a úklid v kuchyňce zaujal v jejím plánu přední místo. Protože je Jana velmi pečlivá a kreativní, zapojila se i do většiny výrobních činností. Zaujalo ji tvoření z keramické hlíny, vytváření záložek do knížek podle vlastních návrhů, později začala také plést koberec. Její počáteční nedůvěru v úspěch rychle zažehnalo povzbuzení, ale i dobrý výsledek její práce.

Problémy působila Janina silná osobnost a jasná představa o tom, jak je potřeba práci odvést. Hlavně zpočátku se tato představa nejednou střetávala s pravidly práce v dílně. Pro Janu bylo těžké přijmout instrukce pracovníků, někdy dokonce její činnost končila pláčem. Postupem času se Jana učila přijímat a zpracovávat instrukce ne jako výtku, kritiku, nebo dokonce útok, ale jako pomoc v tom, aby získala dovednosti nezbytné k uplatnění v placeném zaměstnání.

Shodou náhod se naskytla příležitost, na kterou se Jana tak pečlivě připravovala. Nabídka práce v úklidové firmě, dokonce nedaleko od dílny. Jana se jí s radostí chopila a spolu s dalšími klientkami začala pracovat ve svém vysněném oboru. Všem novým pracovnicím byla zpočátku poskytnuta podpora přítomného pracovníka sociálně terapeutické dílny.

Práce šla Janě od ruky, dobře zvládla počáteční nápor instrukcí, nezazněl ani náznak odporu, který projevovala v dílně při nácvicích činností. Jana na sebe byla velmi hrdá, spokojeností jen zářila. Bohužel však firma, u které Jana pracovala, dostala výpověď z prostor, kde se práce konala. Nikoliv vlastní vinou tak přišla Jana o práci.

Ale nevzdáváme se. Už víme, že když přijde další možnost, můžeme Janu s klidem a jistotou poslat pracovat, protože nám ukázala, že práci zvládne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpracoval: tým NADĚJE 2019

 

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz
 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 5.6.2019 / 5.6.2019 | Zveřejnit od-do: 5.6.2019-11.8.2019

Líbí se?

 83% |  17%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • NÁMĚSTÍ 2019 - KÁJOVA KAPELA + NEW ORLEANS BAND
  16.6.2019 17:00
  Start 4. ročníku letního cyklu koncertů na náměstí před Besedou. Dvojprogram! KÁJOVA KAPELA je souborem zhudebňujícím poezii českých, ale i světových autorů (J. Skácel, Ch. Morgenstern, J. Žáček, P. Verlaine, K. Hlaváček, F. Gellner…). Vlastní texty a instrumentální tvorba nejsou výjimkou. Kapela hraje v současné době ve složení: Karel Ptáček - kytary, zpěv, Veronika Austová - flétna, zpěv, Filip Karlík - lesní roh, zpěv, Vít Kymla - basová kytara, zpěv, Jiří Zvoníček - bicí.
  NEW ORLEANS BAND, s podtitulem Classic Rock Revival, to je parta ostřílených zlínských muzikantů v čele se zpěvákem Mariem Taravellou. Ráda prezentuje známé klasické rockové hity ve vlastních úpravách, mnohdy s neobvyklým nástrojovým obsazením, ale s tradičním českým muzikantstvím a zápalem. Zazní písně z repertoáru E. Claptona, Eagles, Rolling Stones, Lynyrd Skynyrd, ale třeba i Jirky Schelingera…
 • PRÁZDNINOVÉ ŘÁDĚNÍ
  18.6.2019 16:00
  Přijďte fandit dětem při „Prázdninovém řádění“ projektu „Zdravý pohyb do škol“! V úterý 18. června 2019 pořádají základní školy ve spolupráci s městem Otrokovice společně se zástupci sportovních klubů a oddílů pracujících s mládeží na území Otrokovic další ročník této velkolepé sportovní události. Prázdninové řádění startuje v 16 hodin ve Sportovním areálu Baťov.
 • Slavata Triatlon Tour
  20.6.2019 16:00
  rádi bychom Vás pozvali na 9. ročník triatlonové série Slavata Triatlon Tour, která je otiskem příběhu Tomáše Slavaty. Závod se bude konat dne 20.6. 2019 od 16:00 v rekreační oblasti Štěrkoviště v Otrokovicích. Jedná se o každoroční triatlonový závod pro děti ve věku od 4 - 18 let pořádaný sportovcem a filantropem Tomášem Slavatou, který již 9. rokem navštěvuje města po celé ČR a díky sportu propojuje světy dětí pocházejících z různých prostředí. Vše je pro děti zdarma. Na místě také funguje půjčovna kol, aby mohlo přijít opravdu každé dítě bez ohledu na to, zdali má své vybavení či nikoliv. V rámci závodu se losují kola Author.
  Typ akce: Sportovní akce
 • HISTORIE ČTENÁ RÝČEM
  24.6.2019 17:00
  Vernisáž v pondělí 24.6.2019 v 17:00 hodin, vstup volný.
  Klub přátel historie města Otrokovice s podporou Města Otrokovice připravil výstavu věnovanou pravěku regionu Otrokovicka, zdokumentovaného na archeologických nálezech z Otrokovic a jejich blízkého okolí. Na výstavě budou rovněž poprvé veřejně prezentovány nálezy z nejnovějších záchranných archeologických výzkumů spojených s výstavbou dálnice D55. Výstava potrvá do soboty 17. srpna 2019.
 • SCREAMERS - Smím prosit?
  26.6.2019 19:00
  Lukáš Vyvlečka a travesti skupina Screamers uvádí
  SCREAMERS - Smím prosit?
  Známá travesti skupina SCREAMERS se vrací do Otrokovické BESEDY se zbrusu novým pořadem SMÍM PROSIT?. Půjde o večer plný tance a zpěvu na téma “elegance a rodinné hodnoty z pohledu etiky a reality”. Opět nebudou chybět imitace domácích i zahraničních zpěváků a zpěvaček, nejrůznější převleky, barevné kostýmy, či vtipné scénky. Těšit se můžete na slečny Paulu, Halinu, Lili, Sašu, Valerii a také na sympaťáka Láďu, který Vás tradičně provede celým pořadem.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Červen 2019 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
21. týden272829303112
22. týden3456789
23. týden10111213141516
24. týden17181920212223
25. týden24252627282930
26. týden1234567

Další akce


Anketa

Z kterého zdroje čerpáte informace o městě Otrokovice?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 1595


Přehled získaných dotací městem Otrokovice v období 2015-2018Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém