Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Jeden den pro NADĚJI

V sobotu 8. června se v otrokovickém Lanáčku uskutečnil již 8. ročník open air handicap festivalu JEDEN DEN, pořádaný otrokovickou pobočkou NADĚJE. Akce se konala pod záštitou starostky Otrokovic Hany Večerkové a finančně ji podpořilo město Otrokovice. Návštěvníky festivalu přijela pozdravit i poslankyně Alena Gajdůšková. Hlavním smyslem festivalu je spojit na jeden den svět lidí zdravých se světem handicapovaných, a to jak na pódiu, tak mezi diváky.
starostka města Hana Večerková, moderátor, ředitel Naděje Pavel Polák, dítě
 

 
 

Přestože nás před zahájením festivalu postrašila zatažená obloha a mírný déšť, počasí se nakonec umoudřilo a tak si všech 385 návštěvníků mohlo užívat krásné odpoledne v  příjemném prostředí. Na festivalu si přišly na své i děti, na které zde kromě atrakcí Lanáčku čekaly nejrůznější aktivity, soutěže i zasloužené odměny.

Festivalovým dnem provázel skvělý moderátor Martin Rezek. Bohatý program zahájila kapela Hluchý Dovrat, která si získala diváky svým pestrým multižánrovým repertoárem. Na ni navázala kapela Hudba Fryšták, která patří mezi pravidelné účastníky našeho festivalu. Nechyběla ani kapela z Gymnázia Otrokovice, která svými známými hity rozezpívala, ale i roztancovala nejednoho diváka. Také letos nás navštívila skupina Rytmus pro život, která přizvala do svého vystoupení diváky, a společně si všichni zabubnovali. Návštěvníky rozpohybovala půvabná tanečnice Marie Vaněčková z tanečního centra OrianaDance Zlín, která strhla diváky svými barevnými kostýmy, bezprostředností a optimismem. Krásou, barvami a emocemi bylo protkané i taneční vystoupení skupiny MAAT z Valašské Polanky. Velký úspěch sklidila taneční skupina PULS Chlastáš z Brna, která divákům předvedla, jak si spolu rozumí taneční umění a pořádná dávka humoru. Hudební nováčky na festivalu reprezentovala kapela MERS ze Zlína a kapela Mayham & Eggs z Brna, která příjemně zakončila festivalový den.

Bavili se všichni, lidé zdraví i lidé, kteří žijí s nějakým handicapem. A to je přesně ten důvod, proč akci pořádáme.

Děkujeme všem partnerům – městu Otrokovice, Lanáčku Otrokovice, agentuře Vše pro akci.cz, firmě L.V. Print, Gymnáziu Otrokovice, a Skautu Otrokovice, za poskytnutou podporu, díky níž jsme mohli akci uspořádat. Děkujeme všem návštěvníkům festivalu, kteří se přišli pobavit a zároveň podpořit dobrou věc. Výtěžek ze vstupného, který činí 21 805 Kč, poputuje na renovaci vybavení chráněného bydlení NADĚJE v Otrokovicích.

Děkujeme a zase za rok v Lanáčku ahoooooj!

 

 

Zaslala: Kristina Daňková, Naděje

 

Více informací:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz
 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 10.6.2019 / 10.6.2019 | Zveřejnit od-do: 10.6.2019-11.8.2019

Líbí se?

 84% |  16%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • NÁMĚSTÍ 2019 - KÁJOVA KAPELA + NEW ORLEANS BAND
  16.6.2019 17:00
  Start 4. ročníku letního cyklu koncertů na náměstí před Besedou. Dvojprogram! KÁJOVA KAPELA je souborem zhudebňujícím poezii českých, ale i světových autorů (J. Skácel, Ch. Morgenstern, J. Žáček, P. Verlaine, K. Hlaváček, F. Gellner…). Vlastní texty a instrumentální tvorba nejsou výjimkou. Kapela hraje v současné době ve složení: Karel Ptáček - kytary, zpěv, Veronika Austová - flétna, zpěv, Filip Karlík - lesní roh, zpěv, Vít Kymla - basová kytara, zpěv, Jiří Zvoníček - bicí.
  NEW ORLEANS BAND, s podtitulem Classic Rock Revival, to je parta ostřílených zlínských muzikantů v čele se zpěvákem Mariem Taravellou. Ráda prezentuje známé klasické rockové hity ve vlastních úpravách, mnohdy s neobvyklým nástrojovým obsazením, ale s tradičním českým muzikantstvím a zápalem. Zazní písně z repertoáru E. Claptona, Eagles, Rolling Stones, Lynyrd Skynyrd, ale třeba i Jirky Schelingera…
 • PRÁZDNINOVÉ ŘÁDĚNÍ
  18.6.2019 16:00
  Přijďte fandit dětem při „Prázdninovém řádění“ projektu „Zdravý pohyb do škol“! V úterý 18. června 2019 pořádají základní školy ve spolupráci s městem Otrokovice společně se zástupci sportovních klubů a oddílů pracujících s mládeží na území Otrokovic další ročník této velkolepé sportovní události. Prázdninové řádění startuje v 16 hodin ve Sportovním areálu Baťov.
 • Slavata Triatlon Tour
  20.6.2019 16:00
  rádi bychom Vás pozvali na 9. ročník triatlonové série Slavata Triatlon Tour, která je otiskem příběhu Tomáše Slavaty. Závod se bude konat dne 20.6. 2019 od 16:00 v rekreační oblasti Štěrkoviště v Otrokovicích. Jedná se o každoroční triatlonový závod pro děti ve věku od 4 - 18 let pořádaný sportovcem a filantropem Tomášem Slavatou, který již 9. rokem navštěvuje města po celé ČR a díky sportu propojuje světy dětí pocházejících z různých prostředí. Vše je pro děti zdarma. Na místě také funguje půjčovna kol, aby mohlo přijít opravdu každé dítě bez ohledu na to, zdali má své vybavení či nikoliv. V rámci závodu se losují kola Author.
  Typ akce: Sportovní akce
 • HISTORIE ČTENÁ RÝČEM
  24.6.2019 17:00
  Vernisáž v pondělí 24.6.2019 v 17:00 hodin, vstup volný.
  Klub přátel historie města Otrokovice s podporou Města Otrokovice připravil výstavu věnovanou pravěku regionu Otrokovicka, zdokumentovaného na archeologických nálezech z Otrokovic a jejich blízkého okolí. Na výstavě budou rovněž poprvé veřejně prezentovány nálezy z nejnovějších záchranných archeologických výzkumů spojených s výstavbou dálnice D55. Výstava potrvá do soboty 17. srpna 2019.
 • SCREAMERS - Smím prosit?
  26.6.2019 19:00
  Lukáš Vyvlečka a travesti skupina Screamers uvádí
  SCREAMERS - Smím prosit?
  Známá travesti skupina SCREAMERS se vrací do Otrokovické BESEDY se zbrusu novým pořadem SMÍM PROSIT?. Půjde o večer plný tance a zpěvu na téma “elegance a rodinné hodnoty z pohledu etiky a reality”. Opět nebudou chybět imitace domácích i zahraničních zpěváků a zpěvaček, nejrůznější převleky, barevné kostýmy, či vtipné scénky. Těšit se můžete na slečny Paulu, Halinu, Lili, Sašu, Valerii a také na sympaťáka Láďu, který Vás tradičně provede celým pořadem.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Červen 2019 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
21. týden272829303112
22. týden3456789
23. týden10111213141516
24. týden17181920212223
25. týden24252627282930
26. týden1234567

Další akce


Anketa

Z kterého zdroje čerpáte informace o městě Otrokovice?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 1595


Přehled získaných dotací městem Otrokovice v období 2015-2018Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém