Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Vyhlašování VÝSLEDKŮ SOUTĚŽE DO PRÁCE NA KOLE 2019

Již pošesté se společně zapojili v měsíci květnu soutěžící z měst Zlín a Otrokovice v motivační kampani Do práce na kole 2019. Hlavním organizátor projektu Auto*Mat z.s. Praha spolupracoval letos s 45 městy po celé republice. Cílem soutěže je hravou formou přivést obyvatele měst k využívání šetrných způsobů dopravy a ulevit životnímu prostředí. Kromě cyklistů a koloběžkářů se zúčastnili akce také běžci, chodci a ostatní, kteří jezdí do práce „na vlastní pohon“.
Soutěžící DPNK
 

 
 

Do celorepublikové výzvy se letos přihlásilo 45 měst s celkovým počtem 19576 nadšenců a společně soutěžící města Zlín a Otrokovice se umístila na předním místě v počtu zaregistrovaných nadšenců za Prahou (5869), Brnem (3113), Plzní (1065), Ostravou (1024) a Olomoucí (1017). Ve Zlíně, Otrokovicích a okolí se letos zapojilo 941 cyklistů, koloběžkářů, chodců a běžců, v minulém roce to bylo 742. Je to o 199 více než v minulém roce. Za Zlín soutěžilo 455 nadšenců (402 v roce 2018) a za Otrokovice 486 (340 v roce 2018) přihlášených soutěžících. Za obě města se vytvořilo 242 týmů po 2 až 5 členech. Společně ujeli neuvěřitelných 199214 km na kole, nebo koloběžce a pěšky, nebo v poklusu zvládli 12313 km. Za celou republiku je to celkem 3 596 583 km a dohromady ušetřili 465,7 tun CO2. Děkujeme!

 

Letošní květen byl celkem studený a propršený. Možná i proto se lehce snížil průměrný počet kilometrů na hlavu. Naopak přibylo procento cest, které účastníci překonali pěšky nebo poklusem. Takových cest „po svých“ bylo celkem 30 %. Účastníků akce ale opět přibylo, a to i v Praze, která má pořád mezi veřejností nálepku města nepřívětivého pro cyklisty. Je vidět, že ani hustý provoz, ani kopcovitý terén nejsou takovými překážkami. Přesto bychom chtěli obecně na kola dostat také více žen, dětí a seniorů, které právě strach z provozu od dopravy na kole odrazuje,“ říká Anna Kociánová z pořadatelského spolku Auto*Mat.

Tématem letošního ročníku byl „Homo cykliens“, tedy upozornění na to, že právě více cyklistů může ulevit ulicím od přetížené automobilové dopravy. Spojuje nás kolo! A také koloběžka, běh nebo chůze pěšky. Zkrátka touha vyzvat svou pohodlnost, popřemýšlet nad svými stereotypy a vyrazit vlastní silou do krásného rána, deště nebo do tmy. Není to vždy jednoduché, ale o to je to zábavnější. Cyklisté, chodci a běžci také proměňují celkovou atmosféru měst. To souvisí i se smyslem výzvy, kdy nejde o co nejvyšší počet kilometrů. Auto*Mat se spolu s místními organizátory po celé ČR snaží motivovat zaměstnance k tomu, aby se do provozu na kole vůbec vydali a aby u udržitelné dopravy posléze zůstali. Proto se klade největší důraz na kategorii Pravidelnost týmů (v jízdě na kole, chůzi i běhu). V té také vítězové získávají nejkrásnější ceny.

Slavnostní vyhlašování výsledků květnové motivační soutěže za obě města bylo letos 6. června v Otrokovicích na náměstí 3. května. Výhry předávala starostka města Otrokovic Hana Večerková, místostarosta Petr Ťopek, otrokovická cyklokoordinátorka Renáta Krystyníková a zlínský cyklokoordinátor Martin Habuda. Hlavní cena v kategorii Pravidelnost se losovala z 24 týmů, které zvládly 100% svých cest do práce na vlastní pohon. Z hlavní ceny, a to dvou koloběžek Kostka od  firmy KOSTKA – kolobka, s.r.o., Statutárního města Zlín a města Otrokovice.a se těšil tým Výhledy Napa ze společnosti Fatra a.s. Na druhém místě byl vylosován tým Mudříci z Krajské nemocnice T. Bati Zlín a.s. a třetí místo obsadil tým Víly z vily z Rehabilitačního stacionáře. Celkem bylo vylosováno a získalo ceny od partnerů soutěže 22 týmů v kategorii Pravidelnost.

Kategorie Výkonnost jednotlivců hodnotila celkový počet ujetých kilometrů. Bylo odměněno devět mužů a žen. Neuvěřitelných 4025,5 km najezdil soutěžící Jiří Šišák, z týmu VYPUŠTĚNÉ DUŠE – pro závod , firmu i duši vypustíme ze ZLINPROJEKTU, Zlín. Za ženy první místo získala soutěžící Honey z týmu Tak WO CO J(E)DE, z firmy Woco STV s.r.o., Vsetín, která ujela 1602,3 km. V kategorii Běhej do práce 2019 se nejlépe umístila Lucie Zborovančíková Nováková z týmu Výhledy Napa, z Fatry Napajedla. Naběhala 224,2 km.

V kategorii Kreativita soutěžící posílali obrázky na téma Můj nejlepší květnový zážitek. Nejlepší díla ohodnotila komise tvořená zástupci měst Zlín a Otrokovice. První místo získala Stanislava Kovářová za komix 2019  Slunce, seno a kolo . Na druhém místě Lukáš Graubner - Východ slunce nad cyklostezkou Zlín – Otrokovice. Třetí místo získala Pavla Romaňáková - Květnový příběh a čtvrté  Kristýna Kondlerová - KoloSraz v Edhouse .

V letošním roce se  Do školy na kole  zapojilo 6 středních a 1 vysoká škola (Sportovní fakulta Brno) v rámci celé ČR. Nejvýkonnější běžci za celou republiku jsou z Gymnasia Lesní čtvrť, Zlín , a je to Jakub Macek a Anna Šuterová. Celkem se z Gymnasia Lesní čtvrť Zlín přihlásilo 7 studentů a vytvořili dva týmy s názvy Kostelecká dopravní a Továrna na katastrofy. V Otrokovicích všichni získali odměny.

Hlavní výhry doplnílo v Otrokovicích Radio Zlín, které z vlastní soutěže předalo výherci jízdní kolo a OTROKOLO, Otrokovice zase odměnilo  vítěze za nejlepší fotografii z jízd na zapůjčených koloběžkách Kostka.

Na otrokovickém náměstí byl při vyhlašování výsledků soutěže připraven bohatý program a občerstvení nejen pro samotné soutěžící. Vítězné soutěžící týmy i jednotlivce potěšily dárkové poukázky na cyklo-potřeby, nebo cyklo-servis a jiné propagační a věcné ceny.

Kromě Statutárního města Zlín a města Otrokovice podpořily motivační soutěž Do práce na kole 2019 za město Zlín, Otrokovice a okolí další lokální partneři, kterým děkujeme:
Zlínský krajHolešovská regata – agentura Velryba, Gemini – oční klinika a.s., Rapant s.r.o. – cestovní kancelář, KCK CYKLOSPORT-MODE s.r.o. Otrokovice, Sport-racing-bike s.r.o. Zlín, OTROKOLO Otrokovice, Besip, 14|15 Baťův institut – příspěvková organizace, Edhouse s.r.o. Zlín, Continental Barum s.r.o., Centrála cestovního ruchu Východní Moravy ve Zlíně, restaurace U RYBIČKY přístaviště Babice, Pražená káva Babice COFFEESPOT, Coffee Express Zlín, Bajkavárna Zlín, Pivovar Malenovice – Zlínský švec, Radio Zlín a iniciativa CykloZLÍN.

 

 

 

 

Zpracovala: Jana Vybíralová, koordinátorka DPNK 2019 za Zlín, Otrokovice a okolí

Více informací:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz
 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 11.6.2019 / 11.6.2019 | Zveřejnit od-do: 11.6.2019-11.8.2019

Líbí se?

 68% |  32%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • NÁMĚSTÍ 2019 - KÁJOVA KAPELA + NEW ORLEANS BAND
  16.6.2019 17:00
  Start 4. ročníku letního cyklu koncertů na náměstí před Besedou. Dvojprogram! KÁJOVA KAPELA je souborem zhudebňujícím poezii českých, ale i světových autorů (J. Skácel, Ch. Morgenstern, J. Žáček, P. Verlaine, K. Hlaváček, F. Gellner…). Vlastní texty a instrumentální tvorba nejsou výjimkou. Kapela hraje v současné době ve složení: Karel Ptáček - kytary, zpěv, Veronika Austová - flétna, zpěv, Filip Karlík - lesní roh, zpěv, Vít Kymla - basová kytara, zpěv, Jiří Zvoníček - bicí.
  NEW ORLEANS BAND, s podtitulem Classic Rock Revival, to je parta ostřílených zlínských muzikantů v čele se zpěvákem Mariem Taravellou. Ráda prezentuje známé klasické rockové hity ve vlastních úpravách, mnohdy s neobvyklým nástrojovým obsazením, ale s tradičním českým muzikantstvím a zápalem. Zazní písně z repertoáru E. Claptona, Eagles, Rolling Stones, Lynyrd Skynyrd, ale třeba i Jirky Schelingera…
 • PRÁZDNINOVÉ ŘÁDĚNÍ
  18.6.2019 16:00
  Přijďte fandit dětem při „Prázdninovém řádění“ projektu „Zdravý pohyb do škol“! V úterý 18. června 2019 pořádají základní školy ve spolupráci s městem Otrokovice společně se zástupci sportovních klubů a oddílů pracujících s mládeží na území Otrokovic další ročník této velkolepé sportovní události. Prázdninové řádění startuje v 16 hodin ve Sportovním areálu Baťov.
 • Slavata Triatlon Tour
  20.6.2019 16:00
  rádi bychom Vás pozvali na 9. ročník triatlonové série Slavata Triatlon Tour, která je otiskem příběhu Tomáše Slavaty. Závod se bude konat dne 20.6. 2019 od 16:00 v rekreační oblasti Štěrkoviště v Otrokovicích. Jedná se o každoroční triatlonový závod pro děti ve věku od 4 - 18 let pořádaný sportovcem a filantropem Tomášem Slavatou, který již 9. rokem navštěvuje města po celé ČR a díky sportu propojuje světy dětí pocházejících z různých prostředí. Vše je pro děti zdarma. Na místě také funguje půjčovna kol, aby mohlo přijít opravdu každé dítě bez ohledu na to, zdali má své vybavení či nikoliv. V rámci závodu se losují kola Author.
  Typ akce: Sportovní akce
 • HISTORIE ČTENÁ RÝČEM
  24.6.2019 17:00
  Vernisáž v pondělí 24.6.2019 v 17:00 hodin, vstup volný.
  Klub přátel historie města Otrokovice s podporou Města Otrokovice připravil výstavu věnovanou pravěku regionu Otrokovicka, zdokumentovaného na archeologických nálezech z Otrokovic a jejich blízkého okolí. Na výstavě budou rovněž poprvé veřejně prezentovány nálezy z nejnovějších záchranných archeologických výzkumů spojených s výstavbou dálnice D55. Výstava potrvá do soboty 17. srpna 2019.
 • SCREAMERS - Smím prosit?
  26.6.2019 19:00
  Lukáš Vyvlečka a travesti skupina Screamers uvádí
  SCREAMERS - Smím prosit?
  Známá travesti skupina SCREAMERS se vrací do Otrokovické BESEDY se zbrusu novým pořadem SMÍM PROSIT?. Půjde o večer plný tance a zpěvu na téma “elegance a rodinné hodnoty z pohledu etiky a reality”. Opět nebudou chybět imitace domácích i zahraničních zpěváků a zpěvaček, nejrůznější převleky, barevné kostýmy, či vtipné scénky. Těšit se můžete na slečny Paulu, Halinu, Lili, Sašu, Valerii a také na sympaťáka Láďu, který Vás tradičně provede celým pořadem.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Červen 2019 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
21. týden272829303112
22. týden3456789
23. týden10111213141516
24. týden17181920212223
25. týden24252627282930
26. týden1234567

Další akce


Anketa

Z kterého zdroje čerpáte informace o městě Otrokovice?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 1647


Přehled získaných dotací městem Otrokovice v období 2015-2018Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém