Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Výstavba cyklostezky budí vášně

V červenci letošního roku začala v ulicích Obchodní a Jiráskova výstavba cyklostezky, která umožní cyklistům bezpečný průjezd sídlištěm a bude mít napojení na páteřní stezku pro chodce a cyklisty Otrokovice – Zlín podél řeky Dřevnice. Ačkoliv s sebou stavba přináší celou řadu benefitů, je nutné vykácet několik stromů. To se nelíbí místním občanům.
pískoviště
 

 
 

Doposud bylo během výstavby první etapy pokáceno pět stromů. „Pokácena byla třešeň, která byla podměrečná a nepodléhá povolení životního prostředí. Dále byla v trase cyklostezky a budoucího stromořadí skupinka smrků, z nichž jeden byl podměrečný, a dva podléhají povolení ke kácení. Dále jsme byli nuceni pokácet lípu, podměrečnou, kterou jsme se snažili zachránit, ale byla rostená nad terénem, musela se tedy vykácet. Naopak se nám podařilo obejít a zachránit jeden javor,“ detailně popsala aktuální situaci Alena Lacigová, z odboru rozvoje města. Zdůraznila ale, že v projektu je podél ulice Jiráskova uložena za tyto stromy náhradní výsadba dvanácti javorů.

V příštím roce naváže na první etapu cyklostezky její druhá část. V této etapě výstavby je plánováno kácení pěti stromů a nahradí je třináct nových stromů. „V rámci přípravných prací se
pokácí tři javory a zejména ty obyvatele nejvíc trápí.  V průběhu projektové přípravy stavby jsme hledali možná řešení, jak stromy ušetřit. Bohužel to nebylo z důvodu nedostatku místa možné. V případě, že bychom cyklostezkou stromy „obtekli“, narušil by se kořenový systém a stejně by bylo nutné do dvou až tří let stromy pokácet. Zvažovali jsme také možné přesunutí části cyklostezky na druhou stranu cesty, ale zrušili bychom tak nejméně deset parkovacích míst. To by jistě vyvolalo protesty u jiné části obyvatel. Projekt nebylo možné vypracovat tak, aby v centru města nezahrnoval kácení stromů. Každý strom v trase cyklostezky byl důkladně posuzován. Část trasy cyklostezky vedené k ulici Nábřeží jsme stočili tak, abychom zachovali tři stromy, a za nimi pokračujeme v liniové výsadbě. V trase vedené středem sídliště jsme stezku umístili s ohledem na zachování celého stromořadí, vyhneme se kácení a tím neubereme ve středu sídliště stín. Celkové množství náhradní výsadby je dvacet pět stromů,“
vysvětlila Alena Lacigová.

Místní obyvatelé si také stěžují, že trasa povede přes dětské pískoviště. Otrokovická radnice přitom plánuje v blízkosti domu výstavbu nového dětského hřiště, které bude odpovídat současným standardům a bezpečnostním normám a pískoviště v něm bude zahrnuto. Obyvatelé dotčených domů v ulici Jiráskova získali výstavbou stezky nové chodníky, bezbariérové přístupy do vchodů, nové plochy pro kontejnerové stání odcloněné zástěnami a komfortnější přístup z parkoviště ke každému vchodu.

„Zavděčit se úplně všem není možné. Stále vzrůstající hustota automobilové dopravy ve městě volá po bezpečných stezkách chodce i cyklisty. V letošním roce se nám podařilo získat finanční prostředky z Integrovaného regionálního operačního programu, tak jsme nyní v rámci již dlouho schválené cyklokoncepce přistoupili k budování další části cyklostezky, řekla starostka města Hana Večerková. Na závěr dodala, že obyvatelé byli o plánech výstavby informováni standardní cestou.

Stavba byla řádně schválena a projednána v rámci aktualizace cyklokoncepce  zahrnující mimo jiné cyklostezku středem sídliště Střed předloženou k připomínkování v komisích místních částí. Cyklostezka byla v souladu s právními předpisy speciálním stavebním úřadem řádně povolena.  Nad rámec zákonných povinností byli obyvatelé informování prostřednictvím tiskové zprávy na webových stránkách města, Facebooku města, Otrokovických novin a do každého vchodu byla vylepena informace a k případným dotazům uvedena kontaktní osoba.

 

 

 

Další informace:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz   
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 5.9.2019 / 5.9.2019 | Zveřejnit od-do: 5.9.2019-10.11.2019

Líbí se?

 40% |  60%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • MHD ZDARMA pro všechny cestující
  20.9.2019 6:00 - 8:00
  V rámci Evropského týdne mobility dostanou všichni cestující MHD mezi 6:00 - 8:00 hod. na výstupní zastávce linky č. 55 na nádraží ČD snídani ZDARMA.
 • DOPRAVNÍ KEŠKY
  20.9.2019 15:00 - 18:00
  V rámci Evropského týdne mobility v areálu dopravního hřiště DDM Sluníčko na Trávníkách proběhne mezi 15 - 18 hod. hledání kešek pro zkušené hráče Geocachingu i pro úplné začátečníky.
  Vstup zdarma.
 • Sportovní odpoledne pro děti
  20.9.2019 17:00
  V rámci Evropského týdne mobility se koná na hřišti u Sokolovny sportovní odpoledne pro děti s táborákems TJ JiskraOtrokovice.
  Vstup zdarma
 • Ukázka různých forem cvičení
  20.9.2019 17:00 - 20:00
  V rámci Evropského týdne mobility si můžete s TJ Jiskra Otrokovice na Sokolovně vyzkoušet různé formy cvičení - woudink, smovey, Sm-systém.
  Vstup zdarma
 • DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ PRO VEŘEJNOST
  21.9.2019 10:00 - 18:00
  V rámci Evropského týdne mobility můžete navštívit mezi 10 - 18 hod. areál dopravního hřiště DDM Sluníčko na Trávníkách.
  Vstup zdarma
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Září 2019 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
34. týden2627282930311
35. týden2345678
36. týden9101112131415
37. týden16171819202122
38. týden23242526272829
39. týden30123456

Další akce


Anketa

Kam se v létě chodíte osvěžit nejčastěji?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 6023


Přehled získaných dotací městem Otrokovice v období 2015-2018Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém