Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Na radnici se veřejně projednávalo plnění strategie BESIP

Rok poté, co byl přijat dokument Strategie bezpečnosti silničního provozu města Otrokovice, se sešli zpracovatelé, ostatní kompetentní osoby a občané, aby zhodnotili jeho výsledky. V rámci programu byl prezentován vývoj nehodovosti na území města a byly stanoveny rizikové oblasti bezpečnosti silničního provozu.
Účastníci veřejného projednání BESIP
 

 
 

Veřejné projednání se uskutečnilo v otrokovické radnici v úterý 24. září v odpoledních hodinách. Pozvání na toto setkání přijali zpracovatelé z Centra dopravního výzkumu, zástupci BESIPU, Policie České republiky a představit svůj projekt Vision Zero přišla marketingová manažerka společnosti Continental Barum.

Roční bilance vyšla v některých oblastech uspokojivě, v jiných méně. Místní strategie BESIP byla  zastupitelstvem Otrokovic schválena 21. června 2018, takže jsme v minulém roce měli na její realizaci pouhých 6 měsíců. 

„Rok 2018 se bohužel po dvouletém období bez smrtelné dopravní nehody stal rokem, kdy na silnici vyhasl lidský život.   Těžce zraněny byly čtyři osoby a lehce zraněno bylo padesát osm osob. Ze všech dopravních nehod na území města se 85 % stalo v zastavěném území města (intravilánu). Oproti minulému období došlo k výraznému snížení počtu osob s těžkým zraněním, které signalizuje pozitivní trend k zásadnímu snížení závažných následků nehod. Nepříznivě se naopak vyvíjel počet lehce zraněných. Jedno smrtelné zranění narušilo dlouhodobě slibný základ pro naplnění hesla „město bez smrtelných následků nehod“,“ uvedla Renáta Krystyníková, vedoucí odboru dopravně-správního, Městského úřadu Otrokovice.

Centrum dopravního výzkumu rozšířilo stávající nehodové lokality o dvě nová místa (Terezov a silnici   do Zlína   č. I  / 49 v blízkosti zastávky MHD Trávníky). Dle podrobných průzkumů okolností vzniku dopravních nehod byli jako nejrizikovější účastníci provozu vyhodnoceni chodci, senioři a mladí řidiči. Právě na tyto skupiny bude třeba v následujícím období zaměřit pozornost,“ řekla dále Krystyníková.

Dokument pojednává o možnostech a způsobech snižování dopravní nehodovosti na území města. Cílem přijetí tohoto dokumentu je ochrana zdraví a životů občanů města i jeho návštěvníků. „Přijetí dokumentu je jedna věc, ale jeho plnění věc druhá. Každý člověk, který se pohybuje ve veřejném prostoru, musí dodržovat zákonná bezpečnostní pravidla. Jen tak můžeme dosáhnout toho, abychom se mohli na ulici cítit bezpečněji. Navíc nestačí, aby byla osvěta prováděna jen v Otrokovicích, ale na co nejširším území, protože Otrokovicemi projíždí mnoho řidičů z jiných krajů, stejně tak k nám přijíždějí návštěvníci z jiných oblastí,“ uvedla starostka města Hana Večerková, která se veřejného projednání zúčastnila.

A jaké úkoly má v tomto dokumentu město? Jak může přispět k bezpečnosti? Zajišťuje budování a udržování dopravní infrastruktury tak, aby byla pro všechny účastníky silničního provozu bezpečná. Opatření totiž nesměřují pro město Otrokovice pouze na bezpečnou komunikaci, ale právě také na bezpečná vozidla a bezpečného účastníka.

S ohledem na konkrétní doporučení obsažená ve Strategii BESIP město Otrokovice přistoupilo k zavedení zón 30, a to na sídlišti Trávníky, lokalitě ulici Dvořákova a Přístavní a části Kvítkovice, kde v současné době probíhá projektová příprava. Do realizace dílčích  opatření stanovených ve Strategii se zapojilo několik desítek subjektů, které mají rámci svých kompetencí možnost ovlivnit bezpečnost silničního provozu, např. PČR, správci komunikací a železnic, autoškoly, STK, dopravci, některé komerční společnosti a další.

 

 

Další informace:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz
 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 25.9.2019 / 25.9.2019 | Zveřejnit od-do: 25.9.2019-10.11.2019

Líbí se?

 44% |  56%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • PETER NAGY 60 - CZ/SK Tour
  16.10.2019 19:00
  Speciální česko-slovenské turné k letošnímu kulatému jubileu Petera Nagye spolu se skupinou INDIGO. Jedinečná možnost zažít nově sestavený koncertní program, který je průřezem tvorby tohoto zpěváka, skladatele a textaře. Písně Petera Nagye si oblíbili lidé více generací a mnohé z nich doslova zlidověly. Na turné zazní megahity "Aj tak sme frajeri", "So mnou nikdy nezostárneš", "Poďme sa zachrániť", "Psi sa bránia útokom", "Kristínka iba spí" a mnohé další! Během posledních let se zvuk kapely Indigo a interpretace Peterových skladeb posunuly více k rockovému zvuku, a tak písně jako "Chráň svoje bláznovstvá", "Sme svoji" či "Krásný zadok" dostaly pravý rockový drive. Prostor ale dostávají i písničky s poetickými texty pro publikum, které Peterovi zůstává věrné více než 35 let ("Bóje", "Agáty", "Udobrenia" či nová píseň "50 Žiráf"). Koncertní program "Peter NAGY 60" je průřezem tvorby Petera během existence jeho kapely Indigo, které dal název podle svého prvního hitu "Profesor Indigo".
 • KABELKOVÝ VELETRH
  17.10.2019 15:00 - 18:00
  Pomoc, co se nosí!
  Ve čtvrtek 17. října 2019 vypukne již pátý ročník dobročinného Kabelkového veletrhu, který pořádá Naděje, pobočka Otrokovice spolu se Zlínským deníkem.
  Od 15.00 do 18.00 hodin si návštěvníci v prostorách Otrokovické BESEDY budou moci za symbolické ceny zakoupit nové kousky do svých šatníků, ať už se bude jednat o kabelky, nákupní tašky, batůžky nebo například peněženky. Akce je určena nejen dámám, ale také dětem a pánům, kteří si jistě najdou v široké nabídce to své.

  Veletrh můžete podpořit nejen nákupem, ale také věnováním tašek, které už nenosíte a které by mohly ještě dělat radost další majitelce či majiteli. Přinést je můžete na kterékoli z našich sběrných míst nejen v Otrokovicích, ale také Napajedlích, a to do 7. října.
  Výtěžek letošního ročníku veletrhu bude sloužit k vybavení denního stacionáře Naděje v Otrokovicích.
 • MEZINÁRODNÍ ENTOMOLOGICKÝ VÝMĚNNÝ DEN A VÝSTAVA
  19.10.2019 9:00 - 13:00
  Dan Čagánek pořádá akci
  MEZINÁRODNÍ ENTOMOLOGICKÝ VÝMĚNNÝ DEN A VÝSTAVA
  Jedinečná akce, spojená s koupí a prodejem brouků, motýlů, strašilek, pavouků a plazů z celého světa. Pro děti připraveno malování nejrůznějších hmyzích motivů na obličej.
 • V Otrokovicích se opět uskuteční Misijní jarmark
  20.10.2019
  Turistické oddíly mládeže TOM 1412 a 1419 Otrokovice zvou veřejnost na Misijní jarmark. Tato akce se koná již třináctým rokem. Letos se uskuteční v neděli 20. října. Výrobky si bude moci každý zakoupit ve stáncích před kostelem sv. Vojtěcha od 8:30 do 9:00 a následně pak od 11:30 do 12:00.
  Celkový výtěžek pak bude odeslán na konto Papežských misijních děl. Tato organizace se zaměřuje mimo jiné také na podporu lidí v chudých zemích, kde je nedostatečná zdravotní péče, těžce dostupné základní vzdělání a nedostatek potravin.
  Koupí výrobku na Misijním jarmarku můžete pomoci lidem na různých kontinentech. Jak přesně organizace funguje a kam peníze pak následně putují, lze dohledat na webových stránkách: http://www.missio.cz/projekty/.
 • JAK SE VAŘILO V PRŮBĚHU STALETÍ
  21.10.2019 17:00
  Klub přátel historie města Otrokovice srdečně zve na výstavu "Jak se vařilo v průběhu staletí", která se s podporou města Otrokovice uskuteční 21. 10. - 17. 11. 2019. Výstava chce zábavnou formou informovat, co lidé jedli od pravěku až po současnost. Návštěvníky seznámí s tím, jak složitě si opatřoval potravu pravěký člověk, co a jak vařili ve středověku obyvatelé venkova i šlechtických sídel, jaká byla příprava pokrmů v časech průmyslové revoluce a jak těžké bylo nasytit rodinu v době I. a II. světové války. Vystavené exponáty zavedou zájemce nejen do kuchyní našich babiček, ale představí například i zlomky nádobí středověké kuchyně. Vernisáž výstavy se koná v pondělí 21. 10. 2019 od 17.00 hodin. Na vernisáži bude možné ochutnat jídla připravená podle středověkých receptur.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Říjen 2019 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
39. týden30123456
40. týden78910111213
41. týden14151617181920
42. týden21222324252627
43. týden28293031123
44. týden45678910

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 1016


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém