Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Občan Otrokovic Josef Jurečka se dožívá 100 let

Ačkoliv je vyučen jako kuchař, číšník, celý život se netknul alkoholu a nikdy nekouřil. To je recept Josefa Jurečky na dlouhověkost. Právě v těchto dnech se dožívá 100 let a popřát mu k významnému životnímu jubileu přišli i zástupci otrokovické radnice.
Josef Jurečka - stoletý občan
 

 
 

Foto: Romana Stehlíková


Josef Jurečka pochází z Prostřední Bečvy, kde byl jeho otec dlouhá léta starostou. Maminka byla v domácnosti, starala se o hospodářství s dobytkem. Je jedním ze čtyř sourozenců. S úsměvem vzpomíná, že si jako dítě rád pochutnával na kostkách cukru. Dále si vybavuje, že měl v životě příležitost setkat se osobně s Tomášem Garriquem Masarykem, kdy ho jako dítě vítal ve vsi.

 „Vyučil jsem se u Bati a začal jsem pracovat v restauraci hotelu Společenský dům. V roce 1939 jsem dostal v Otrokovicích domek a od té doby žiju tady,“ říká oslavenec. Je hrdý na to, že byl celý život zaměstnaný ve svém oboru. Kromě práce ve Společenském domě, kde brzy po zaučení zastával vedoucí funkci, zavedl stravovací zařízení pro české turisty u maďarského Balatonu, kde na letní sezonu odjížděl pracovat dlouhých dvacet let. To s sebou přinášelo řadu zkušeností a mimo jiné se musel naučit maďarsky. „Než se podávala jídla zákazníkům, vždycky jsem je nejprve ochutnal. Měl jsem radost, když byli lidé spokojeni,“ vzpomíná dál pan Jurečka. „Měl jsem velmi blízko k hudbě. Hrál jsem na harmoniku, na varhany a učil jsem se na housle. A když někdy v restauraci zůstalo jen pár hostů, vytáhl jsem harmoniku a hráli jsme a zpívali až do nočních hodin,“ předává Josef Jurečka dál své vzpomínky.

Se současnou ženou Jiřinou se potkal v rekreačním středisku Moravanu v Podkopné Lhotě. Má tři děti, dva syny a dceru, která žije také v Otrokovicích. Pochlubil se, že má deset vnuků, deset pravnuků a pět prapravnuků. „Rád bych věnoval velké poděkování manželce Jiřině, která se o mě dlouhé roky tak dobře stará. Bez ní by mi tu tak dobře nebylo,“ řekl nakonec jubilant.

V současné se době se stoletý pán těší zdraví, je usměvavý, rád si na oslavě popovídal a zavzpomínal. Peněžitý dar i kytice z radnice oslavence mile překvapili a potěšili.

V Otrokovicích aktuálně žijí tři občané, kteří mají sto a více let.

 

 

 

Další informace:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz 

 

 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 6.12.2019 / 6.12.2019 | Zveřejnit od-do: 6.12.2019-9.2.2020

Líbí se?

 51% |  49%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • ÍRÁN - dvě tváře Persie
  29.1.2020 18:00
  V novém roce pokračujeme v cyklu “Cestovatelské středy” besedou Michala “Štěpy” Štěpánka. Írán, kontroverzní země s přísným islámským režimem, nemá ve světě nálepku destinace, do které by se lidé zrovna hrnuli. A upřímně? Je to škoda… Štěpy zažil ruch hlavní metropole, pokusil se vyškrábat na nejvyšší kopec v zemi, podíval se k moři, přespal v poušti, poznával města a jejich památky, navštěvoval čajovny, ochutnával speciality, potkal spousty zvědavých lidí, ale hlavně vnímal a nasával atmosféru Blízkého východu. A co za tu dobu zjistil? Že tahle země je trochu jiná, než nám ji předkládá okolní svět. Přijďte si poslechnout a udělejte si svůj vlastní obrázek…
 • MICHAL PÁŠMA - OBRAZY
  4.2.2020 18:00
  Michal Pášma (*1966) je zlínský malíř a hudebník. Ve své výtvarné tvorbě se zaměřuje především na malbu fantazijních krajin a přírodních výjevů. V této sféře hýří jeho obrazy barvami. Nevyhýbá se však ani abstraktnímu projevu s přesahy k minimalismu, geometrické abstrakci až suprematismu. Pozoruhodná je série obrazů Malovaná hudba, v níž každý obraz je inspirován hudební předlohou. Umělec v ní zachycuje emoce a dojmy, které přetváří v grafickou podobu někdy velmi překvapivým a svérázným způsobem. Vernisáž s hudebním doprovodem v úterý 4. února od 18 hodin. Výstava potrvá do 28. 2. 2020.
 • EVA URBANOVÁ - DRUHÁ TVÁŘ
  5.2.2020 19:00
  Operní diva světového formátu zazáří v exkluzivním pořadu Druhá tvář s muzikantsky skvěle obsazenou formací BAROCK. Hutný zvuk klasických smyčcových nástrojů se sólovými vstupy koncertního mistra brněnské filharmonie Pavla Wallingera, rocková kytara Adama Malíka a skvělá rytmická sekce vytváří pěvkyni spolehlivé zázemí pro uplatnění všech barev jejího pověstného témbru v legendárním popových a rockových titulech. Slavnostní proměna první dámy české opery v rockovou star nabídne koncert nabitý hity kapel Queen, Vangelis, Nightwish, Scorpions, Nazareth či pěveckých legend Andrei Bocceliho, Il divo a dalších.
 • O SPORTOVNÍ SLÁVĚ
  14.2.2020 19:00
  Slavnostní vyhodnocení nejlepších otrokovických sportovců, kolektivů a trenérů roku 2019. Večerem s bohatým programem provází Barbora Černošková, redaktorka a moderátorka České televize. Po skončení slavnostní části pokračuje program v kinosále - výběrem hitů k tanci i poslechu skvěle pobaví DJ Jiří Baránek.
 • DUO JAMAHA
  20.2.2020 18:00
  Slovenské Duo Jamaha působí na hudební scéně již od roku 1996, v současné době ve složení otec Alfons a syn Marián Kotvanovi. Výběr písní skupiny je multižánrový, pro všechny věkové generace a je zárukou skvělé zábavy. Repertoár tvoří jak vlastní tvorba, lidové a taneční písně, tak i domácí a zahraniční hity nebo moderní remixy. Za prodej hudebních nosičů získalo Duo Jamaha již tři zlaté a tři platinové desky.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Leden 2020 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
52. týden303112345
1. týden6789101112
2. týden13141516171819
3. týden20212223242526
4. týden272829303112
5. týden3456789

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 4260


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém