Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Zastupitelé schválili programy pro poskytování dotací

město Otrokovice
Podporovat kulturní a sportovní aktivity je jednou z dlouhodobých priorit města. Na posledním zasedání Zastupitelstva města Otrokovice byly schváleny programy pro poskytování dotací v oblasti kultury, sportu a mládežnického soutěžního sportu na rok 2020.
 

 
 

Součástí programů jsou i návrhy finančních částek, které by měly být v rozpočtu města k těmto účelům vyčleněny. Finanční objemy budou platné až po schválení rozpočtu města Otrokovice na rok 2020.

 

„Hlavním cílem Programu pro poskytování dotací z rozpočtu města Otrokovice v oblasti kultury 2020 je  podpora provozních nákladů, cestovních nákladů a ostatních nákladů. Důvodem vzniku tohoto Programu je péče a vytváření podmínek pro volnočasové aktivity v oblasti místní kultury. Město podporuje spolky a organizace provozující svou činnost v pronajatých prostorech. Protože se jedná o organizace, jejichž hlavní činnost není zaměřena na dosahování zisku, město přispívá tímto způsobem na jejich kulturní činnost,“ vysvětlil Petr Ťopek, otrokovický místostarosta, který má v gesci oblast sportu a kultury.

Předpokládaný celkový objem peněžních prostředků programu oblasti kultury v roce 2020 byl navržen do rozpočtu města ve výši 450 tis. korun stejně jako v loňském roce.

 

Sportovcům rozdělí v následujícím roce radnice oproti roku 2019 částku vyšší o 5 %. Navrženo je 7.717.500 korun. Žádat o dotace mohou spolky se sídlem v Otrokovicích, které vykonávají činnost v oblasti tělovýchovy a sportu. Činnost spolku ale nesmí být komerční se zaměřením na dosahování zisku a jeho členové musí být fyzické osoby.  „Do Programu pro poskytování dotací z rozpočtu města Otrokovice v oblasti sportu pro rok 2020 bylo oproti roku 2019 implementováno  několik nepříliš podstatných úprav. Týkají se zejména účelů, na které mohou být peněžní prostředky použity,“ uvedl Petr Ťopek.

 

Teprve druhým rokem byl otrokovickým zastupitelům předložen ke schválení Program pro poskytování dotací z rozpočtu města Otrokovice v oblasti mládežnického soutěžního sportu. Oproti roku 2019 je v návrhu programu několik změn převážně formálního charakteru. Věk mládeže, pro které je program určen, se rozšiřuje na 6 až 19 let věku, aby se horní hranice kryla s věkem dorosteneckých soutěží.
Náklady na cestovné a dopravu byly rozšířeny o náklady na ubytování a startovné. Mládeži v oblasti sportu je navržena stejná částka jako v roce 2019, a to 1 milion korun.

 

 „Zástupci kulturních i sportovních spolků, potenciální žadatelé o dotaci, budou pozváni na tradiční setkání s vedením města a členy příslušných k podrobnému představení jednotlivých programů,“ uvedla vedoucí odboru školství a kultury Barbora Šopíková.

 


Další informace:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz
 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 12.12.2019 / 12.12.2019 | Zveřejnit od-do: 12.12.2019-9.2.2020

Líbí se?

 52% |  48%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • ÍRÁN - dvě tváře Persie
  29.1.2020 18:00
  V novém roce pokračujeme v cyklu “Cestovatelské středy” besedou Michala “Štěpy” Štěpánka. Írán, kontroverzní země s přísným islámským režimem, nemá ve světě nálepku destinace, do které by se lidé zrovna hrnuli. A upřímně? Je to škoda… Štěpy zažil ruch hlavní metropole, pokusil se vyškrábat na nejvyšší kopec v zemi, podíval se k moři, přespal v poušti, poznával města a jejich památky, navštěvoval čajovny, ochutnával speciality, potkal spousty zvědavých lidí, ale hlavně vnímal a nasával atmosféru Blízkého východu. A co za tu dobu zjistil? Že tahle země je trochu jiná, než nám ji předkládá okolní svět. Přijďte si poslechnout a udělejte si svůj vlastní obrázek…
 • MICHAL PÁŠMA - OBRAZY
  4.2.2020 18:00
  Michal Pášma (*1966) je zlínský malíř a hudebník. Ve své výtvarné tvorbě se zaměřuje především na malbu fantazijních krajin a přírodních výjevů. V této sféře hýří jeho obrazy barvami. Nevyhýbá se však ani abstraktnímu projevu s přesahy k minimalismu, geometrické abstrakci až suprematismu. Pozoruhodná je série obrazů Malovaná hudba, v níž každý obraz je inspirován hudební předlohou. Umělec v ní zachycuje emoce a dojmy, které přetváří v grafickou podobu někdy velmi překvapivým a svérázným způsobem. Vernisáž s hudebním doprovodem v úterý 4. února od 18 hodin. Výstava potrvá do 28. 2. 2020.
 • EVA URBANOVÁ - DRUHÁ TVÁŘ
  5.2.2020 19:00
  Operní diva světového formátu zazáří v exkluzivním pořadu Druhá tvář s muzikantsky skvěle obsazenou formací BAROCK. Hutný zvuk klasických smyčcových nástrojů se sólovými vstupy koncertního mistra brněnské filharmonie Pavla Wallingera, rocková kytara Adama Malíka a skvělá rytmická sekce vytváří pěvkyni spolehlivé zázemí pro uplatnění všech barev jejího pověstného témbru v legendárním popových a rockových titulech. Slavnostní proměna první dámy české opery v rockovou star nabídne koncert nabitý hity kapel Queen, Vangelis, Nightwish, Scorpions, Nazareth či pěveckých legend Andrei Bocceliho, Il divo a dalších.
 • O SPORTOVNÍ SLÁVĚ
  14.2.2020 19:00
  Slavnostní vyhodnocení nejlepších otrokovických sportovců, kolektivů a trenérů roku 2019. Večerem s bohatým programem provází Barbora Černošková, redaktorka a moderátorka České televize. Po skončení slavnostní části pokračuje program v kinosále - výběrem hitů k tanci i poslechu skvěle pobaví DJ Jiří Baránek.
 • DUO JAMAHA
  20.2.2020 18:00
  Slovenské Duo Jamaha působí na hudební scéně již od roku 1996, v současné době ve složení otec Alfons a syn Marián Kotvanovi. Výběr písní skupiny je multižánrový, pro všechny věkové generace a je zárukou skvělé zábavy. Repertoár tvoří jak vlastní tvorba, lidové a taneční písně, tak i domácí a zahraniční hity nebo moderní remixy. Za prodej hudebních nosičů získalo Duo Jamaha již tři zlaté a tři platinové desky.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Leden 2020 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
52. týden303112345
1. týden6789101112
2. týden13141516171819
3. týden20212223242526
4. týden272829303112
5. týden3456789

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 4260


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém