Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Právě uběhlo 10 let od přečíslování baťovských domků. 4000 obyvatel končí platnost občanky

město Otrokovice
V letošním roce je to již deset let, kdy došlo k úřednímu přečíslování nejedinečných čísel popisných u tzv. baťovských domků. Kromě jiných povinností spojených s přečíslováním si občané dotčených domků museli vyřídit nové občanské průkazy, jejichž doba platnosti je deset let. Výměna občanského průkazu se letos dotkne více jak 4000 občanů Otrokovic. Doporučujeme občanům s výměnou svého dokladu neváhat.
 

 
 

K přečíslování domů došlo na žádost Katastrálního úřadu Zlín a důvodem byla obnova katastrálního operátu v souladu se zákonem o katastru nemovitostí ČR. Katastrální úřad zjistil, že na katastrálním území Otrokovice existují u některých budov určených k bydlení, tzv. „čtvrtdomků“ a „půldomků“, duplicitní a vícečetná popisná čísla. Šlo o historicky vzniklou situaci. Z tohoto důvodu Katastrální úřad Zlín požádal město Otrokovice, aby provedlo přečíslování všech budov, jichž se uvedený problém týká. Tímto problémem se muselo město Otrokovice začít zabývat a vyřešit jej. Jinak by mapa k.ú. Otrokovice nemohla být převedena na digitální katastrální mapu. Z praktického hlediska by to znamenalo velmi problematické zjišťování informací z katastru nemovitostí v katastrálním území Otrokovice a to nejen pro správní orgány, ale především pro samotné vlastníky dotčených budov. Z těchto uvedených důvodů Městský úřad Otrokovice, odbor stavební úřad, na základě rozhodnutí Rady města Otrokovice zahájil od 1. ledna 2010 přečíslování všech budov, u kterých byla zjištěna duplicitní čísla popisná. Okamžikem přečíslování byl 1. březen 2010.

 

Pro vlastníky těchto nemovitostí byla s přečíslováním spojena řada povinností. Šlo především o povinnost výměny některých osobních dokladů u osob, které mají na dané adrese nahlášen trvalý pobyt. Dále pak nutnost nahlášení změny čísla popisného v adrese u institucí (různé typy úřadů, banky, pojišťovny apod.), u nichž je v rámci adresy vedeno i popisné číslo.

S těmito změnami se započalo v březnu roku 2010, a jelikož platnost občanského průkazu je deset let, je na místě připomenout, že řadu občanů v letošním roce čeká výměna tohoto dokladu. V této souvislosti proto žádáme občany, aby si platnost svých dokladů zkontrolovali a případně včas požádali o jejich výměnu.

 

Pokud má občan platný občanský průkaz, stačí mu k vyřízení nového dokladu. Příslušnou žádost vyplní na přepážkách občanských průkazů v přízemí budovy 2 MěÚ Otrokovice. Focení zajišťuje již úřad a není třeba s sebou nosit dokladovou fotografii. Pokud došlo u občana ještě k jiné změně než je konec platnosti dokladu, např. změna trvalého pobytu, stavu (vznik manželství, rozvod, apod.), nebo by chtěl občan provést zápis některého z nepovinných údajů jako je titul, je vhodné vzít i doklad o této změně, respektive doklad osvědčující tyto nové skutečnosti. Požádat o vydání nového občanského průkazu lze již na kterémkoliv obecním úřadě obce s rozšířenou působností na území České republiky. Výměna z důvodu ukončení platnosti dokladu je zdarma.

 

Jelikož v této souvislosti očekáváme v následujících měsících zvýšenou návštěvnost přepážkových pracovišť, žádáme klienty o trpělivost a shovívavost. Děkujeme za pochopení.

 

 

 

Vypracoval: Bc. Marcel Nemček, vedoucí odboru evidenčně-správního 

 

Další informace:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz  
 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 22.1.2020 / 22.1.2020 | Zveřejnit od-do: 22.1.2020-7.6.2020

Líbí se?

 62% |  38%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • HÁDANKA DNE - PETR HORÁK, RENÉ HÁBL, NINA VÍTKOVÁ
  24.2.2020 18:00
  Výstava nemá konkrétní téma. Jde o setkání tří autorů, tří autorských výpovědí v různých časových rovinách. Náměty jsou různorodé a nevyzpytatelné, jako je každý den v lidském životaběhu. Vernisáž s úvodním slovem Pavlíny Pyšné a hudbou Mirka Černého v pondělí 24. 2. od 18 hodin. Výstava potrvá do 22. března 2020.
 • NEPÁL - KRÁLOVSTVÍ MUSTANG
  26.2.2020 18:00
  Další Cestovatelská středa, tentokrát s Robertem Bazikou. Beseda o unikátním a donedávna zcela nepřístupném nepálském království. Povídání nad fotografiemi bude doplněno promítáním filmu KRÁLOVSTVÍ MUSTANG STÁLE ŽIJE.
 • POZOR ZMĚNA TERMÍNU - DAN BÁRTA & ILLUSTRATOSPHERE
  19.3.2020 19:00
  Moc se omlouvám všem fanouškům a pořadatelům. Náš kmenový hráč a spoluautor mnoha písní, kytarista Miroslav Chyška, je bohužel vážně nemocný a momentálně mimo možnost s námi odjet první část turné. Je to pitomé, vím, přišlo to ve velmi nevhodný čas. Naše kapela, náš zvuk, tvar a spoluhraní jsou postavené na individualitách a já myslím, že to tak má být, i když to nebylo lehké rozhodnutí. Je nám to všem líto. Věříme pevně, že nás pochopíte a budeme se všichni spolu s vámi v míru těšit na co nejbližší příště. Nezlobte se. Díky. Dan

  Vystoupení v Otrokovicích se překládá na 19.3.2020. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.
  Výjimečný koncert v rámci turné k dlouho očekávanému albu KRÁSKA A ZVÍŘENÝ PRACH. Dan Bárta, jedenáctinásobný držitel Ceny Anděl v kategoriích Zpěvák roku a Zpěvák čtvrtstoletí, se zapsal v devadesátých letech do širokého povědomí s kapelou Alice a účinkováním v muzikálu Jesus Christ Superstar. Stal se také neodmyslitelnou součástí kapely J.A.R.
 • CO MÁM JÍST
  20.3.2020 17:00
  Městská knihovna Otrokovice Vás zve na přednášku E. Urbanové - Co mám jíst, která se uskuteční 20. března v 17. hodin v obřadní síni Městského úřadu Otrokovice.
 • Když jsem já byl tenkrát kluk
  24.3.2020
  Městská knihovna Otrokovice, pobočka Baťov pořádá pro žáky ZŠ Mánesova besedu se spisovatelem J. Kovandou
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Únor 2020 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
4. týden272829303112
5. týden3456789
6. týden10111213141516
7. týden17181920212223
8. týden2425262728291
9. týden2345678

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 4517


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém