Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Ve společnosti Continental Barum probíhá testování protipachových technologií

· V létě 2019 probíhalo testování protipachové technologie Biothys na bázi gelových plátů v provozu ContiSeal
· Provedené měření neprokázalo očekávanou účinnost, proto se tato technologie nebude instalovat
· Naopak pokračujeme v testování filtrů na bázi nanočástic, které zachycují nejen prach, ale i organické a pachové látky
· Nově byla vytvořena e-mailová adresa pro přímý kontakt se společností a možností upozornit oddělení životního prostředí na obtěžující zápach
Continetal Barum - testování
 

 
 

Foto zdroj: Continental Barum

Řadu obcí a obytných zón v České republice trápí zápach, který pochází z průmyslových či zemědělských podniků. Odborníci definují pach jako subjektivní negativní čichový vjem člověka, který bývá velmi rozličný a vyvolává dráždění čichových receptorů různých typů. Čichové vnímání má schopnost velmi rychlé adaptace či snížení citlivosti vůči tomuto podnětu. Existují však i látky, které zabraňují čichovému vnímání jiných látek díky jejich chemické přeměně nebo díky kombinaci chemické přeměny s parfemací.

Posledně jmenovaná technologie, jež nese označení Biothys, byla ve spolupráci s firmou Regitas s.r.o. testována v červenci letošního roku ve výrobě ContiSeal. Tato technologie účinkuje na principu řízeného proudění vzduchu přes polymerní gel Gelactiv®, jenž z něj odebírá aktivní látky, které po smísení se znečištěnou vzdušinou neutralizují pachové částice.

Během zkoušek bylo provedeno testování pěti různých kombinací gelů s cílem nalézt co nejlepší poměr pro eliminaci pachů. Provedené testování a poté měření nezávislou autorizovanou společností však nepotvrdilo očekávanou účinnost. S ohledem na tuto zásadní skutečnost a na strategii koncernu Continental v oblasti redukce pachových látek nebude tato technologie v Continental Barum instalována.

Během podzimu 2019 probíhalo v otrokovickém závodě testování filtrů na bázi nanočástic k zachytávání pachových látek na třech rozdílných technologiích výroby. V této oblasti spolupracuje společnost Continental Barum s firmou Ekotech ochrana ovzduší s.r.o., která vyvíjí tyto moderní filtrační materiály jako součást vědeckého projektu s Univerzitou Pardubice. Provedené provozní zkoušky umožnily vytipovat vhodné technologie k využití filtrů na bázi nanovláken. V tomto testování bude firma pokračovat i nadále, neboť v některých případech dosahuje až 50% účinnosti záchytu pachových látek.

Mimo provedené testování pracuje otrokovický závod ve spolupráci s hannoverskou centrálou na přípravě projektu, jehož cílem je eliminace pachové zátěže z vulkanizace plášťů a přípravy kaučukových směsí. Tyto projekty budou našimi stěžejními aktivitami v oblasti eliminace pachové zátěže z naší výroby.

„Nově jsme vytvořili e-mailovou adresu: zivotniprostredi@continental.com, na kterou je možné zasílat podněty, vztahující se k problematice životního prostředí, a to nejen na obtěžující zápach,“ informoval Jan Pavlíček, ředitel divize ESH.

Veškeré zmíněné aktivity jsou prováděny nad rámec stanovených legislativních požadavků s cílem zlepšit životní prostředí v Otrokovicích a v jejich blízkém okolí.

 

Zprávu zaslala: Regina Feiferlíková, Continental Barum

 

 

 

 

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz
 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 28.1.2020 / 28.1.2020 | Zveřejnit od-do: 28.1.2020-5.4.2020

Líbí se?

 62% |  38%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • HÁDANKA DNE - PETR HORÁK, RENÉ HÁBL, NINA VÍTKOVÁ
  24.2.2020 18:00
  Výstava nemá konkrétní téma. Jde o setkání tří autorů, tří autorských výpovědí v různých časových rovinách. Náměty jsou různorodé a nevyzpytatelné, jako je každý den v lidském životaběhu. Vernisáž s úvodním slovem Pavlíny Pyšné a hudbou Mirka Černého v pondělí 24. 2. od 18 hodin. Výstava potrvá do 22. března 2020.
 • NEPÁL - KRÁLOVSTVÍ MUSTANG
  26.2.2020 18:00
  Další Cestovatelská středa, tentokrát s Robertem Bazikou. Beseda o unikátním a donedávna zcela nepřístupném nepálském království. Povídání nad fotografiemi bude doplněno promítáním filmu KRÁLOVSTVÍ MUSTANG STÁLE ŽIJE.
 • POZOR ZMĚNA TERMÍNU - DAN BÁRTA & ILLUSTRATOSPHERE
  19.3.2020 19:00
  Moc se omlouvám všem fanouškům a pořadatelům. Náš kmenový hráč a spoluautor mnoha písní, kytarista Miroslav Chyška, je bohužel vážně nemocný a momentálně mimo možnost s námi odjet první část turné. Je to pitomé, vím, přišlo to ve velmi nevhodný čas. Naše kapela, náš zvuk, tvar a spoluhraní jsou postavené na individualitách a já myslím, že to tak má být, i když to nebylo lehké rozhodnutí. Je nám to všem líto. Věříme pevně, že nás pochopíte a budeme se všichni spolu s vámi v míru těšit na co nejbližší příště. Nezlobte se. Díky. Dan

  Vystoupení v Otrokovicích se překládá na 19.3.2020. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.
  Výjimečný koncert v rámci turné k dlouho očekávanému albu KRÁSKA A ZVÍŘENÝ PRACH. Dan Bárta, jedenáctinásobný držitel Ceny Anděl v kategoriích Zpěvák roku a Zpěvák čtvrtstoletí, se zapsal v devadesátých letech do širokého povědomí s kapelou Alice a účinkováním v muzikálu Jesus Christ Superstar. Stal se také neodmyslitelnou součástí kapely J.A.R.
 • CO MÁM JÍST
  20.3.2020 17:00
  Městská knihovna Otrokovice Vás zve na přednášku E. Urbanové - Co mám jíst, která se uskuteční 20. března v 17. hodin v obřadní síni Městského úřadu Otrokovice.
 • Když jsem já byl tenkrát kluk
  24.3.2020
  Městská knihovna Otrokovice, pobočka Baťov pořádá pro žáky ZŠ Mánesova besedu se spisovatelem J. Kovandou
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Únor 2020 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
4. týden272829303112
5. týden3456789
6. týden10111213141516
7. týden17181920212223
8. týden2425262728291
9. týden2345678

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 4517


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém