Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Nový domov Otrokovice má další místo pro poskytování služby

Jednou ze služeb Charity Otrokovice je azylový dům Nový Domov Otrokovice, který pomáhá rodinám s dětmi, samotným matkám s dětmi a ženám bez střechy nad hlavou. Od února letošního roku má služba další prostory, kde pomáhá a to nedaleko současné budovy služby.
Nový domov Charity Otrokovice
 

 
 

„Jedná se o byt v běžné domovní zástavbě. Zde budou službu využívat naši klienti, kteří aktivně řeší svou situaci. Současný azylový dům je malý a nestíháme uspokojit žadatele o službu. V minulém roce jsme jich museli odmítnout více jak 40,“ uvedla vedoucí služby Veronika Halasová.

Nový Domov má také svého patrona. Stala se jím firma Pipelife. Všichni zaměstnanci této firmy již tradičně, v rámci vánočního večírku, přispěli na vybavení služby. Tentokrát byli finanční i hmotné dary použity na vybavení nových prostor. A Pipelife v tom nebyl sám. „Bylo třeba vymalovat, vyměnit některé zásuvky, vypínače, vodovodní baterie a samozřejmě se museli prostory vybavit základními věcmi,“ jmenovává Vladana Trvajová, fundraiserka Charity Otrokovice. „To všechno bychom nezvládli bez našich podporovatelů, které okolo sebe máme. Věci na malování nám poskytl pan Hašpica – Dům barev Napajedla a pan Salač z Otrokovic. Elektro materiál nám darovala firma Elmo Elektro, vodovodní baterie máme od Gingeru a montáž zajistil pan Radovan Paták – Plumber Otrokovice,“ dodává Vladana Trvajová.

 „Snahou naší služby je, aby se klienti osamostatnili. Často k nám přijdou jen s igelitkou s pár základními věcmi. Jsme rádi, že jim můžeme poskytnout zázemí, aby měli o starost méně. Od dalších prostor si slibujeme, že se naučí být více zodpovědní za chod a provoz domácnosti. Prostředí by mělo být více ještě více rodinné, prostě takové, jak jsme my ostatní zvyklí. Na poskytování služby se nic nemění, pomoc sociálních pracovníků a podmínky služby jsou zde stejné,“ doplnila Veronika Halasová.

 Další informace:                                                         

Vladana Trvajová                                                                    

fundraiser Charity Otrokovice                                                  

e-mail: vladana.trvajova@otrokovice.charita.cz

tel: +420 731 619 771                                                              

 

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz 


 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 12.2.2020 / 12.2.2020 | Zveřejnit od-do: 12.2.2020-5.4.2020

Líbí se?

 55% |  45%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • HÁDANKA DNE - PETR HORÁK, RENÉ HÁBL, NINA VÍTKOVÁ
  24.2.2020 18:00
  Výstava nemá konkrétní téma. Jde o setkání tří autorů, tří autorských výpovědí v různých časových rovinách. Náměty jsou různorodé a nevyzpytatelné, jako je každý den v lidském životaběhu. Vernisáž s úvodním slovem Pavlíny Pyšné a hudbou Mirka Černého v pondělí 24. 2. od 18 hodin. Výstava potrvá do 22. března 2020.
 • NEPÁL - KRÁLOVSTVÍ MUSTANG
  26.2.2020 18:00
  Další Cestovatelská středa, tentokrát s Robertem Bazikou. Beseda o unikátním a donedávna zcela nepřístupném nepálském království. Povídání nad fotografiemi bude doplněno promítáním filmu KRÁLOVSTVÍ MUSTANG STÁLE ŽIJE.
 • POZOR ZMĚNA TERMÍNU - DAN BÁRTA & ILLUSTRATOSPHERE
  19.3.2020 19:00
  Moc se omlouvám všem fanouškům a pořadatelům. Náš kmenový hráč a spoluautor mnoha písní, kytarista Miroslav Chyška, je bohužel vážně nemocný a momentálně mimo možnost s námi odjet první část turné. Je to pitomé, vím, přišlo to ve velmi nevhodný čas. Naše kapela, náš zvuk, tvar a spoluhraní jsou postavené na individualitách a já myslím, že to tak má být, i když to nebylo lehké rozhodnutí. Je nám to všem líto. Věříme pevně, že nás pochopíte a budeme se všichni spolu s vámi v míru těšit na co nejbližší příště. Nezlobte se. Díky. Dan

  Vystoupení v Otrokovicích se překládá na 19.3.2020. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.
  Výjimečný koncert v rámci turné k dlouho očekávanému albu KRÁSKA A ZVÍŘENÝ PRACH. Dan Bárta, jedenáctinásobný držitel Ceny Anděl v kategoriích Zpěvák roku a Zpěvák čtvrtstoletí, se zapsal v devadesátých letech do širokého povědomí s kapelou Alice a účinkováním v muzikálu Jesus Christ Superstar. Stal se také neodmyslitelnou součástí kapely J.A.R.
 • CO MÁM JÍST
  20.3.2020 17:00
  Městská knihovna Otrokovice Vás zve na přednášku E. Urbanové - Co mám jíst, která se uskuteční 20. března v 17. hodin v obřadní síni Městského úřadu Otrokovice.
 • Když jsem já byl tenkrát kluk
  24.3.2020
  Městská knihovna Otrokovice, pobočka Baťov pořádá pro žáky ZŠ Mánesova besedu se spisovatelem J. Kovandou
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Únor 2020 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
4. týden272829303112
5. týden3456789
6. týden10111213141516
7. týden17181920212223
8. týden2425262728291
9. týden2345678

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 4517


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém