Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Dluhové poradenství Samaritán je tu i pro Vás

Již desátým rokem funguje v Otrokovicích sociální služba Dluhové poradenství Samaritán, kterou poskytuje Charita Otrokovice. Za tuto již poměrně dlouhou dobu dokázali pracovníci poradny pomoci dlouhému zástupu lidí, jejichž problémy měly společného jmenovatele – dluhy. Oněch 10 let s sebou přineslo nejen obrovské množství lidských příběhů, v nichž se původně zoufalá situace podařila postupně změnit na naději v důstojný život bez dluhů, ale také poměrně zásadní změny v legislativě, týkající se oddlužení, exekucí apod.
logo Charita
 

 
 

Po poslední takové změně – novele insolvenčního zákona – účinné od 1. 6. 2019 se pracovníci poradny setkali s velkým zájem klientů o vstup do oddlužení. Sepsat a podat návrh na povolení oddlužení však nemůže jen tak někdo. Tuto možnost má na základě akreditace podle zákona § 182/2006 Sb. služba Dluhového poradenství Samaritán stejně jako advokát, notář, soudní exekutor, nebo insolvenční správce. Ti však mají podání návrhu na povolení oddlužení zpoplatněno částkou 4 840 Kč s DPH u jednotlivce a 7 260 Kč s DPH u společného oddlužení manželů. Dluhové poradenství Samaritán tuto službu poskytuje, stejně jako jiné akreditované osoby, pro své klienty bezplatně. Byť není služba Dluhového poradenství Samaritán pouze úzce zaměřena na zpracovávání Návrhů na povolení oddlužení, lze bez obav říci, že právě o tuto činnost mají naši klienti největší zájem.

Že ne každý dlužník je vykuk, případně hlupák, který si za své neštěstí může sám, dokresluje i následující příklad pana Pavla.

 

Pan Pavel, muž středního věku, si půjčil na rekonstrukci družstevního bytu, ve kterém s manželkou bydleli. Po několika letech se však rozvedli a k rodinným potížím se přidali i vleklé zdravotní potíže, kvůli nimž musel opustit své zaměstnání a nakonec skončil v invalidním důchodu 3. stupně. Kvůli propadu příjmu nebyl Pavel schopen splácet původní půjčku, což řešil půjčkou novou. Takto se pokusil vytloukat klín klínem ještě v několika případech, než jej dluhová spirála zcela pohltila a nastoupilo exekuční vymáhání jeho dluhů. Pavlovi byly prováděny srážky z jeho invalidního důchodu, neboť jiný příjem neměl a on tak žil na pokraji chudoby, bez reálného výhledu na splacení svých dluhů. Nakonec se rozhodl obrátit na Dluhové poradenství Samaritán a po konzultaci s pracovníkem poradny se rozhodl vstoupit do oddlužení. Pracovník služby Pavlovi sepsal na základě dodaných dokumentů návrh  na povolení oddlužení, který byl soudem akceptován, a oddlužení bylo povoleno. Jelikož je dlužník invalidním důchodcem 3. stupně, je podle zákona brán jako osoba zvlášť zranitelná a délka jeho oddlužení je tak zkrácena z 5 let jen na 3 roky. Dlužník nyní sice stále žije na pokraji chudoby, neboť je mu stále sráženo z jeho invalidního důchodu, ale před sebou má naději na život bez dluhů po úspěšném absolvování procesu oddlužení.

 

Pokud máte problémy s dluhy a chcete je řešit, obraťte se na pracovníka služby Mgr. Milana Sedláře na tel. čísle 734 435 004, případně e-mailem na milan.sedlar@otrokovice.charita.cz a domluvte si konzultaci. Adresa poradny je tř. Tomáše Bati 1255, Otrokovice – Baťov.

 

 

Další informace:                                  

Mgr. Tomáš Bernatík                           

zástupce ředitele                                                         

e-mail: tomas.bernatík@otrokovice.charita.cz

tel: +420 605 564 936                                                  

 

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz
 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 14.2.2020 / 14.2.2020 | Zveřejnit od-do: 14.2.2020-5.4.2020

Líbí se?

 55% |  45%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • HÁDANKA DNE - PETR HORÁK, RENÉ HÁBL, NINA VÍTKOVÁ
  24.2.2020 18:00
  Výstava nemá konkrétní téma. Jde o setkání tří autorů, tří autorských výpovědí v různých časových rovinách. Náměty jsou různorodé a nevyzpytatelné, jako je každý den v lidském životaběhu. Vernisáž s úvodním slovem Pavlíny Pyšné a hudbou Mirka Černého v pondělí 24. 2. od 18 hodin. Výstava potrvá do 22. března 2020.
 • NEPÁL - KRÁLOVSTVÍ MUSTANG
  26.2.2020 18:00
  Další Cestovatelská středa, tentokrát s Robertem Bazikou. Beseda o unikátním a donedávna zcela nepřístupném nepálském království. Povídání nad fotografiemi bude doplněno promítáním filmu KRÁLOVSTVÍ MUSTANG STÁLE ŽIJE.
 • POZOR ZMĚNA TERMÍNU - DAN BÁRTA & ILLUSTRATOSPHERE
  19.3.2020 19:00
  Moc se omlouvám všem fanouškům a pořadatelům. Náš kmenový hráč a spoluautor mnoha písní, kytarista Miroslav Chyška, je bohužel vážně nemocný a momentálně mimo možnost s námi odjet první část turné. Je to pitomé, vím, přišlo to ve velmi nevhodný čas. Naše kapela, náš zvuk, tvar a spoluhraní jsou postavené na individualitách a já myslím, že to tak má být, i když to nebylo lehké rozhodnutí. Je nám to všem líto. Věříme pevně, že nás pochopíte a budeme se všichni spolu s vámi v míru těšit na co nejbližší příště. Nezlobte se. Díky. Dan

  Vystoupení v Otrokovicích se překládá na 19.3.2020. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.
  Výjimečný koncert v rámci turné k dlouho očekávanému albu KRÁSKA A ZVÍŘENÝ PRACH. Dan Bárta, jedenáctinásobný držitel Ceny Anděl v kategoriích Zpěvák roku a Zpěvák čtvrtstoletí, se zapsal v devadesátých letech do širokého povědomí s kapelou Alice a účinkováním v muzikálu Jesus Christ Superstar. Stal se také neodmyslitelnou součástí kapely J.A.R.
 • CO MÁM JÍST
  20.3.2020 17:00
  Městská knihovna Otrokovice Vás zve na přednášku E. Urbanové - Co mám jíst, která se uskuteční 20. března v 17. hodin v obřadní síni Městského úřadu Otrokovice.
 • Když jsem já byl tenkrát kluk
  24.3.2020
  Městská knihovna Otrokovice, pobočka Baťov pořádá pro žáky ZŠ Mánesova besedu se spisovatelem J. Kovandou
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Únor 2020 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
4. týden272829303112
5. týden3456789
6. týden10111213141516
7. týden17181920212223
8. týden2425262728291
9. týden2345678

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 4517


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém