Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Ve vozidlech MHD i za nouzového stavu potřebujete jízdenku

Opatření Zlínského kraje, podle něhož je mimořádně povoleno používání příměstských autobusů bez placení jízdného, se netýká trolejbusů ani autobusů MHD Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice. V MHD cestující nadále potřebují platný jízdní doklad.
MHD
 

 
 

V trolejbusech a autobusech MHD ve Zlíně i Otrokovicích musí mít cestující i v době mimořádných opatření souvisejících s koronavirovou pandemií při přepravě platný jízdní doklad. Z důvodu ochrany řidičů před nákazou byl zastaven doplňkový prodej jízdenek u řidičů vozidel MHD, ale nadále platí povinnost cestujících prokázat se případné přepravní kontrole platnou časovou jízdenkou, jízdenkou SMS v mobilním telefonu nebo označenou jízdenkou pro jednotlivou jízdu.

„Dostali jsme v této věci několik dotazů a uvědomili jsme si, že u některých cestujících by mohl vzniknout mylný dojem, že rozhodnutí kraje o dočasném odpuštění jízdného v příměstské linkové autobusové dopravě by se mohlo týkat i MHD. Není tomu tak. Bezplatná doprava se vztahuje pouze na autobusovou dopravu, jejímž objednavatelem je Zlínský kraj. Objednavatelem MHD ve Zlíně a Otrokovicích a zřizovatelem Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice jsou obě města. Jízdné v MHD je třeba nadále platit podle platného tarifu,“ upozornil ředitel DSZO Josef Kocháň.

Nákup jízdních dokladů pro MHD i označování jízdenek pro jednotlivou jízdu ve vozidlech probíhají bez kontaktu s řidiči. Z evidence DSZO vyplývá, že 75 procent cestujících využívá nějaký druh předplaceného časového jízdného, zhruba 10 procent cestujících se přepravuje zcela zdarma podle zákona nebo na základě schváleného tarifu DSZO a jen 15 procent cestujících používá jízdenky pro jednotlivou jízdu. Označovače jízdenek jsou ve vozech MHD umístěny u všech dveří a cestující se jich nemusejí ani dotýkat.

„Chápu opatření v krajské autobusové dopravě, kde všichni cestující při nástupu a nákupu jízdenek procházejí v menší vzdálenosti než jeden metr od řidiče a kde stanoviště řidiče nejsou oddělena skleněnou přepážkou jako v MHD. V trolejbusech a autobusech MHD není důvod, proč by měli být cestující od povinnosti opatřit si jízdní doklad – předem mimo vozidlo – osvobozeni,“ uvedl ředitel DSZO a dodal: „Počty cestujících ve vozidlech MHD po vyhlášení nouzového stavu velmi výrazně poklesly. Předpokládáme, že mezi uživateli MHD je v současné době drtivá většina těch, kteří využívají nějakou formu předplacené časové jízdenky.“

 

 

Tisková zpráva Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice.

 

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz
 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 18.3.2020 / 18.3.2020 | Zveřejnit od-do: 18.3.2020-10.5.2020

Líbí se?

 33% |  67%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Kalendář akcí

 

<< Březen 2020 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
8. týden2425262728291
9. týden2345678
10. týden9101112131415
11. týden16171819202122
12. týden23242526272829
13. týden303112345

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 4987


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém