Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Na zajištění sociálních služeb zastupitelé schválili 3,5 milionů korun

město Otrokovice
Celkem šest organizací zajišťujících sociální služby zejména občanům našeho města obdrží dotace z letošního rozpočtu města Otrokovice. Finanční prostředky připadnou Charitě Otrokovice, Centru služeb a podpory Zlín, Unii Kompas, NADĚJI, pobočce Zlín, Společnosti Podané ruce a Naději, pobočce Otrokovice. Město tyto organizace podporuje opakovaně.
 

 
 

O rozdělení peněžních prostředků rozhodlo Zastupitelstvo města Otrokovice na zasedání, které se uskutečnilo 29. dubna 2020. Dotace je jednotlivým žadatelům poskytnuta na podporu a péči o obyvatele Otrokovic.

 

„Sociální služby zajišťují přímou péči o zdraví a kvalitu života, případně snižují dopady rizikového chování na jednotlivce, jejich rodiny a na celou komunitu. Je to opakovaná pravidelná péče o lidi, kteří péči potřebují. Sociální služby umožňují celé řadě lidí, aby byli ekonomicky aktivní, protože zabezpečí péči o jejich blízké,“ odůvodňuje navrženou podporu Květoslava Horáková, vedoucí odboru sociálního.

 

Největší částka připadne Charitě Otrokovice, která provozuje celkem devět sociálních služeb. O dotaci požádala na odlehčovací službu, domov pro seniory, azylový dům Samaritán, azylový dům Nový domov Otrokovice, noclehárnu Samaritán, terénní program Samaritán, pečovatelskou službu, odborné sociální poradenství Samaritán a na sociálně aktivizační službu pro rodiny s dětmi, která byla po dobu uplynulých 3 let zařazena do Individuálního projektu Zlínského kraje a byla financována z jiných zdrojů. 

 

Druhým největším příjemcem dotace je NADĚJE, pobočka Otrokovice,  která provozuje pět sociálních služeb. Ta požádala město o dotaci na všechny své služby, a to na chráněné bydlení, domov pro osoby se zdravotním postižením, denní stacionář, podporu samostatného bydlení a sociálně terapeutickou dílnu. 

 

V pořadí třetí nejvyšší částku obdrží Společnost Podané ruce,  která požádala o dotaci dohromady na čtyři služby. A to na terénní program Streetwork Zlín, službu odborného sociálního poradenství  v Terapeutickém centru pro osoby závislé na návykových látkách, Centrum komplexní péče, které se věnuje osobám s nelátkovou závislostí (jedná se zejména o hazardní hraní/sázení, dále také závislost na PC, hrách, nakupování apod.), kterým nabízí základní odborné sociální poradenství, individuální, párové, rodinné poradenství a terapie, zprostředkování pobytové léčby i podporu v doléčování; možnost využít podpůrná skupinová setkávání na pracovišti ve Zlíně. Dále Společnost Podané ruce požádala o dotaci na sociální službu kontaktní centrum K centrum Zlín.

 

Unie Kompas požádala o dotaci na poskytované sociální služby nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, jimiž jsou děti a mládež ve věku 10 - 26 let ohrožené společensky nežádoucími jevy.

 

Naděje, pobočka Zlín nově žádá o dotaci pro dvě služby - denní stacionář a pro sociálně terapeutickou dílnu, kde poskytuje služby i pro otrokovické osoby s mentálním postižením. 

 

Centrum služeb a podpory Zlín požádalo o dotaci na činnost dvou center denních služeb - Centra sociálních služeb Ergo Zlín a Slunečnice, poskytující sociální služby dospělým osobám s mentálním a kombinovaným postižením.

 

O dotacích pro sociální služby, které žádají o menší objem finančních prostředků, bude rozhodovat Rada města Otrokovice na svém nejbližším zasedání. Celkově město Otrokovice pro poskytovatele sociálních služeb plánuje rozdělit 3,8 mil. Kč.

 

 

 

 

Další informace:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz 

 

 

 

 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 30.4.2020 / 30.4.2020 | Zveřejnit od-do: 30.4.2020-7.6.2020

Líbí se?

 48% |  52%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

  • SLEDGE, krajina, lidé - výstava fotografií
    18.5.2020 18:00 - 13.6.2020
    Fotoklub Beseda Otrokovice srdečně zve 18.5.2020 v 18 hodin do Městské galerie Otrokovice na vernisáž výstavy snímků Jaroslava Kvapila, dlouholetého fotografa sledge hokejového týmu SHK LAPP Zlín, u příležitosti autorova významného životního jubilea. Mnoho momentek ze zápasů v minulosti získalo ocenění ve fotografických soutěžích po celém světě. O tom, že Zlín je dlouhodobě nazýván Mekkou sledge hokeje v ČR, se přesvědčíte na výstavě, která potrvá do 13. 6. 2020.
    Typ akce: Kulturní akce
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Květen 2020 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
17. týden27282930123
18. týden45678910
19. týden11121314151617
20. týden18192021222324
21. týden25262728293031
22. týden1234567

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 5806


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém