Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Jak fungují v současné době služby Charity Otrokovice

Mohlo by se zdát, že s karanténou se život v Česku zastavil. To ovšem neplatí o službách Charity Otrokovice. Její služby fungují i nadále, i když s určitými omezeními. Ve všech službách byla zavedena povinnost nosit roušky a dbát na důslednou hygienu. U pracovníků i klientů probíhá pravidelné měření teploty bezkontaktním teploměrem. Samozřejmostí jsou pravidelné desinfekce všech prostor.
logo Charita
 

 
 

Na pobytových službách jsou zakázané návštěvy a také připraveny infekční pokoje, pro případ podezření na onemocnění. Do karantény musejí jít na 14 dní i nově přijatí klienti pobytových služeb. V některých službách je třeba přinést potvrzení o bezinfekčnosti. „Aktuálně jsou služby vybaveny celým portfoliem ochranných prostředků pro zajištění bezpečnosti. Významným partnerem při nákupu ochranných prostředků, desinfekcí, ale i vitamínů pro zaměstnance se pro nás stala firma Montema spol. s r.o., která nás podpořila darováním finanční částky. Další pomocí pro nás byl dar od společnosti BC Logistics s.r.o. v podobě desinfekcí. Potěšil nás také balíček ochranných prostředků darovaný firmou Teplárna Otrokovice. Opakovaně dostáváme ochranné pomůcky od Zlínského kraje,“ vyjmenovává důležitou podporu Vladana Trvajová, fundraiserka Charity Otrokovice.

Jaká je situace v jednotlivých službách popisují jejich vedoucí:

„Snažíme se zajistit kontakt s rodinami telefonicky, přes Skype, posíláme rodinám na mail fotky a pozdravy. Senioři využívají pěkného počasí a tráví čas na zahradě domova. Ale i zde je nutné dodržovat rozestup minimálně dva metry. Aktivity se seniory jsou teď jen individuální (trénink paměti, cvičení, trénink jemné motoriky apod.). Pracovníky pravidelně testujeme každých 14 dnů, již máme za sebou druhé kolo testů s negativními výsledky. Nové klienty přijímáme,“ upřesňuje Veronika Cívelová, vedoucí Charitního domova.

„Terénní služba pro lidi bez domova funguje beze změny. Aktivně vyhledáváme klienty a předáváme jim informace. Předáváme také roušky a kontrolujeme teplotu bezkontaktním teploměrem. V případě krizových situací spojených s onemocněním jsou naši pracovníci v kontaktu s jednotlivými sociálními odbory měst. Také kanceláře dluhového poradenství fungují. Schůzky probíhají po předchozím telefonickém objednání. A realizují se za dodržení všech stanovených hygienických podmínek,“ vysvětluje Aleš Jaroš, vedoucí služeb Samaritán.

„Ve službě Nový domov Otrokovice fungujeme v omezeném režimu. Sociální práce je omezená na řešení nejnutnějších záležitostí klientů. Poskytli jsme ochranné pomůcky také našim klientům. Situace se pomalu rozvolňuje a my se pomalu vracíme do běžného režimu,“ shrnula vedoucí Veronika Halasová.

Charitní pečovatelská služba Otrokovice poskytuje po celou dobu nouzového stavu  svoji službu v plném rozsahu. „Několikrát denně docházíme do domovů, abychom pomohli s činnostmi, které jsou pro některé již nad jejich síly. Jedná se například o osobní hygienu, přípravu stravy, zajištění nákupů a doprovodů k lékařům. Pomáháme také vyřešit problém, který naše uživatele služby zrovna tíží. Osamělí lidé mají tak pocit jistoty a bezpečí. I zde dodržujeme všechna hygienická pravidla,“ říká vedoucí služby Jana Šuranská.

Čas se ale nezastavil a spoustu lidí řeší stejné problémy jako dříve a některé další se k tomu přidaly. Terénní služba rodinám s dětmi poskytuje pomoc rodinám především telefonickou formou. Nejčastěji se objevují problémy s financemi, přípravou do školy, rodiny se neorientují v systému nových nařízení, postupů, objevují se také vztahové problémy, ale i strach z koronaviru. „Pokud se rodina nachází ve finančních nesnázích, které vznikly v důsledku aktuální situace, pomáháme i balíčkem potravin, které pochází z potravinové banky, FEAD a podle potřeby byly předány i roušky,“ uzavírá výčet Lada Rektoříková, vedoucí služby.

„Půjčovna kompenzačních pomůcek je také v provozu. Prosíme o objednávky přes telefon,“ doplnila odpovědná pracovnice Vladana Trvajová.

 

 

 

Tisková zpráva Charity Otrokovice

 

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz 

 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 5.5.2020 / 5.5.2020 | Zveřejnit od-do: 5.5.2020-12.7.2020

Líbí se?

 45% |  55%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

  • SLEDGE, krajina, lidé - výstava fotografií
    18.5.2020 18:00 - 13.6.2020
    Fotoklub Beseda Otrokovice srdečně zve 18.5.2020 v 18 hodin do Městské galerie Otrokovice na vernisáž výstavy snímků Jaroslava Kvapila, dlouholetého fotografa sledge hokejového týmu SHK LAPP Zlín, u příležitosti autorova významného životního jubilea. Mnoho momentek ze zápasů v minulosti získalo ocenění ve fotografických soutěžích po celém světě. O tom, že Zlín je dlouhodobě nazýván Mekkou sledge hokeje v ČR, se přesvědčíte na výstavě, která potrvá do 13. 6. 2020.
    Typ akce: Kulturní akce
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Květen 2020 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
17. týden27282930123
18. týden45678910
19. týden11121314151617
20. týden18192021222324
21. týden25262728293031
22. týden1234567

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 5811


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém