Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Krizový štáb a bezpečnostní rada hodnotili období v nouzovém stavu

město Otrokovice
Starostka města Hana Večerková svolala jednání krizového štábu obce s rozšířenou působností Otrokovice (ORP) a následně i bezpečnostní radu ORP. Se členy krizového štábu vyhodnotila činnost jednotlivých zúčastněných složek v době nouzového stavu.
 

 
 

Důležitým bodem jednání byla podrobná debata o opatřeních, která by bylo vhodné realizovat pro případ opakované vlny nákazy. „Členové krizového štábu se shodli na tom, že města a obce čelila situaci, se kterou se nikdo z vedení měst ani ostatních složek zajišťujících chod veřejného života nesetkal a doposud neexistovaly ani plány a metodiky, jak vzniklé situace řešit, stejně jako na úrovni státu a krajů. Krizové štáby měst a samosprávy obcí musely při řešení improvizovat a rozhodovat o důležitých momentech pod velkým časovým tlakem s minimem podpůrných informací. Pokud by nastala situace opakovaně, budeme mít zkušenost, a můžeme dělat kroky rychleji a efektivněji,“ uvedl vedoucí oddělení krizového řízení Petr Zakopal.

Pozitivně zapůsobila obrovská vlna aktivity velké části obyvatel, kteří městům a obcím na území ORP nebo přímo svým spoluobčanům nabídli nezištně pomoc. Poskytli roušky nebo jiné ochranné prostředky, pomáhali při zajišťování nezbytných nákupů a dodávkách potřebných léků osamělým starším lidem nebo pomáhali v zařízeních sociální péče.

Poděkování patří všem, kteří dělali, co bylo v jejich silách, aby mohl v této nelehké době život probíhat co nejnormálněji. „Není možné vyjmenovat všechny, ale přes všechna rizika a nepohodlí pracovali lidé na městských a obecních úřadech, policisté, strážníci a hasiči včetně těch dobrovolných, značná část lékařů a sester, v mimořádně složitých podmínkách pracoval personál domů pro seniory, pracovníci zajišťující terénní sociální služby a dobrovolníci, kteří pomáhali, pracovníci v potravinářských provozech, prodavači a zejména prodavačky v otevřených obchodech, pracovníci technických služeb, pracovníci energetických společností stejně jako pracovníci v oboru vodovodů a kanalizací, zaměstnanci pošt, učitelé a vychovatelé tzv. „krizových škol“, kteří se starali o děti rodičů zaměstnaných ve složkách integrovaného záchranného systému a mnozí další,“ vyjmenoval Petr Zakopal.

Jako každá mezní situace, i uplynulé období, které všichni prožili v omezených podmínkách nouzového stavu, přineslo mnoho informací. Tyto informace má z pohledu fungování města a správního území ORP za úkol vyhodnotit poradní orgán starosty - bezpečnostní rada. Výsledkem mají být návrhy konkrétních opatření, které by v případě opakování situace měly usnadnit její řešení a minimalizovat negativní dopady.

 

 

 

Další informace:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz 

 
Zveřejnil: Bc. Romana Pastuszková
Vytvořeno / změněno: 25.5.2020 / 25.5.2020 | Zveřejnit od-do: 25.5.2020-12.7.2020

Líbí se?

 64% |  36%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • TERARISTICKÝ VÝMĚNNÝ DEN A VÝSTAVA
  11.7.2020 9:00 - 13:00
  Na programu: výstava a prodej bezobratlých živých i preparovaných živočichů (pavouci, štíři, brouci, motýli, strašilky), obojživelníků (mloci, žáby), plazů (hadi, želvy, ještěři), rybiček, drobných savců, rostlin, krmení pro terarijní zvířata, chovatelských potřeb, odborné literatury, atd.
 • HOBBY BURZA
  12.7.2020 8:00 - 13:00
  Setkání sběratelů všech oborů. Nebudou chybět mince, papírová platidla, pohlednice, poštovní známky, starožitnosti, hračky, minerály, odznaky, zápalkové etikety, fotografie, LP desky, pivní tácky, kuriozity a mnoho dalšího. Abecedně shrnuto – na své si přijdou milovníci aforismů i žvýkačkových obalů.
 • MALOVÁNÍ
  13.7.2020
  Společná výstava členek Akademie 3. věku při Domu kultury v Uherském Hradišti. Výtvarný kroužek, vedený akademickým malířem Miroslavem Malinou, je zaměřený na využití volného času seniorů - členů Akademie 3. věku. Kroužek se dá přirovnat k aktivnímu vzdělávání třetí generace v oblasti výtvarného umění, kdy jednotliví členové, jakožto vyzrálé osobnosti s určitým názorem na svět a umění, toto poznání přenášejí do své tvorby. Ta zahrnuje výtvarné techniky od akvarelu přes enkaustiku, kvaš a olej a nezanedbává přitom ani práce s hlínou. Členky Akademie prezentovaly své práce v minulosti v Galerii Vladimíra Hrocha v Domě kultury v Uherském Hradišti, v Knihovně Kroměřížska, Event centru ve Starém Městě a v Poutní knihovně na Velehradě. Výstava potrvá do 16. 8. 2020.
 • SVĚT BAREV - obrazy Zdeňka Maráška
  15.6.2020 18:00 - 12.7.2020
  V Městské galerii Otrokovice se představí výtvarník Zdeněk Marášek. Výstava s názvem Svět barev bude zahájena v pondělí 15. června v 18 hodin za účasti autora. Výstavu pořádá výtvarný spolek Rozumění. Veřejnost je srdečně zvána.
  Zdeněk Marášek je uherskohradišťský rodák. Od roku žije 1964 v Otrokovicích. Na přelomu šedesátých a sedmdesátých let se vyučil truhlářem. V té době začal vyřezávat intarzie z dýh a malovat temperou. Následně navštěvoval výtvarné hodiny u malíře Drahoslava Janíka, kde získal základy malířských technik. V současné době pracuje s akrylem na sololitu ve větších rozměrech na hrubším strukturálním podkladu a vytváří menší obrazy v oleji. Nemá svůj vyhraněný malířský styl. Jeho obrazy vyjadřují spíše výtvarný temperament, momentální nápady a nálady. Upozorňují na sebe především svým plným barevně zvučným rytmem tvarů.
 • ŽENSKÁ KRÁSA
  1.7.2020 - 31.7.2020
  Výstava obrazů amatérské otrokovické malířky Miluše Slezákové. K malování se vrátila až v důchodovém věku, přesto má za sebou již několik výstav v blízkém okolí. Svými obrazy zachycuje nejčastěji romantické a poetické portréty žen a dívek, vyjadřujících i symboliku ročních období. Jejím oblíbeným motivem jsou také zahradní zátiší. Miluše Slezáková maluje olejem na plátně a sololitu.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Červenec 2020 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
26. týden293012345
27. týden6789101112
28. týden13141516171819
29. týden20212223242526
30. týden272829303112
31. týden3456789

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 6435


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém