Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Podpora pečujících osob

Město Otrokovice rozšiřuje své aktivity v oblasti podpory lidí, kteří doma pečují o své blízké. Na sociálním odboru Městského úřadu Otrokovice se rozběhl projekt Podpora pečujících osob na Otrokovicku (POPOS). Projekt POPOS si klade za cíl nastavit síť spolupracujících organizací a odborníků, kteří mohou nabídnout pomoc obyvatelům našeho regionu. Na otázky odpovídá metodik projektu Mgr. Josef Zdražil.
logo OPZ
 

 
 

Komu přesně má projekt pomáhat?

Zaměřujeme se na lidi, kteří v přirozeném prostředí, tedy doma, pečují o své blízké, o seniory nebo o osoby se zdravotním postižením. Víme, že to nemají snadné a že se často dostávají do situací, ve kterých by potřebovali pomoc, ale třeba neví, na koho se mají obrátit. Postarat se o své blízké je pro ně důležité, ale nejsou si jistí, jestli je někdo, kdo by jim mohl situaci usnadnit. Většina lidí to nějak zvládne, najdou si svůj systém péče, ale stojí je to hodně energie a může se to negativně podepsat na dlouhodobé fyzické i psychické kondici. Je zřejmé, že ten, kdo o někoho pečuje, by sám měl mít dostatek sil. Bohužel se setkáváme s tím, že pečující osoby se zaměří jen na péči a například zanedbávají svůj zdravotní stav.

Jak budete pečujícím osobám pomáhat?

Především si vyslechneme, jak na tom jsou. I to může přinést jistou úlevu. Zhodnotíme jejich situaci a zkusíme najít u každého to, co potřebuje a co mu můžeme zajistit. U každého to může být něco jiného. Když to odstupňuji, tak můžeme nabídnout psychosociální podporu v rámci individuálních konzultací nebo v rámci svépomocných skupin, zprostředkovat možnost sdílení péče, aby si pečující osoba mohla odpočinout a zároveň měla jistotu, že o pečovaného bude postaráno, nabízí se edukace v péčových činnostech, například jak provádí hygienické úkony profesionálové. S každým budeme mluvit o tom, co je pro něj důležité, a budeme si vytvářet obrázek o tom, jak nastavit celý systém tak, abychom do budoucna uměli uspokojit ty nejčastější potřeby.

Kolik lidí takto podpoříte?

V rámci projektu jsme slíbili, že poskytneme podporu v rozsahu nad 40 hodin alespoň 15 lidem z cílové skupiny. Dalších 15 podpoříme v nižším rozsahu. Ale obecně lze říci, že o radu a pomoc se na sociální odbor města Otrokovice může obrátit každý, kdo pečuje a má pocit, že by mu mohl někdo s něčím pomoci. Sociální pracovníci města Otrokovice, ale i města Napajedla se mu budou věnovat.

Kam se tedy pečující osoby mohou obrátit?

Nejlépe je kontaktovat kolegyni, sociální pracovnici paní Radku Beníškovou, v pracovní dny na tel: 601156351 nebo e-mailem beniskova@muotrokovice.cz.

 

Projekt „Podpora pečujících osob na Otrokovicku“ registrační číslo CZ.03.2.63/0.0/0.0/19_098/0015150 je  spolufinancován Evropskou unií.

 
Zveřejnil: Bc. Romana Pastuszková
Vytvořeno / změněno: 5.6.2020 / 5.6.2020 | Zveřejnit od-do: 5.6.2020-9.8.2020

Líbí se?

 69% |  31%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • TERARISTICKÝ VÝMĚNNÝ DEN A VÝSTAVA
  11.7.2020 9:00 - 13:00
  Na programu: výstava a prodej bezobratlých živých i preparovaných živočichů (pavouci, štíři, brouci, motýli, strašilky), obojživelníků (mloci, žáby), plazů (hadi, želvy, ještěři), rybiček, drobných savců, rostlin, krmení pro terarijní zvířata, chovatelských potřeb, odborné literatury, atd.
 • HOBBY BURZA
  12.7.2020 8:00 - 13:00
  Setkání sběratelů všech oborů. Nebudou chybět mince, papírová platidla, pohlednice, poštovní známky, starožitnosti, hračky, minerály, odznaky, zápalkové etikety, fotografie, LP desky, pivní tácky, kuriozity a mnoho dalšího. Abecedně shrnuto – na své si přijdou milovníci aforismů i žvýkačkových obalů.
 • MALOVÁNÍ
  13.7.2020
  Společná výstava členek Akademie 3. věku při Domu kultury v Uherském Hradišti. Výtvarný kroužek, vedený akademickým malířem Miroslavem Malinou, je zaměřený na využití volného času seniorů - členů Akademie 3. věku. Kroužek se dá přirovnat k aktivnímu vzdělávání třetí generace v oblasti výtvarného umění, kdy jednotliví členové, jakožto vyzrálé osobnosti s určitým názorem na svět a umění, toto poznání přenášejí do své tvorby. Ta zahrnuje výtvarné techniky od akvarelu přes enkaustiku, kvaš a olej a nezanedbává přitom ani práce s hlínou. Členky Akademie prezentovaly své práce v minulosti v Galerii Vladimíra Hrocha v Domě kultury v Uherském Hradišti, v Knihovně Kroměřížska, Event centru ve Starém Městě a v Poutní knihovně na Velehradě. Výstava potrvá do 16. 8. 2020.
 • SVĚT BAREV - obrazy Zdeňka Maráška
  15.6.2020 18:00 - 12.7.2020
  V Městské galerii Otrokovice se představí výtvarník Zdeněk Marášek. Výstava s názvem Svět barev bude zahájena v pondělí 15. června v 18 hodin za účasti autora. Výstavu pořádá výtvarný spolek Rozumění. Veřejnost je srdečně zvána.
  Zdeněk Marášek je uherskohradišťský rodák. Od roku žije 1964 v Otrokovicích. Na přelomu šedesátých a sedmdesátých let se vyučil truhlářem. V té době začal vyřezávat intarzie z dýh a malovat temperou. Následně navštěvoval výtvarné hodiny u malíře Drahoslava Janíka, kde získal základy malířských technik. V současné době pracuje s akrylem na sololitu ve větších rozměrech na hrubším strukturálním podkladu a vytváří menší obrazy v oleji. Nemá svůj vyhraněný malířský styl. Jeho obrazy vyjadřují spíše výtvarný temperament, momentální nápady a nálady. Upozorňují na sebe především svým plným barevně zvučným rytmem tvarů.
 • ŽENSKÁ KRÁSA
  1.7.2020 - 31.7.2020
  Výstava obrazů amatérské otrokovické malířky Miluše Slezákové. K malování se vrátila až v důchodovém věku, přesto má za sebou již několik výstav v blízkém okolí. Svými obrazy zachycuje nejčastěji romantické a poetické portréty žen a dívek, vyjadřujících i symboliku ročních období. Jejím oblíbeným motivem jsou také zahradní zátiší. Miluše Slezáková maluje olejem na plátně a sololitu.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Červenec 2020 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
26. týden293012345
27. týden6789101112
28. týden13141516171819
29. týden20212223242526
30. týden272829303112
31. týden3456789

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 6435


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém