Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Na zlínském náměstí se uskutečnilo vyhlášení vítězů kampaně Do práce na kole

Již posedmé se společně zapojili v měsíci květnu soutěžící z měst Zlín a Otrokovice v motivační kampani Do práce na kole 2020. Hlavním organizátor projektu Auto*Mat z.s. Praha spolupracoval letos s 50 městy po celé republice. Cílem soutěže je hravou formou přivést obyvatele měst k využívání šetrných způsobů dopravy a ulevit životnímu prostředí. Kromě cyklistů a koloběžkářů se zúčastnili akce také běžci, chodci a ostatní, kteří jezdí do práce „na vlastní pohon“.
DPNK vyhlášení vítězů
 

 
 

FOTO: Petr Jaroň


Společně soutěžící města Zlín a Otrokovice se umístila v první desítce. Ve Zlíně, Otrokovicích a okolí se letos zapojilo do kampaně 996 cyklistů, koloběžkářů, chodců a běžců. V minulém roce to bylo 941„Je to o 55 více než minulý rok, a to i z důvodu, že se  k nám přihlásili na poslední chvíli z Uherského Hradiště. Přivítali jsme je, protože kromě vyhlašování výsledků soutěže, přijedou určitě navštívit i oblíbené turistické cíle v Otrokovicích i ve Zlíně,“ uvedla Jana Vybíralová, koordinátorka DPNK 2020 za naši oblast. 

Ve Zlíně se letos zaregistrovalo 457 nadšenců, minulý rok to bylo o dva méně. V Otrokovicích soutěžilo v tomto roce 448 přihlášených a v roce 2019 jich bylo 486. Nejvyšší procento obyvatel za celou republiku zapojených do Do práce na kole vzhledem k počtu obyvatel mají Otrokovice!

 

Údaje za celou republiku (50 pořadatelských měst):

téměř 16 000 účastníků

393 000 bezmotorových cest

2700 společností (firmy a instituce)

493 tun ušetřeného CO2

3 821 000 km překonaných „na vlastní pohon“  – na kole, koloběžce, pěšky, poklusem (5 x víc km zdoláno na kole a koloběžce než pěšky a poklusem)

 

Uskutečnit Do práce na kole v tradičním květnovém termínu byla skutečně výzva. Organizátoři ze spolku AutoMat se rozhodli rozvolnit pravidla, a do soutěžního systému bylo nově možné zapisovat či nahrávat také bezmotorové cesty na nákup, procházku se psem nebo i domácí cvičení.

„Loni se do akce zapojilo bezmála 20 000 účastníků, letos jsme byli vzhledem k okolnostem nadšení i z necelých 16 000. Ještě v březnu v době registrací jsme totiž zvažovali i zrušení celé akce. To by ovšem bylo pro výzvu a možná i celý spolek likvidační,“ popisuje dilema hlavní koordinátor Jan Haruda.

Naopak cestování „na vlastní pohon“ dostalo během jarních měsíců zcela nový rozměr. „Kolo, chůze a běh se ukázaly i během největší krize jako nejbezpečnější a nezdravější dopravní prostředky. Kromě toho, že se člověk nedostal do blízkého kontaktu s desítkami dalších lidí, tak pravidelný pohyb funguje jako prevence nemocí a navíc nevznikají emise, které zhoršují průběh i samotného onemocnění covid-19,“ doplňuje Haruda.

 

Cyklisté, chodci a běžci také proměňují celkovou atmosféru měst. To souvisí i se smyslem výzvy, kdy nejde o co nejvyšší počet kilometrů. Auto*Mat se spolu s místními organizátory po celé ČR snaží motivovat zaměstnance k tomu, aby se do provozu na kole vůbec vydali a aby u udržitelné dopravy posléze zůstali. Proto se klade největší důraz na kategorii Pravidelnost týmů (v jízdě na kole, chůzi i běhu). V té také vítězové získávají nejkrásnější ceny.

 

Slavnostní vyhlašování výsledků květnové motivační soutěže za obě města bylo letos 11. června ve Zlíně na náměstí Míru. Výhry předával  soutěžícím zlínský primátor Jiří Korec, který všem soutěžícím poděkoval  a povzbudil i ostatní, dále  otrokovická cyklokoordinátorka Renáta Krystyníková a zlínský cyklokoordinátor Lukáš  Fabián. Hlavní cena v kategorii Pravidelnost se losovala z 35 týmů (loni z 24 týmů), které zvládly 100% svých cest do práce na vlastní pohon. Z hlavní ceny, a to dvou koloběžek Kostka od  firmy KOSTKA – kolobka, s.r.o., Statutárního města Zlín a města Otrokovice se radoval tým SpoluToDáme, který soutěžil za Zlín. Na druhém místě byl vylosován tým Mudříci (Krajská nemocnice T. Bati Zlín, a.s.)  a třetí místo obsadil tým Víly z vily č. 2 (Rehabilitační stacionář Zlín). Celkem bylo vylosováno a získalo ceny od partnerů soutěže 21 týmů v kategorii Pravidelnost.

 

V ročníku 2020 chtěl hlavní organizátor, to je Auto*Mat z.s. Praha,  výzvu znovu přiblížit její původní myšlence – podpoře udržitelné mobility a navracení měst chodcům a cyklistům. V upravených pravidlech kladl větší důraz na pravidelnost, která je hlavní kategorií. Výkonnostní jezdci či běžci letos sbírali kilometry i nadále, ale jejich kilometry pomohly vytipovaným dobročinným projektům.

Pro DIPLOMY  a drobné odměny za Výkonnost pro dobrou věc 2020 za Zlín, Otrokovice a Uherské Hradiště  si na pódium mohli přijít: Jaroslav Pospíšil, který ujel 4 567,2 km a byl i NEJLEPŠÍ za celou republiku  (z týmu Dvanáctka ze Zlínského kraje) ! Soutěžící       Ila, která ujela 2293 km z týmu P.L.Ž. Tajmac - ZPS, firma,        Tajmac-ZPS a.s.            a Svaťa s 2 091,1 km z týmu RS specialisti, Fatra a.s.

Běhej pro dobrou věc 2020 - Zlín, Otrokovice a Uherské Hradiště nejvíce podpořili s uběhnutými 502,4 km Leňa, s 458,0 km Petr Horák a soutěžící Peťa s 454,0 km . Všichni s firmy Fatra a.s. Napajedla.         

Výkonnost pro dobrou věc aneb Dobroprojekty:

Celkem našlapáno 646 000 km, tj. asi 16 x kolem zeměkoule

Na Cyklorikšu pro seniory přispělo svými km 15,5 % zapojených

Na projekt Fokusu Praha Life is like a bike 13,5 % účastníků

Na nadační fond Na kole dětem – NF Josefa Zimovčáka 71 % zapojených

 

Pro letošní soutěžní kategorii Cyklozaměstnavatel roku 2020 bylo vybráno hodnocení od pracovníků, kteří ohodnotili ze svého soutěžního profilu své pracoviště  s nejvyšším počtem bodů. Předpokládáme, že hodnotitelé (zaměstnanci firem) dotazník vyplňovali čestně a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, a že zadané

odpovědi věrně odráží skutečné podmínky na pracovišti. 

Na 1. místě se umístila firma  Promens, a.s. Zlín s  60  body. 

2. místo obsadila firma  Cardbox Packaging s.r.o., Zádveřice s 58 body a

3. místo CBS Nakladatelství, s.r.o. , Zlín s 51 body. 

 

Za CykloZLÍN předala ještě Jana Vybíralová DIPLOM za týmy, které byly nejvíce kreativní při focení.

Jsou to týmy z firmy Edhouse s.r.o. Zlín.

 

Na zlínském náměstí byl při vyhlašování výsledků soutěže připraven bohatý program a občerstvení nejen pro samotné soutěžící. Hrála kapela Ripteto a vystoupil Adam Pekař s úchvatným číslem, tzv. "balet na kole".

 

Vítězné soutěžící týmy i jednotlivce potěšily dárkové poukázky na cyklo-potřeby, nebo cyklo-servis a jiné propagační a věcné ceny.

 

Kromě Statutárního města Zlín a Města Otrokovice podpořily motivační soutěž Do práce na kole 2020 za město Zlín, Otrokovice a okolí další lokální partneři, kterým děkujeme:

Krajský úřad Zlínského kraje Rapant s.r.o. – cestovní kancelář, KCK CYKLOSPORT-MODE s.r.o. Otrokovice, Sport-racing-bike s.r.o. Zlín, GEMINI oční klinika a.s. Zlín, OTROKOLO Otrokovice, Besip, Edhouse s.r.o. Zlín, Continental Barum s.r.o. Otrokovice, Centrála cestovního ruchu Východní Moravy ve Zlíně, restaurace U RYBIČKY přístaviště Babice, Pražená káva Babice COFFEESPOT, Coffee Express Zlín a Jedním tahem Zlín, pražírna Fiery Bean Otrokovice, Bajkavárna Zlín, Pivovar Malenovice – Zlínský švec, Radio Zlín a iniciativa CykloZLÍN.

 

 

 

Tisková zpráva CykloZlin.cz

 

Další informace:

Romana Pastuszková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

pastuszkova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz   

 

 
Zveřejnil: Bc. Romana Pastuszková
Vytvořeno / změněno: 15.6.2020 / 15.6.2020 | Zveřejnit od-do: 15.6.2020-9.8.2020

Líbí se?

 61% |  39%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • TERARISTICKÝ VÝMĚNNÝ DEN A VÝSTAVA
  11.7.2020 9:00 - 13:00
  Na programu: výstava a prodej bezobratlých živých i preparovaných živočichů (pavouci, štíři, brouci, motýli, strašilky), obojživelníků (mloci, žáby), plazů (hadi, želvy, ještěři), rybiček, drobných savců, rostlin, krmení pro terarijní zvířata, chovatelských potřeb, odborné literatury, atd.
 • HOBBY BURZA
  12.7.2020 8:00 - 13:00
  Setkání sběratelů všech oborů. Nebudou chybět mince, papírová platidla, pohlednice, poštovní známky, starožitnosti, hračky, minerály, odznaky, zápalkové etikety, fotografie, LP desky, pivní tácky, kuriozity a mnoho dalšího. Abecedně shrnuto – na své si přijdou milovníci aforismů i žvýkačkových obalů.
 • MALOVÁNÍ
  13.7.2020
  Společná výstava členek Akademie 3. věku při Domu kultury v Uherském Hradišti. Výtvarný kroužek, vedený akademickým malířem Miroslavem Malinou, je zaměřený na využití volného času seniorů - členů Akademie 3. věku. Kroužek se dá přirovnat k aktivnímu vzdělávání třetí generace v oblasti výtvarného umění, kdy jednotliví členové, jakožto vyzrálé osobnosti s určitým názorem na svět a umění, toto poznání přenášejí do své tvorby. Ta zahrnuje výtvarné techniky od akvarelu přes enkaustiku, kvaš a olej a nezanedbává přitom ani práce s hlínou. Členky Akademie prezentovaly své práce v minulosti v Galerii Vladimíra Hrocha v Domě kultury v Uherském Hradišti, v Knihovně Kroměřížska, Event centru ve Starém Městě a v Poutní knihovně na Velehradě. Výstava potrvá do 16. 8. 2020.
 • SVĚT BAREV - obrazy Zdeňka Maráška
  15.6.2020 18:00 - 12.7.2020
  V Městské galerii Otrokovice se představí výtvarník Zdeněk Marášek. Výstava s názvem Svět barev bude zahájena v pondělí 15. června v 18 hodin za účasti autora. Výstavu pořádá výtvarný spolek Rozumění. Veřejnost je srdečně zvána.
  Zdeněk Marášek je uherskohradišťský rodák. Od roku žije 1964 v Otrokovicích. Na přelomu šedesátých a sedmdesátých let se vyučil truhlářem. V té době začal vyřezávat intarzie z dýh a malovat temperou. Následně navštěvoval výtvarné hodiny u malíře Drahoslava Janíka, kde získal základy malířských technik. V současné době pracuje s akrylem na sololitu ve větších rozměrech na hrubším strukturálním podkladu a vytváří menší obrazy v oleji. Nemá svůj vyhraněný malířský styl. Jeho obrazy vyjadřují spíše výtvarný temperament, momentální nápady a nálady. Upozorňují na sebe především svým plným barevně zvučným rytmem tvarů.
 • ŽENSKÁ KRÁSA
  1.7.2020 - 31.7.2020
  Výstava obrazů amatérské otrokovické malířky Miluše Slezákové. K malování se vrátila až v důchodovém věku, přesto má za sebou již několik výstav v blízkém okolí. Svými obrazy zachycuje nejčastěji romantické a poetické portréty žen a dívek, vyjadřujících i symboliku ročních období. Jejím oblíbeným motivem jsou také zahradní zátiší. Miluše Slezáková maluje olejem na plátně a sololitu.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Červenec 2020 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
26. týden293012345
27. týden6789101112
28. týden13141516171819
29. týden20212223242526
30. týden272829303112
31. týden3456789

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 6435


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém