Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Radní řešili současný stav křižovatky v ulici Nadjezd

Vedení otrokovické radnice se dlouhodobě zabývá neutěšeným stavem křižovatky v ulici Nadjezd, Komenského a přivaděče D55 (v místě u sokolovny). Město si nechalo vypracovat od odborné společnosti posouzení, jakým způsobem přispět ke zvýšení její bezpečnosti.
křižovatka Nadjezd
 

 
 

Foto: archiv MěÚ Otrokovice


Zástupce společnosti, která studii vypracovala, představil členům Rady města Otrokovice možné způsoby přestavby křižovatky ve vztahu k jejímu umístění, dopravním intenzitám, vývoji dopravy a prostorovým možnostem území. Uvedl, že při současném stavu došlo na křižovatce za posledních 8 let k 25 dopravním nehodám, z nichž u 17 bylo příčinou nesprávné odbočování vlevo. Kupodivu se v porovnání s ostatními nejedná o nijak zvlášť nebezpečnou křižovatku.

Aktuálně je zvažována úprava či přestavba této křižovatky takovým způsobem, aby plynuleji a bezpečněji převáděla dopravní proudy. Jednou ze dvou nabízených variant byly okružní křižovatky s průměrem 32 m a 36 m, přičemž v obou případech by se rekonstrukce dotkla parcel v soukromém vlastnictví. Tím by se rekonstrukce stala složitější, nicméně zřejmě proveditelnou. „Laicky jsme se domnívali, že okružní křižovatka by problém bezpečnosti vyřešila. Ale na základě předložených výpočtů by se situace pravděpodobně zhoršila v jiné oblasti, a to z důvodu tvoření kolon,“ uvedla starostka Hana Večerková, která byla přítomna jednání. Dotčenou křižovatkou totiž projede denně průměrně 20 230 vozidel za 24 hodin. Z toho tvoří celých 20 % nákladní automobilová doprava. „Každé nákladní vozidlo, které vjede do okružní křižovatky tak malého průměru, křižovatku na nějakou chvíli zablokuje,“ vysvětlil Martin Vašák ze zpracovatelské společnosti studie.

Na základě zpracovaných dat a podkladů je z hlediska kapacity optimální ponechat řešenou křižovatku ve stávajícím stavebním uspořádání, řízenou semafory. Kvůli bezpečnosti dopravy je doporučeno řídit křižovatku dělenými signály, které zajistí bezkolizní křižovatkové pohyby. „Což prakticky znamená vybudovat nové semafory tak, aby do křižovatky vjížděla na zelenou vozidla vždy jen z jednoho pruhu a nestávalo se, že by si vozidla při nájezdu do křižovatky musela dávat přednost,“ vysvětlila starostka. Dodala, že součástí návrhu je i řešení převedení cyklistické dopravy a další související úpravy.

Dotčená křižovatka se nachází na pozemcích města, nicméně majetkovým správcem komunikace je Ředitelství silnic a dálnic České republiky. „S Ředitelstvím silnic a dálnic tuto problematiku řešíme už delší dobu. Podle všeho by zpracovaná studie mohla být dostatečným podnětem k tomu, aby se rekonstrukce naší křižovatky zařadila do rozpočtu ŘSD,“ řekla Hana Večerková. O tom, zda a případně a kdy bude rekonstrukce zahájena, už město významně ovlivnit nemůže. Jisté je, že dříve než bude dokončena dostavba jihovýchodního obchvatu D55 se začít nemůže, neboť by byly Otrokovice prakticky neprůjezdné. „Na úpravě křižovatky budeme dále s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR spolupracovat a uděláme vše proto, aby byla křižovatka bezpečnější a plynulejší,“ sdělila závěrem starostka.

 

 


 

 

Další informace:

Romana Pastuszková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

pastuszkova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz   

 

 
Zveřejnil: Bc. Romana Pastuszková
Vytvořeno / změněno: 29.6.2020 / 29.6.2020 | Zveřejnit od-do: 29.6.2020-9.8.2020

Líbí se?

 50% |  50%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • TERARISTICKÝ VÝMĚNNÝ DEN A VÝSTAVA
  11.7.2020 9:00 - 13:00
  Na programu: výstava a prodej bezobratlých živých i preparovaných živočichů (pavouci, štíři, brouci, motýli, strašilky), obojživelníků (mloci, žáby), plazů (hadi, želvy, ještěři), rybiček, drobných savců, rostlin, krmení pro terarijní zvířata, chovatelských potřeb, odborné literatury, atd.
 • HOBBY BURZA
  12.7.2020 8:00 - 13:00
  Setkání sběratelů všech oborů. Nebudou chybět mince, papírová platidla, pohlednice, poštovní známky, starožitnosti, hračky, minerály, odznaky, zápalkové etikety, fotografie, LP desky, pivní tácky, kuriozity a mnoho dalšího. Abecedně shrnuto – na své si přijdou milovníci aforismů i žvýkačkových obalů.
 • MALOVÁNÍ
  13.7.2020
  Společná výstava členek Akademie 3. věku při Domu kultury v Uherském Hradišti. Výtvarný kroužek, vedený akademickým malířem Miroslavem Malinou, je zaměřený na využití volného času seniorů - členů Akademie 3. věku. Kroužek se dá přirovnat k aktivnímu vzdělávání třetí generace v oblasti výtvarného umění, kdy jednotliví členové, jakožto vyzrálé osobnosti s určitým názorem na svět a umění, toto poznání přenášejí do své tvorby. Ta zahrnuje výtvarné techniky od akvarelu přes enkaustiku, kvaš a olej a nezanedbává přitom ani práce s hlínou. Členky Akademie prezentovaly své práce v minulosti v Galerii Vladimíra Hrocha v Domě kultury v Uherském Hradišti, v Knihovně Kroměřížska, Event centru ve Starém Městě a v Poutní knihovně na Velehradě. Výstava potrvá do 16. 8. 2020.
 • SVĚT BAREV - obrazy Zdeňka Maráška
  15.6.2020 18:00 - 12.7.2020
  V Městské galerii Otrokovice se představí výtvarník Zdeněk Marášek. Výstava s názvem Svět barev bude zahájena v pondělí 15. června v 18 hodin za účasti autora. Výstavu pořádá výtvarný spolek Rozumění. Veřejnost je srdečně zvána.
  Zdeněk Marášek je uherskohradišťský rodák. Od roku žije 1964 v Otrokovicích. Na přelomu šedesátých a sedmdesátých let se vyučil truhlářem. V té době začal vyřezávat intarzie z dýh a malovat temperou. Následně navštěvoval výtvarné hodiny u malíře Drahoslava Janíka, kde získal základy malířských technik. V současné době pracuje s akrylem na sololitu ve větších rozměrech na hrubším strukturálním podkladu a vytváří menší obrazy v oleji. Nemá svůj vyhraněný malířský styl. Jeho obrazy vyjadřují spíše výtvarný temperament, momentální nápady a nálady. Upozorňují na sebe především svým plným barevně zvučným rytmem tvarů.
 • ŽENSKÁ KRÁSA
  1.7.2020 - 31.7.2020
  Výstava obrazů amatérské otrokovické malířky Miluše Slezákové. K malování se vrátila až v důchodovém věku, přesto má za sebou již několik výstav v blízkém okolí. Svými obrazy zachycuje nejčastěji romantické a poetické portréty žen a dívek, vyjadřujících i symboliku ročních období. Jejím oblíbeným motivem jsou také zahradní zátiší. Miluše Slezáková maluje olejem na plátně a sololitu.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Červenec 2020 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
26. týden293012345
27. týden6789101112
28. týden13141516171819
29. týden20212223242526
30. týden272829303112
31. týden3456789

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 6435


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém