Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Strážníci Městské policie Otrokovice mají nové pracoviště

Prostor po bývalé Radniční restauraci konečně našel smysluplné využití. Koncem minulého týdne strážníci Městské policie Otrokovice vyměnili uniformy za montérky a přestěhovali se do nových prostor. Radniční restaurace byla přestavěna na moderní služebnu Městské policie Otrokovice.
Městská policie Otrokovice - vchod
 

 
 

Stejně jako předchozí služebna se ta nová nachází v jedné z budov Městského úřadu Otrokovice. “V roce 1991, kdy vznikaly městské policie, jsme začínali v objektu nynější hospůdky na Štěrkáči U Zvona, kde jsme měli služebnu do roku 1993. Následně jsme se přestěhovali do budovy, kde se nyní nachází stavební úřad. Tam jsme sídlili do roku 1998. Poté už jsme se přestěhovali do budovy městského úřadu č. 2, kde jsme zůstali doposud,“ vzpomíná Tomáš Gromus, velitel Městské policie Otrokovice, který zastává tuto pozici od roku 1999.

Při rekonstrukci nových prostor vznikly čtyři kanceláře pro strážníky hlídkové služby a dvě kanceláře pro velitele  a  jeho zástupce. Dále byly vybudovány šatny, sociální zařízení, kuchyňky, operační středisko stálé služby, přestupková místnost, kancelář krizového řízení, kancelář telefonistek, zasedací místnost, skladový prostor, a serverovna. „Oproti původní služebně máme důstojné prostory pro přijímání občanů, které samozřejmě splňuje požadavky na GDPR (ochrana osobních dat, pozn.aut.),“ libuje si velitel. V suterénu vznikla tělocvična pro výcvik sebeobrany strážníků, šatny pro muže i ženy, sociální zařízení, sklad  a strojovna vzduchotechniky. V rámci přesunu byly nově nainstalovány slaboproudé rozvody, a to elektrická zabezpečovací  signalizace,  elektrická kontrola vstupů, kamerový systém, kabelová televize, domovní telefon, městský kamerový  a dohlížecí systém, radiokomunikace a strukturovaná kabeláž.

Městská policie Otrokovice je plánována pro 22 strážníků. V současné době hledá nové kolegy na doplnění týmu.  „Jsou vypsána výběrová řízení na dva strážníky,“ informuje velitel s tím, že bližší informace lze nalézt na webových stránkách Městské policie Otrokovice.

„Těší mě, že se přesun služebny podařil vedení města prosadit. Chtěl bych jim touto cestou poděkovat. Nové prostory a technické zázemí totiž nyní plně odpovídají současným standardům, a troufám si říct, že nová služebna patří k nejmodernějším ve Zlínském kraji,“ uzavřel Tomáš Gromus.

 

 


 

 

Další informace:

Romana Pastuszková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

pastuszkova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz   

 

 
Zveřejnil: Bc. Romana Pastuszková
Vytvořeno / změněno: 30.6.2020 / 30.6.2020 | Zveřejnit od-do: 30.6.2020-9.8.2020

Líbí se?

 76% |  24%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • TERARISTICKÝ VÝMĚNNÝ DEN A VÝSTAVA
  11.7.2020 9:00 - 13:00
  Na programu: výstava a prodej bezobratlých živých i preparovaných živočichů (pavouci, štíři, brouci, motýli, strašilky), obojživelníků (mloci, žáby), plazů (hadi, želvy, ještěři), rybiček, drobných savců, rostlin, krmení pro terarijní zvířata, chovatelských potřeb, odborné literatury, atd.
 • HOBBY BURZA
  12.7.2020 8:00 - 13:00
  Setkání sběratelů všech oborů. Nebudou chybět mince, papírová platidla, pohlednice, poštovní známky, starožitnosti, hračky, minerály, odznaky, zápalkové etikety, fotografie, LP desky, pivní tácky, kuriozity a mnoho dalšího. Abecedně shrnuto – na své si přijdou milovníci aforismů i žvýkačkových obalů.
 • MALOVÁNÍ
  13.7.2020
  Společná výstava členek Akademie 3. věku při Domu kultury v Uherském Hradišti. Výtvarný kroužek, vedený akademickým malířem Miroslavem Malinou, je zaměřený na využití volného času seniorů - členů Akademie 3. věku. Kroužek se dá přirovnat k aktivnímu vzdělávání třetí generace v oblasti výtvarného umění, kdy jednotliví členové, jakožto vyzrálé osobnosti s určitým názorem na svět a umění, toto poznání přenášejí do své tvorby. Ta zahrnuje výtvarné techniky od akvarelu přes enkaustiku, kvaš a olej a nezanedbává přitom ani práce s hlínou. Členky Akademie prezentovaly své práce v minulosti v Galerii Vladimíra Hrocha v Domě kultury v Uherském Hradišti, v Knihovně Kroměřížska, Event centru ve Starém Městě a v Poutní knihovně na Velehradě. Výstava potrvá do 16. 8. 2020.
 • SVĚT BAREV - obrazy Zdeňka Maráška
  15.6.2020 18:00 - 12.7.2020
  V Městské galerii Otrokovice se představí výtvarník Zdeněk Marášek. Výstava s názvem Svět barev bude zahájena v pondělí 15. června v 18 hodin za účasti autora. Výstavu pořádá výtvarný spolek Rozumění. Veřejnost je srdečně zvána.
  Zdeněk Marášek je uherskohradišťský rodák. Od roku žije 1964 v Otrokovicích. Na přelomu šedesátých a sedmdesátých let se vyučil truhlářem. V té době začal vyřezávat intarzie z dýh a malovat temperou. Následně navštěvoval výtvarné hodiny u malíře Drahoslava Janíka, kde získal základy malířských technik. V současné době pracuje s akrylem na sololitu ve větších rozměrech na hrubším strukturálním podkladu a vytváří menší obrazy v oleji. Nemá svůj vyhraněný malířský styl. Jeho obrazy vyjadřují spíše výtvarný temperament, momentální nápady a nálady. Upozorňují na sebe především svým plným barevně zvučným rytmem tvarů.
 • ŽENSKÁ KRÁSA
  1.7.2020 - 31.7.2020
  Výstava obrazů amatérské otrokovické malířky Miluše Slezákové. K malování se vrátila až v důchodovém věku, přesto má za sebou již několik výstav v blízkém okolí. Svými obrazy zachycuje nejčastěji romantické a poetické portréty žen a dívek, vyjadřujících i symboliku ročních období. Jejím oblíbeným motivem jsou také zahradní zátiší. Miluše Slezáková maluje olejem na plátně a sololitu.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Červenec 2020 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
26. týden293012345
27. týden6789101112
28. týden13141516171819
29. týden20212223242526
30. týden272829303112
31. týden3456789

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 6435


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém