Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Opravy chodníků a další úpravy ve městě pokračují

Staré chodníky či silnice občas potřebují obnovit. Nejinak je tomu v Otrokovicích. Opravy vozovek menšího rozsahu, rekonstrukce chodníků nebo nové oplocení hřbitova stále probíhají koronavirové pandemii navzdory.
opravený chodník v ulici Svobodova
 

 
 

Foto: Lenka Vaculová


Za restaurací Habana v ulici Hložkova byla nedávno opravena část krajnice vozovky. V listopadu byla dokončena rekonstrukce chodníku na ulici  Bří Mrštíků v Kvítkovicích v hodnotě 240 tisíc korun, před několika týdny pak rekonstrukce chodníku u mateřské školy na ulici Zahradní za 230 tisíc korun. „U těchto chodníků se jednalo o kompletní rekonstrukci zahrnující podkladovou vrstvu, zámkovou dlažbu a osázení novými obrubníky,“ uvedl Vladimír Plšek, jednatel Technických služeb Otrokovice. Dodal, že v místě vstupů byl chodník upraven tak, aby co nejvíc umožňoval bezbariérový přístup.

Dokončena byla také část chodníku v ulici Svobodova naproti parkoviště u Billy. „V současné době probíhá oprava chodníku v ulici Bartošova v Kvítkovicích,“ uvedl Erik Štábl z odboru rozvoje města s tím, že ještě v letošním roce bude dokončena I. etapa opravovaného úseku podél hlavní silnice. Nově opravený chodník bude přímo navazovat na plánovanou rekonstrukci přechodu pro chodce přes ulici Bartošova, která bude realizována v první polovině příštího roku. 

Další práce probíhají i na místním hřbitově. Kvítkovický hřbitov má z letošního roku upravenou vstupní část. „Dále se uskutečnila renovace oplocení v přední části a právě probíhá stavba nového oplocení směrem ke Kvítkovicím v rámci rozšíření hřbitova,“ upřesnil Vladimír Plšek a dodal, že úpravy stále nejsou u konce. V souvislosti s novým oplocením se budou v rozšířené části budovat chodníky a rovněž je na příští rok je plánována rekonstrukce a rozšíření parkoviště před hřbitovem.

„S opravami chodníků postupujeme systematicky podle zpracovaného plánu obnovy majetku a budeme v nich pokračovat i v následujícím roce,“ uvedla závěrem starostka města Hana Večerková.

 

 

 

 

Další informace:

Romana Pastuszková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

pastuszkova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz   

 
Zveřejnil: Bc. Romana Pastuszková
Vytvořeno / změněno: 8.12.2020 / 8.12.2020 | Zveřejnit od-do: 8.12.2020-7.2.2021

Líbí se?

 57% |  42%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

  • DEŠTIVÉ DNY- nový termín 24.2.2021
    24.2.2021 19:00
    Více informací na www.otrokovickabeseda.cz.
    Americké drama je hrou o přátelství a zároveň kriminálním příběhem. Drsní chlapíci Denny a Joey jsou přáteli od dětství, které oba strávili na chicagském předměstí. Dnes jsou parťáky u chicagské policie. Na scéně o dvou židlích se odehrává herecký dvojkoncert, na nějž budete po zhlédnutí vzpomínat ještě hodně dlouho. Richard Krajčo získal Cenu Thálie 2012 za mimořádný jevištní výkon, David Švehlík se umístil v širší nominaci. Drsnou a emotivní inscenaci o přátelství, vině a odpuštění napsal Keith Huff, režie v divadle Ungelt se ujal Janusz Klimsza.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Leden 2021 >>

Aktuální měsíc neobsahuje žádné akce.

týdenPoÚtStČtSoNe
52. týden28293031123
1. týden45678910
2. týden11121314151617
3. týden18192021222324
4. týden25262728293031
5. týden1234567

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 7832


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém