Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Otrokovičtí radní schválili návrh revitalizace Rekreační oblasti Štěrkoviště

Zachovat zeleň a přírodní ráz Štěrkoviště, ale zároveň tuto oblast zmodernizovat a zajistit tak vyšší komfort pro její návštěvníky. To by mělo být výsledkem kompletní revitalizace Rekreační oblasti Štěrkoviště. O nové podobě oblasti rozhodli členové Rady města Otrokovice na svém posledním jednání.
ROŠ
 

 
 

Revitalizace Štěrkoviště bude vzhledem k finančním prostředkům postupná a je rozdělena na tři oblasti.  „Přístupové chodníky a parkoviště, dále opevnění východního břehu vodní plochy včetně vybudování mlatové stezky pro pěší (tím bude obnovena možnost volného pohybu kolem celé vodní plochy Štěrkoviště) a  rekonstrukce stávající rekreační části,“ řekla Dita Doleželová z odboru rozvoje města. (viz příloha Štěrkoviště – celkové schéma) 

 

Samotná rekreační část je dále také rozdělena do tří etap, kdy první etapou jsou objekty nevyžadující dlouhou legislativní přípravu a je možné přistoupit k realizaci ještě v letošním roce. „První vlaštovkou potěšíme naše děti, a to jak nejmenší, tak i starší vybudováním nového dětského hřiště s velmi zajímavými a neotřelými herními prvky včetně bezpečných dopadových ploch a to ještě před zahájením letní sezóny. Dále je zájem v letošním roce také o zkvalitnění přímého přístupu do vody jak plážemi, tak i obnovením stávajících  betonových vlnolamů formou dřevěných mol a odpočinkových teras včetně úpravy písčité pláže pro nejmenší a samostatných kruhových mol plovoucích na hladině,” uvedla starostka Hana Večerková. (viz příloha Vizualizace)

 

Druhá etapa se zabývá projektovou přípravou nových objektů zázemí rekreační oblasti, a to zejména nové hlavní budovy se zázemím pro správce oblasti a restaurací s vyhlídkou v místě již skoro zapomenutého příměstského tábora. Dále bude projekt zahrnovat nové vstupy do areálu, bufety a především nové sociální zázemí pro rekreanty. Modernizací projde stávající sportovní vybavení – hřiště pro plážový volejbal, streetball a ping pong, a nově i plochu pro street workout. Nové, moderní a účelné objekty zázemí plně nahradí dožilé stávající stavby v řešené oblasti s respektováním a využitím stávajících inženýrských sítí, což výrazně sníží náklady na jejich vybudování. 

 

Třetí etapa pak ukazuje výhledové možnosti využití a případné doplnění rekreační části např. rekonstrukce vodního světa, terasa nad vodou apod. (viz příloha Schéma Štěrkoviště – rekreační část).

 

Během rekonstrukce dojde ke zlepšení rekreačních ploch, ploch pro sport a také ke zvýšení komfortu při užívání vodní plochy. „Cílem kompletní rekonstrukce oblasti není zatraktivnění Štěrkoviště z důvodu rozvoje cestovního ruchu, ale za zásadní považuji poskytnout modernizovaný rekreační prostor pro obyvatele města,“ upřesnila starostka.

 

Celková revitalizace Rekreační oblasti Štěrkoviště je naplánována na pět let. „K tomuto účelu chceme vyčleňovat v každém roce pět až deset milionů korun z rozpočtu města. Rovněž se budeme ucházet o dotační tituly, přestože na rekonstrukce tohoto typu jsou v současné době udělovány nízké částky,“ vysvětlila závěrem způsob financování starostka.

 

Další informace:

Romana Pastuszková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

pastuszkova@muotrokovice.cz 

www.otrokovice.cz 

 

 
Zveřejnil: Bc. Romana Pastuszková
Vytvořeno / změněno: 6.4.2021 / 6.4.2021 | Zveřejnit od-do: 6.4.2021-11.7.2021

Líbí se?

 60% |  40%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Kalendář akcí

 

<< Duben 2021 >>

Aktuální měsíc neobsahuje žádné akce.

týdenPoÚtStČtSoNe
13. týden2930311234
14. týden567891011
15. týden12131415161718
16. týden19202122232425
17. týden262728293012
18. týden3456789

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 8054


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém