Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Do kampaně Do práce na kole se zapojuje každým rokem více účastníků

Již počtvrté se společně zapojili v měsíci květnu soutěžící z měst Zlín a Otrokovice a blízkého okolí v motivační kampani Do práce na kole 2017. Hlavním organizátor projektu spolek Auto*Mat spolupracoval letos s 33 městy po celé republice. Cílem soutěže je hravou formou přivést obyvatele měst k využívání šetrných způsobů dopravy a ulevit životnímu prostředí. Od loňska se mohou soutěže kromě cyklistů zúčastnit také běžci, chodci, vozíčkáři a ostatní, kteří jezdí do práce „na vlastní pohon“.
společná fotografie
 

 
 

Tváří letošní kampaně byl břišní a hrudní chirurg prof. MUDr. Pavel Pafko, DrSc., a fyzioložka a biochemička prof. RNDr. Helena Illnerová, DrSc.  Oba jezdí pravidelně na kole. „Kolo je ideální dopravní prostředek pro každého. Občas slýchám, že cyklisté musí dýchat znečištěný vzduch. Ale jestli si řidiči myslí, že v autě dýchají jiný vzduch, tak jsou na omylu. Z hlediska zdraví je jízda na kole rozhodně prospěšná. Navíc ulevíte životnímu prostředí a netaháte kvůli svým 70 kilům tunu železa tam a zpátky,“ říká prof. Pavel Pafko, který cestou do práce najede na kole asi 13 kilometrů.

Ve Zlíně se letos zapojilo 259 a v Otrokovicích 252 soutěžících. Je to o 63 více než v minulém roce.  Vytvořili 144 týmů po 2 až 5 členech z 81 firem. Společně najezdili, naběhali či nachodili 149 889 šetrných kilometrů. Za celou republiku je to celkem 2 732 962 kilometrů. Děkujeme!

Slavnostní vyhlašování výsledků květnové motivační soutěže za obě města bylo letos 6. června v Otrokovicích na náměstí 3. května.  Hlavní cena v kategorii Pravidelnost se losovala z 11 týmů, které zvládli 100% svých cest do práce na vlastní pohon.  Z hlavní ceny, a to koloběžky Kostka Tour Max od Statutárního města Zlín, se těšil Radovany Team z firmy Continental Barum s.r.o. Otrokovice. Cenu předával Per Brixen, politický rada a zástupce dánského velvyslance.  Na druhém místě byl vylosován tým Membrány z Continental Barum a třetí místo obsadily usměvavé členky týmu MUDříci z Krajské nemocnice Tomáše Bati, Zlín.  Celkem bylo vylosováno a získalo ceny od partnerů soutěže deset týmů v kategorii Pravidelnost.

Kategorie Výkonnost jednotlivců hodnotila celkový počet ujetých kilometrů. Bylo odměněno pět mužů a žen. Neuvěřitelných 2646,8 km najezdil Marek Sýkora, tým 4Veteráni z Continetal Barum s.r.o. Otrokovice. Za ženy první místo získala Ivana Kročilová, z týmu jicho kwenda – záZRAK z Pančavy, která jezdila do Gemini, oční kliniky a.s Zlín. V měsíci květnu, za každého počasí, šlápla do pedálů kola celkově na 1254 kilometrech!

V kategorii Cykloopatření na připomínky soutěžících ihned zareagovali a odpovídali cyklokoordinátorka Otrokovic Renáta Krystyníková a Martin Habuda, cyklokoordinátor Zlína.

Soutěžící se mohli v kategorii Kreativita pochlubit,  proč v květnu jezdí na kole, chodí, nebo běhají do práce. Nejlepší tři výtvory ohodnotila komise tvořená zástupci měst Zlín a Otrokovice. První místo získala Marcela Kadlecová z týmu Šokartky, firma SHOCart, Zádveřice. Druhé místo bylo přiděleno Dagmar Studýnkové, tým MUDříci – KNTB, Zlín a třetí místo získal Pavel Stržínek z týmu Edhouse koloběžce z firmy Edhouse s.r.o. Zlín. Marcela Kadlecová se umístila výborně i v celorepublikové soutěži, kde vyhrála 3. místo.

Na slavnostním odpoledni v Otrokovicích byli vyhlášeni i nejlepší regionální cyklozaměstnavatelé za města Zlín a Otrokovice.  Dle celorepublikového dotazníkového bodování se na 1. místo dostal Continental Barum s.r.o. Otrokovice. Se stejným počtem bodů obsadily 2. a 3. místo  Promens a.s, Zlín a Schneider Electric CZ, s.r.o. Otrokovice.

Na Otrokovickém náměstí byl při vyhlašování výsledků soutěže připraven bohatý program nejen pro samotné soutěžící.  Kromě dánského velvyslance ceny od regionálních partnerů, kterým děkujeme, předávali i zástupci měst. Za Otrokovice místostarosta Mgr. Jiří Veselý a Josef Novák, radní města Zlína. Zjistili jsme, že většina soutěžících pokračuje v alternativní dopravě i v dalších měsících.  Prospívají tak nejen sobě, ale i svému okolí, které by si jich mělo patřičně cenit a podporovat.

 

 

 

 

Zpracovala: Jana Vybíralová, koordinátorka soutěže DPNK 2017 za Zlín, Otrokovice a okolí

 

Další informace:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz
 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 8.6.2017 / 8.6.2017 | Zveřejnit od-do: 8.6.2017-6.8.2017

Líbí se?

 50% |  50%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • NÁMĚSTÍ 2017 – ELISABETH a.k.a. Alžběta Kolečkářová
  6.8.2017 16:00, Náměstí 3. května
  One Woman Show v rytmu soulu a reggae. Hudební pohodové odpoledne s výbornou zpěvačkou, finalistkou druhé řady Česko Slovenské SuperStar, která v poslední době spolupracuje i s kapelou Reflexy. Součástí programu bude vystoupení Martina Lapčíka, vítěze pěvecké soutěže Hledá se otrokovický Goťák 2015 a finalistky této soutěže 2016 – 2017, Martiny Ondruškové. Pokračování letního cyklu koncertů na náměstí 3. května před Besedou. Vstup volný.
  Typ akce: Kulturní akce
 • LETNÍ BAZÁREK
  19.8.2017 9:00 - 13:00, velký sál Otrokovické BESEDY
  Bazárek je určen pro všechny, kdo chtějí výhodně nakoupit či prodat dětské oblečení. Možnost rezervace stolů (á 50 Kč) u paní Kozlové v Turistickém informačním centru Otrokovice, tel.: 571 118 103. Vstup na akci je zdarma.
  Typ akce: Ostatní
 • NÁMĚSTÍ 2017 - ORANGE
  20.8.2017 16:00, Náměstí 3. května
  Další z letních koncertů na náměstí 3. května před Besedou, tentokrát s legendární zlínskou kapelou ORANGE. V současnosti dvanáctičlenný band, jehož historie sahá až do roku 1971, přichází omlazen s energickou směsí rocku, blues a soulu. Těšit se můžete na skladby Davida Bowieho, Macy Gray, Johna Mayalla, Joe Cockera, Lennyho Kravitze, Arethy Franklin, Stevieho Wondera, kapely Freak Power a dalších. Vstup volný.
  Typ akce: Kulturní akce
 • ŽLUTOMODRÁ RALLY - křest knihy o Barum Rally
  22.8.2017 18:00, velký sál Otrokovické BESEDY
  Fotoklub Beseda Otrokovice zve širokou veřejnost na slavnostní křest knihy o Barum Rally za přítomnosti autora Dana Porazila a soutěžních jezdců, spojený s autogramiádou, výstavou fotografií Fotoklubu a s prohlídkou soutěžních vozů. Žlutomodrá rally (Yellow Blue Rally) - to je 600 stran fotografií, komentářů, vyprávění a kompletních výsledků z této nejpopulárnější české soutěže. Knihu je možné na místě zakoupit za zvýhodněnou cenu.
  Vstup volný.
  Typ akce: Kulturní akce
 • IN-LINE ZÁVODY
  26.8.2017 9:00, Městský in-line ovál Otrokovice-Trávníky
  Přijďte fandit bruslařům na 3. kolo Otrokovického in-line poháru!
  Typ akce: Sportovní akce
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Červenec 2017 >>

PoÚtStČtSoNe
26. týden262728293012
27. týden3456789
28. týden10111213141516
29. týden17181920212223
30. týden24252627282930
31. týden31123456

Další akce


Anketa

Kterou část Otrokovických letních slavností si nejvíce užijete?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 121


Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém