Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Hledáme pěstouny, kteří poskytnou dětem domov

Jsou mezi námi děti, které nemohou vyrůstat ve svých vlastních rodinách a od útlého dětství musí bojovat s nepřízní svého osudu. Sociální odbor pro tyto děti hledá pěstouny, kteří dětem poskytnou domov a dají jim možnost vyrůstat v rodině.
Logo Dejte dětem domov
 

 
 

„Přestože tyto děti mají své rodiče, tito z vážných důvodů nemohou, nechtějí nebo neumí dětem zajistit stabilní, neohrožující rodinné zázemí. Některé děti mají to štěstí, že se v jejich širší rodině najde osoba, která se ujme jejich výchovy péče a mohou tak vyrůstat v kruhu svých blízkých. Bohužel jsou však děti, které toto štěstí nemají. Tyto děti jsou potom odkázány na to vyrůstat v dětských domovech. Dětské domovy dětem zajišťují kvalitní péči, materiální podmínky a podnětné prostředí, nemohou, ale dítěti nabídnout to nejdůležitější, co dítěte potřebuje, a to je život v rodině a jejich „blízké osoby“, což představuje pro dítě nezbytnou potřebu jistoty a bezpečí,“ vysvětluje Radomíra Králová, vedoucí oddělení sociálně právní ochrany, odboru sociálního.

Pěstounská péče je jedna z forem náhradní rodinné péče, kdy jednotlivec, manželé či partneři přijmou do výchovy dítě, které nemůže vyrůstat se svými rodiči. Pěstoun o dítě osobně pečuje a vykonává přiměřeně práva a povinnosti místo rodičů. Pěstouni a děti v pěstounské péči mají nárok na podporu od státu, a to formou finančních příspěvků.   Do pěstounské péče je dítě svěřeno soudním rozhodnutím.

 „Po přijetí o pěstounské péče se dítě stává plnou součástí rodiny, sdílí se svými pěstouny radosti i trampoty svého dětství, většinou je oslovuje „mami“ a „tati“, všichni společně řeší jeho školní úspěchy i problémy, rozvíjejí jeho talent, plánují společnou budoucnost. Dítě získává novou rodinu, péči, zájem a především lásku, která je naprosto nezbytnou součástí pro každou lidskou bytost, a otázka bytí či nebytí pro každé dítě,“ zdůrazňuje Radomíra Králová. Dodává, že výchova těchto dětí vyžaduje zvýšenou péči a pozornost, kdy jde nejčastěji o děti, jejichž vývoj byl narušen nepříznivými okolnostmi. Děti žijící v péči pěstounů mají právo, pokud to jen trochu jde, udržovat kontakt se svou biologickou rodinou, se svými rodiči, prarodiči či sourozenci či s jinými členy rodiny. Pokud toto z nejrůznějších důvodů není možné nebo je kontakt zakázán soudem, pak pěstouni alespoň podporují rozvoj vlastní identity dítěte – seznamují dítě s jeho životním příběhem.

A jak dlouho může trvat pěstounská péče? Doba není časově omezena. Dítě většinou zůstává v pěstounské rodině až do své zletilosti, ale může být ukončena dříve, jestliže si rodiče prokazatelně upraví své poměry tak, že mohou převzít dítě zpět do své péče. O ukončení rozhoduje soud.

Pěstouni nezůstávají v tomto svém náročném, ale i radostném poslání sami. Po celou dobu, kdy pečují o svěřené dítě, mají nárok na pomoc, poradenství a podporu. Ta je jim zajištěna v rámci uzavřené dohody o výkonu pěstounské péče mezi pěstouny a příslušnou organizací, která pěstouny po celou dobu pěstounské péče doprovází. Pěstouni a děti v pěstounské péči mají nárok na podporu od státu, a to formou finančních příspěvků. 

Podrobnější informace na: http://www.otrokovice.cz/informace/ds-1096/p1=3561

Bližší informace poskytne Radomíra Králová, tel. 577 680 272, 725 997 389, email: kralova@muotrokovice.cz. 

 

 

Další informace:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz
 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 27.6.2017 / 27.6.2017 | Zveřejnit od-do: 27.6.2017-10.9.2017

Líbí se?

 65% |  35%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • NÁMĚSTÍ 2017 – ELISABETH a.k.a. Alžběta Kolečkářová
  6.8.2017 16:00, Náměstí 3. května
  One Woman Show v rytmu soulu a reggae. Hudební pohodové odpoledne s výbornou zpěvačkou, finalistkou druhé řady Česko Slovenské SuperStar, která v poslední době spolupracuje i s kapelou Reflexy. Součástí programu bude vystoupení Martina Lapčíka, vítěze pěvecké soutěže Hledá se otrokovický Goťák 2015 a finalistky této soutěže 2016 – 2017, Martiny Ondruškové. Pokračování letního cyklu koncertů na náměstí 3. května před Besedou. Vstup volný.
  Typ akce: Kulturní akce
 • LETNÍ BAZÁREK
  19.8.2017 9:00 - 13:00, velký sál Otrokovické BESEDY
  Bazárek je určen pro všechny, kdo chtějí výhodně nakoupit či prodat dětské oblečení. Možnost rezervace stolů (á 50 Kč) u paní Kozlové v Turistickém informačním centru Otrokovice, tel.: 571 118 103. Vstup na akci je zdarma.
  Typ akce: Ostatní
 • NÁMĚSTÍ 2017 - ORANGE
  20.8.2017 16:00, Náměstí 3. května
  Další z letních koncertů na náměstí 3. května před Besedou, tentokrát s legendární zlínskou kapelou ORANGE. V současnosti dvanáctičlenný band, jehož historie sahá až do roku 1971, přichází omlazen s energickou směsí rocku, blues a soulu. Těšit se můžete na skladby Davida Bowieho, Macy Gray, Johna Mayalla, Joe Cockera, Lennyho Kravitze, Arethy Franklin, Stevieho Wondera, kapely Freak Power a dalších. Vstup volný.
  Typ akce: Kulturní akce
 • ŽLUTOMODRÁ RALLY - křest knihy o Barum Rally
  22.8.2017 18:00, velký sál Otrokovické BESEDY
  Fotoklub Beseda Otrokovice zve širokou veřejnost na slavnostní křest knihy o Barum Rally za přítomnosti autora Dana Porazila a soutěžních jezdců, spojený s autogramiádou, výstavou fotografií Fotoklubu a s prohlídkou soutěžních vozů. Žlutomodrá rally (Yellow Blue Rally) - to je 600 stran fotografií, komentářů, vyprávění a kompletních výsledků z této nejpopulárnější české soutěže. Knihu je možné na místě zakoupit za zvýhodněnou cenu.
  Vstup volný.
  Typ akce: Kulturní akce
 • IN-LINE ZÁVODY
  26.8.2017 9:00, Městský in-line ovál Otrokovice-Trávníky
  Přijďte fandit bruslařům na 3. kolo Otrokovického in-line poháru!
  Typ akce: Sportovní akce
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Červenec 2017 >>

PoÚtStČtSoNe
26. týden262728293012
27. týden3456789
28. týden10111213141516
29. týden17181920212223
30. týden24252627282930
31. týden31123456

Další akce


Anketa

Kterou část Otrokovických letních slavností si nejvíce užijete?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 120


Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém