Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Veslaři přivezli mistrovské medaile

Na začátku července skončila pro veslaře TJ Jiskra Otrokovice první část letní sezony. Nejdříve se koncem června konalo v Račicích Mistrovství ČR mladšího a staršího žactva s účastí slovenských oddílů. Otrokovičtí veslaři měli zastoupení ve všech kategoriích.
Jiří Ingr
 

 
 

Na fotografii: Jiří Ingr


U mladších žáků a žaček se jedná především o první velké závody, takže je potřeba zvládnout nejen techniku, ale také specifika závodu a dráhy. Výborným výsledkem bylo vítězství párové osmy mladšího žactva ve složení Vojta Směták, Kryštof Súkup, Anežka Mikýsková, Sára Polešovská, Julie Zouharová, Julie Kuhrová, Danek Gajdošík, Denis Paravan, na kormidle Kristýna Bartuňková. Starší žáci a žačky měli větší konkurenci a dokázali vybojovat ve stejné disciplíně krásné 4. místo ve složení Ondřej Kuhr, Jiří Smolinka, Jakub Gajdošík, Kateřina Rulfová, Denisa Rákosová, Robin Zavadil, Matěj Polášek, Lukáš Kubín a na kormidle Jan Gajdůšek.

 

O týden později již Račice patřily závodníkům dorostu, juniorů a dospělých. Otrokovičtí veslaři na tomto mezinárodním mistrovství měli své adepty na nejvyšší příčky a tak se čekalo, jak se jednotlivcům povede naplnit očekávání, zvláště když podmínky byly velmi těžké. Závody se konaly za tropických veder a podávat maximální výkony bylo o to obtížnější. Ale veslaři skutečně nezklamali!

Nejlépe si vedl dorostenec Jiří Ingr. Nejdříve vybojoval po třídenních vyřazovacích jízdách zlatou medaili na skifu a navázal tak na své letošní úspěchy v sezoně. Do finále A se také probojoval i Matyáš Súkup, který obsadil výborné 5. místo. Na konci náročného programu pak po velkém boji získali společně další zlato ve dvojskifu a potvrdili, že letos patří mezi dorostenci k absolutní špičce.

Další želízka v ohni měli veslaři v závodech dorostenek. Kristýna Bartuňková a Erika Zavadilová letos sedly do osmy s veslařkami z Olomouce, Ostravy a Hamru Praha a společně si dojely pro stříbrné medaile. Děvčata potom s parťačkami z Olomouce ještě po velkém boji dokázaly získat i bronz ve čtyřce nepárové a i ony potvrdily své letošní předchozí výsledky v těchto disciplínách.

V kategorii juniorů krásné 5. místo ve finále A vyjeli Kryštof Zpěvák a Ondřej Smolinka ve společenství s moravskými oddíly na párové čtyřce. Stejnou příčku obsadila i Nicol Starová na osmě juniorek.

Radim Hladík stejně jako Valentýna Solařová již startovali mezi seniory. Radim vyjel výborné druhé místo na dvojskifu s T. Jelínkem v kategorii seniorů do 23 let a současně tak získali i třetí místo v celkové klasifikaci mužů. Na skifu pak vyjel 4. místo v seniorech do 23 let, ale z českých závodníků byl třetí. Podobně jela i Valentýna, která na osmě seniorek vyjela třetí místo a na skifu stejně jako Radim zajela 4. místo v seniorkách do 23 let, ale třetí z českých závodnic. Ve finále A pak ještě startovala L. Skopalíková na dvojskifu, P. Hradilíková společně s G. Pallovou na osmě a čtyřce párové.

 

Veslaře čekala prázdninová přestávka, ale již začátkem srpna se opět vrací k tréninku. Tímto zveme děti od 10 let, které by měly zájem o veslařský sport, k návštěvě loděnice, každý den od 16 hodin. Současně veslaři zvou na již tradiční závody – Otrokovické sprinty, které se budou konat letos v sobotu 28. září.

 

 

Za otrokovické veslaře zaslala: Zuzana Atarsia

 

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz 

 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 6.8.2019 / 6.8.2019 | Zveřejnit od-do: 6.8.2019-6.10.2019

Líbí se?

 60% |  40%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Červenec 2019 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
26. týden1234567
27. týden891011121314
28. týden15161718192021
29. týden22232425262728
30. týden2930311234
31. týden567891011

Další akce


Anketa

Kam se v létě chodíte osvěžit nejčastěji?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 5080


Přehled získaných dotací městem Otrokovice v období 2015-2018Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém