Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Počet pacientů v nemocnicích Zlínského kraje stále narůstá. Dodržujte 3R

Vývojem epidemické situace a procesem očkování se ve čtvrtek 7. ledna zabýval zúžený Krizový štáb Zlínského kraje. Lékaři, vedení Zlínského kraje stejně jako vedení otrokovické radnice stále apelují na občany, aby dodržovali 3R – ruce, roušky a rozestupy.
Dodržujte 3R
 

 
 

„Od minulého týdne opět narostl počet hospitalizovaných pacientů s koronavirem, kterých bylo včera ve čtyřech nemocnicích Zlínského kraje celkem 398, přičemž 55 z nich je na intenzivní péči. Zlínská nemocnice otevřela už osmou covidovou stanici a je nucena omezit vedle plánovaných operací i ambulantní péči. V provozu totiž chybí asi 480 zdravotníků s koronavirem a jinými diagnózami. Nemocnice jsou na hraně svých kapacitních možností, zatím se daří situaci zvládnout převozy v rámci kraje,“ sdělil hejtman Radim Holiš. 

Pro pacienty s koronavirem je ve všech čtyřech nemocnicích aktuálně volných 50 standardních lůžek s kyslíkem, v intenzivní péči zůstávají volné pouze jednotky lůžek, protože nemocnice pečují vedle covidových pacientů v závažných stavech také o necovidové pacienty, jejichž stav vyžaduje intenzivní péči.

Prognózy nejsou bohužel příznivé. Počet nakažených i hospitalizovaných roste, a v dalších dnech ještě růst bude. Je extrémně důležité, aby si všichni znovu uvědomili, že každý z nás je svým chováním spoluzodpovědný za to, jak plné budou nemocnice. Bohužel, v posledních týdnech jakoby už ochota dodržovat základní pravidla u značné části populace ochabla. Očkování bude přicházet postupně, dodržování opatření je i nadále opravdu nutné.

Od pondělí 4. ledna probíhá v nemocnicích Zlínského kraje vakcinace zdravotníků. Podle republikové strategie jsou očkováni zdravotníci podílející se na péči o covid pozitivní pacienty, dál budou očkováni zaměstnanci a klienti domovů pro seniory a domovů se zvláštním režimem. Další skupiny obyvatel budou očkovány postupně. Ve fázi příprav je Centrální rezervační systém, přes který se zájemci budou registrovat a rezervovat k očkování. Podle posledních informací by se od 15. ledna mohli do systému registrovat lidé nad 80 let, od 1. února pak zbytek veřejnosti. Předpokládá se, že zahájení očkování veřejnosti bude v březnu.

„Uděláme vše, co bude v našich silách, aby očkování proběhlo co nejlépe a nejrychleji. Zlínský kraj zřídil funkci krajského koordinátora očkování, který bude působit jako kontaktní osoba zainteresovaných subjektů pro realizaci očkování ve všech jeho etapách a bude řídit pracovní skupinu složenou ze zástupců nemocnic, krajské hygieny, krajského úřadu a lékařské veřejnosti. Pro zdárný průběh očkování bude potřeba co nejrychlejší zapojení praktických lékařů a ambulantních specialistů, kteří by mohli očkovat své registrované pacienty. Spolupráci zatím slíbilo více než 40 praktických lékařů a věřím, že jich bude přibývat,“ doplnil hejtman Radim Holiš.

Pokračuje také testování, na odběrových místech ve čtyřech nemocnicích Zlínského kraje provedou zdravotníci nyní denně v průměru 700 antigenních testů a 1800 odběrů na testování pomocí metody PCR. Bezplatné antigenní testování na nový typ koronaviru bude pokračovat i po 15. lednu, a to až do odvolání. Testování se osvědčilo zejména při odhalování nakažených lidí bez příznaků a je možné se k němu objednávat bez doporučení lékaře či hygieny.

 

 

 „Nepodceňujte, prosím, vážnost situace a nezlehčujte ji. V první vlně na jaře jen málokdo z nás znal osobně někoho covid pozitivního. Nyní snad už není mezi námi nikdo, kdo by někoho neznal a navíc přibývá i těch, kteří mají těžký průběh. Netvařme se, že je to politický výmysl, to je zkrátka realita. Žádám všechny, aby důsledně dodržovali epidemiologická opatření. Kdo chrání sebe, chrání druhé,“ uvedla starostka Otrokovic Hana Večerková.

 

 

S využitím zprávy Zlínského kraje 


Další informace:

Romana Pastuszková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

pastuszkova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz   

 
Zveřejnil: Bc. Romana Pastuszková
Vytvořeno / změněno: 8.1.2021 / 8.1.2021 | Zveřejnit od-do: 8.1.2021-14.3.2021

Líbí se?

 52% |  48%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

  • DEŠTIVÉ DNY- nový termín 24.2.2021
    24.2.2021 19:00
    Více informací na www.otrokovickabeseda.cz.
    Americké drama je hrou o přátelství a zároveň kriminálním příběhem. Drsní chlapíci Denny a Joey jsou přáteli od dětství, které oba strávili na chicagském předměstí. Dnes jsou parťáky u chicagské policie. Na scéně o dvou židlích se odehrává herecký dvojkoncert, na nějž budete po zhlédnutí vzpomínat ještě hodně dlouho. Richard Krajčo získal Cenu Thálie 2012 za mimořádný jevištní výkon, David Švehlík se umístil v širší nominaci. Drsnou a emotivní inscenaci o přátelství, vině a odpuštění napsal Keith Huff, režie v divadle Ungelt se ujal Janusz Klimsza.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Únor 2021 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
5. týden1234567
6. týden891011121314
7. týden15161718192021
8. týden22232425262728
9. týden1234567
10. týden891011121314

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 7832


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém