Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka

Vicemistryně ČR v gymnastickém aerobiku je z Otrokovic

V nejmladší věkové kategorii 6-8 let se o titul mistryně České republiky v gymnastické aerobiku prala teprve šestiletá Markéta Vaculová z Otrokovic. V početné konkurenci jednotlivců nakonec obsadila 2. místo. Stříbro přidal ve stejné kategorii i pětičlenný tým ve složení Čablová Emma, Ernestová Tereza, Tkadlecová Karolína, Vaculová Markéta a Volková Inna.
gabk

Pražská Sportovní hala Řepy praskala o víkendu 11.-12. září ve švech, když se do ní sjely kluby z České republiky i zahraničí, aby poměřily síly na Mistrovství ČR v gymnastickém aerobiku a Czech Aerobic Open. Barvy Otrokovic hájil klub GABK Otrokovice pod vedením trenérky Barbory Karlíkové.

Kromě nejmenších účastníků si skvěle vedly i závodnice ve starší kategorii 9-11 let. Jedenáctým místem na MČR se nejlépe umístila Veronika Klofáčová. Pětice ve složení Běhávková Sofie, Dohoráková Tereza, Klofáčová Veronika, Matějíčková Aneta a Ernestová Tereza brala páté místo, trojice Dohoráková Tereza, Klofáčová Veronika a Matějíčková Aneta vybojovala šestou příčku a i přes silnou konkurenci z celé Evropy se probojovala do finále mezi nejlepší týmy na Czech Aerobic Open.

Přestože klub patří k nejmenším a závodní sestavy trénuje celkem jen 10 dětí, nechal za sebou velikány, kteří si do závodu mohou vybírat ze stovek svých členů. „Všechna děvčata jsou velice šikovná, jde u nich vidět nadšení a snaha se zlepšovat. Společně trénujeme jen krátce a tyto závody byly teprve naše třetí. Holky sbírají zkušenosti a věřím, že je brzy zúročí,“ pochválila své svěřenkyně trenérka Barbora Karlíková, která je sama několikanásobnou držitelkou titulu Mistryně ČR a členkou reprezentačního týmu ČR.