V novém roce pokračujeme v cyklu “Cestovatelské středy” besedou Michala “Štěpy” Štěpánka. Írán, kontroverzní země s přísným islámským režimem, nemá ve světě nálepku destinace, do které by se lidé zrovna hrnuli. A upřímně? Je to škoda… Štěpy zažil ruch hlavní metropole, pokusil se vyškrábat na nejvyšší kopec v zemi, podíval se k moři, přespal v poušti, poznával města a jejich památky, navštěvoval čajovny, ochutnával speciality, potkal spousty zvědavých lidí, ale hlavně vnímal a nasával atmosféru Blízkého východu. A co za tu dobu zjistil? Že tahle země je trochu jiná, než nám ji předkládá okolní svět. Přijďte si poslechnout a udělejte si svůj vlastní obrázek…
Výstava prací fotografa, potápěče, průvodce a cestovatele Milana Cahy. Na fotografiích jsou zachyceny různé tváře indonéských ostrovů. Celá výstava je pojata ve třech rovinách – tváře lidí, tváře zvířat a tváře krajiny. Fotografie jsou průřezem 13 let cest do Indonésie - z ostrovů, Jáva, Sumatra, Bali, Nusa Penida, Komodo a dalších.
Na výstavě M. Pinďáka jsou k vidění portréty (fotografické momentky) zajímavých osobností, které autorovi osud přivedl do cesty. Například Roberta Vana, Jindřicha Štreita, Jana Saudka… Některé fotografie doplněny krátkým příběhem o jejich vzniku.
Více informací na www.otrokovickabeseda.cz. Americké drama je hrou o přátelství a zároveň kriminálním příběhem. Drsní chlapíci Denny a Joey jsou přáteli od dětství, které oba strávili na chicagském předměstí. Dnes jsou parťáky u chicagské policie. Na scéně o dvou židlích se odehrává herecký dvojkoncert, na nějž budete po zhlédnutí vzpomínat ještě hodně dlouho. Richard Krajčo získal Cenu Thálie 2012 za mimořádný jevištní výkon, David Švehlík se umístil v širší nominaci. Drsnou a emotivní inscenaci o přátelství, vině a odpuštění napsal Keith Huff, režie v divadle Ungelt se ujal Janusz Klimsza.