Výstava Karla Ševčíka představuje výběr portrétů a aktů fotografovaných mimo standardní postupy, i technikou dvojexpozice nebo dlouhé expozice. Těmito způsoby se autor snaží nalézt cestu, jak vyjádřit obrazem vlastní emoce, které projektuje do fotografované osoby a tím zčásti nebo úplně abstrahovat osobnost, kterou fotografoval. Přestože fotí zcela digitálně, využívá techniky, které jsou běžné spíše pro klasickou fotografii a její směry, jako piktorialismus a modernější avantgardní směry. Do jinak prosté fotografie je tak vnesen další prvek či další rovina vnímání výsledného obrazu. Ševčík tímto způsobem vybízí k hledání skrytého významu.
Výstava nejmladší “začínající malířky”, Emilky Hlavsové. Pravnučka známého umělce Gustava Krkošky se narodila 16. 5. 2016 ve Žlutavě, kde žije s bratry, rodiči a prarodiči. Barevné skvrny na papíře, to, co v nich člověk vidí, jsou výsledkem dotvoření čehosi nesrozumitelného do srozumitelné a pochopitelné podoby. Kořeny tohoto vnímání nejsou zakotveny v hmatatelné látce a skutečnosti samé, nýbrž v tom, jak ji člověk vnímá. Emilku provází pracemi bratr František a Matyáš. Výstava potrvá do 30. 9. 2018.
Více informací na www.otrokovickabeseda.cz. Americké drama je hrou o přátelství a zároveň kriminálním příběhem. Drsní chlapíci Denny a Joey jsou přáteli od dětství, které oba strávili na chicagském předměstí. Dnes jsou parťáky u chicagské policie. Na scéně o dvou židlích se odehrává herecký dvojkoncert, na nějž budete po zhlédnutí vzpomínat ještě hodně dlouho. Richard Krajčo získal Cenu Thálie 2012 za mimořádný jevištní výkon, David Švehlík se umístil v širší nominaci. Drsnou a emotivní inscenaci o přátelství, vině a odpuštění napsal Keith Huff, režie v divadle Ungelt se ujal Janusz Klimsza.