Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Vyhlašování VÝSLEDKŮ SOUTĚŽE DO PRÁCE NA KOLE 2019

Již pošesté se společně zapojili v měsíci květnu soutěžící z měst Zlín a Otrokovice v motivační kampani Do práce na kole 2019. Hlavním organizátor projektu Auto*Mat z.s. Praha spolupracoval letos s 45 městy po celé republice. Cílem soutěže je hravou formou přivést obyvatele měst k využívání šetrných způsobů dopravy a ulevit životnímu prostředí. Kromě cyklistů a koloběžkářů se zúčastnili akce také běžci, chodci a ostatní, kteří jezdí do práce „na vlastní pohon“.
Soutěžící DPNK
 

 
 

Do celorepublikové výzvy se letos přihlásilo 45 měst s celkovým počtem 19576 nadšenců a společně soutěžící města Zlín a Otrokovice se umístila na předním místě v počtu zaregistrovaných nadšenců za Prahou (5869), Brnem (3113), Plzní (1065), Ostravou (1024) a Olomoucí (1017). Ve Zlíně, Otrokovicích a okolí se letos zapojilo 941 cyklistů, koloběžkářů, chodců a běžců, v minulém roce to bylo 742. Je to o 199 více než v minulém roce. Za Zlín soutěžilo 455 nadšenců (402 v roce 2018) a za Otrokovice 486 (340 v roce 2018) přihlášených soutěžících. Za obě města se vytvořilo 242 týmů po 2 až 5 členech. Společně ujeli neuvěřitelných 199214 km na kole, nebo koloběžce a pěšky, nebo v poklusu zvládli 12313 km. Za celou republiku je to celkem 3 596 583 km a dohromady ušetřili 465,7 tun CO2. Děkujeme!

 

Letošní květen byl celkem studený a propršený. Možná i proto se lehce snížil průměrný počet kilometrů na hlavu. Naopak přibylo procento cest, které účastníci překonali pěšky nebo poklusem. Takových cest „po svých“ bylo celkem 30 %. Účastníků akce ale opět přibylo, a to i v Praze, která má pořád mezi veřejností nálepku města nepřívětivého pro cyklisty. Je vidět, že ani hustý provoz, ani kopcovitý terén nejsou takovými překážkami. Přesto bychom chtěli obecně na kola dostat také více žen, dětí a seniorů, které právě strach z provozu od dopravy na kole odrazuje,“ říká Anna Kociánová z pořadatelského spolku Auto*Mat.

Tématem letošního ročníku byl „Homo cykliens“, tedy upozornění na to, že právě více cyklistů může ulevit ulicím od přetížené automobilové dopravy. Spojuje nás kolo! A také koloběžka, běh nebo chůze pěšky. Zkrátka touha vyzvat svou pohodlnost, popřemýšlet nad svými stereotypy a vyrazit vlastní silou do krásného rána, deště nebo do tmy. Není to vždy jednoduché, ale o to je to zábavnější. Cyklisté, chodci a běžci také proměňují celkovou atmosféru měst. To souvisí i se smyslem výzvy, kdy nejde o co nejvyšší počet kilometrů. Auto*Mat se spolu s místními organizátory po celé ČR snaží motivovat zaměstnance k tomu, aby se do provozu na kole vůbec vydali a aby u udržitelné dopravy posléze zůstali. Proto se klade největší důraz na kategorii Pravidelnost týmů (v jízdě na kole, chůzi i běhu). V té také vítězové získávají nejkrásnější ceny.

Slavnostní vyhlašování výsledků květnové motivační soutěže za obě města bylo letos 6. června v Otrokovicích na náměstí 3. května. Výhry předávala starostka města Otrokovic Hana Večerková, místostarosta Petr Ťopek, otrokovická cyklokoordinátorka Renáta Krystyníková a zlínský cyklokoordinátor Martin Habuda. Hlavní cena v kategorii Pravidelnost se losovala z 24 týmů, které zvládly 100% svých cest do práce na vlastní pohon. Z hlavní ceny, a to dvou koloběžek Kostka od  firmy KOSTKA – kolobka, s.r.o., Statutárního města Zlín a města Otrokovice.a se těšil tým Výhledy Napa ze společnosti Fatra a.s. Na druhém místě byl vylosován tým Mudříci z Krajské nemocnice T. Bati Zlín a.s. a třetí místo obsadil tým Víly z vily z Rehabilitačního stacionáře. Celkem bylo vylosováno a získalo ceny od partnerů soutěže 22 týmů v kategorii Pravidelnost.

Kategorie Výkonnost jednotlivců hodnotila celkový počet ujetých kilometrů. Bylo odměněno devět mužů a žen. Neuvěřitelných 4025,5 km najezdil soutěžící Jiří Šišák, z týmu VYPUŠTĚNÉ DUŠE – pro závod , firmu i duši vypustíme ze ZLINPROJEKTU, Zlín. Za ženy první místo získala soutěžící Honey z týmu Tak WO CO J(E)DE, z firmy Woco STV s.r.o., Vsetín, která ujela 1602,3 km. V kategorii Běhej do práce 2019 se nejlépe umístila Lucie Zborovančíková Nováková z týmu Výhledy Napa, z Fatry Napajedla. Naběhala 224,2 km.

V kategorii Kreativita soutěžící posílali obrázky na téma Můj nejlepší květnový zážitek. Nejlepší díla ohodnotila komise tvořená zástupci měst Zlín a Otrokovice. První místo získala Stanislava Kovářová za komix 2019  Slunce, seno a kolo . Na druhém místě Lukáš Graubner - Východ slunce nad cyklostezkou Zlín – Otrokovice. Třetí místo získala Pavla Romaňáková - Květnový příběh a čtvrté  Kristýna Kondlerová - KoloSraz v Edhouse .

V letošním roce se  Do školy na kole  zapojilo 6 středních a 1 vysoká škola (Sportovní fakulta Brno) v rámci celé ČR. Nejvýkonnější běžci za celou republiku jsou z Gymnasia Lesní čtvrť, Zlín , a je to Jakub Macek a Anna Šuterová. Celkem se z Gymnasia Lesní čtvrť Zlín přihlásilo 7 studentů a vytvořili dva týmy s názvy Kostelecká dopravní a Továrna na katastrofy. V Otrokovicích všichni získali odměny.

Hlavní výhry doplnílo v Otrokovicích Radio Zlín, které z vlastní soutěže předalo výherci jízdní kolo a OTROKOLO, Otrokovice zase odměnilo  vítěze za nejlepší fotografii z jízd na zapůjčených koloběžkách Kostka.

Na otrokovickém náměstí byl při vyhlašování výsledků soutěže připraven bohatý program a občerstvení nejen pro samotné soutěžící. Vítězné soutěžící týmy i jednotlivce potěšily dárkové poukázky na cyklo-potřeby, nebo cyklo-servis a jiné propagační a věcné ceny.

Kromě Statutárního města Zlín a města Otrokovice podpořily motivační soutěž Do práce na kole 2019 za město Zlín, Otrokovice a okolí další lokální partneři, kterým děkujeme:
Zlínský krajHolešovská regata – agentura Velryba, Gemini – oční klinika a.s., Rapant s.r.o. – cestovní kancelář, KCK CYKLOSPORT-MODE s.r.o. Otrokovice, Sport-racing-bike s.r.o. Zlín, OTROKOLO Otrokovice, Besip, 14|15 Baťův institut – příspěvková organizace, Edhouse s.r.o. Zlín, Continental Barum s.r.o., Centrála cestovního ruchu Východní Moravy ve Zlíně, restaurace U RYBIČKY přístaviště Babice, Pražená káva Babice COFFEESPOT, Coffee Express Zlín, Bajkavárna Zlín, Pivovar Malenovice – Zlínský švec, Radio Zlín a iniciativa CykloZLÍN.

 

 

 

 

Zpracovala: Jana Vybíralová, koordinátorka DPNK 2019 za Zlín, Otrokovice a okolí

Více informací:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz
 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 11.6.2019 / 11.6.2019 | Zveřejnit od-do: 11.6.2019-11.8.2019

Líbí se?

 64% |  36%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • SCREAMERS - Smím prosit?
  26.6.2019 19:00
  Lukáš Vyvlečka a travesti skupina Screamers uvádí
  SCREAMERS - Smím prosit?
  Známá travesti skupina SCREAMERS se vrací do Otrokovické BESEDY se zbrusu novým pořadem SMÍM PROSIT?. Půjde o večer plný tance a zpěvu na téma “elegance a rodinné hodnoty z pohledu etiky a reality”. Opět nebudou chybět imitace domácích i zahraničních zpěváků a zpěvaček, nejrůznější převleky, barevné kostýmy, či vtipné scénky. Těšit se můžete na slečny Paulu, Halinu, Lili, Sašu, Valerii a také na sympaťáka Láďu, který Vás tradičně provede celým pořadem.
 • Veřejné projednání analytické části plánu mobility
  27.6.2019 16:00
  Zajímá vás počet aut ve městě, jak jsou využívány jednotlivé druhy dopravy, nehodovost, stav dopravního systému ve městě nebo dopravní zátěže v Otrokovicích? Přijďte ve čtvrtek 27. června v 16 hodin do obřadní síně Městského úřadu Otrokovice. Na pořadu bude projednání analytické části plánu mobility.
  Otrokovice na podzim loňského roku nechaly zpracovat strategický dokument „Plán udržitelné městské mobility města Otrokovic“, jehož hlavním cílem je účinněji řešit problémy související s dopravou ve městě. Současně byly spuštěny webové stránky www.mobilita-otrokovice.cz, kde se mohou obyvatelé Otrokovic dozvědět více informací a zároveň zapojit se do plánování.
  Plán udržitelné městské mobility města Otrokovice bude zahrnovat všechny způsoby a formy dopravy v celém území, včetně dopravy veřejné a soukromé, osobní a nákladní, motorizované i nemotorizované, pohybu a parkování. V současné době zpracovatel ukončil sběr dat a může uzavřít analytickou část dokumentu.
 • SMÍCH NENÍ HŘÍCH
  1.7.2019 18:00
  Výstava kresleného i psaného humoru ze sbírek zlínského autora a lidového kreslíře Pavla Šmakala z Klečůvky. Můžeme společně nahlédnout do výběru prací jeho 55 leté rozmanité činnosti. Výstava je svým záběrem a pestrostí vhodná pro všechny generace - na své si přijdou i děti! Vernisáž s hudebním programem se koná ve foyer kinosálu v pondělí 1. 7. 2019 v 18 hodin za přítomnosti autora. Výstava potrvá do konce srpna.
 • NÁMĚSTÍ 2019 - O 18 MĚSÍCŮ POZDĚJI + SUNDAY SESSION
  7.7.2019 17:00
  Další pohodové odpoledne na náměstí před Besedou, tentokrát se známými zlínskými kapelami. O 18 MĚSÍCŮ POZDĚJI je parta ostřílených muzikantů v čele s Alešem „Šamanem“ Maděrou, hrající převážně vlastní tvorbu, ale také oblíbené písně Rolling Stones, Lennyho Kravitze či Sheryl Crow. Na zlínské hudební scéně působí “Osmnáctka” více než 25 let. Skupina SUNDAY SESSION byla založena poměrně nedávno, v roce 2016. Jde o multižánrové seskupení, v jehož repertoáru najdeme známé hity napříč hudebním spektrem, to vše v zajímavých funky, fusion či rockových úpravách. Na koncertech Sunday Session zní skladby Beatles, Erica Claptona, Queen, LP, Daftpunku, Janis Joplin a dalších.
 • OTROKOVICKÉ LETNÍ SLAVNOSTI 2019
  19.7.2019
  PÁTEK 19. 7.
  Park před hotelem Baťov – hlavní pódium
  • 18.00 – 19.00 DLOUHÝ PROCES / domácí folk-rocková lahůdka
  • 19.30 – 20.30 APPLES / pražská dívčí rocková banda
  • 21.00 – 22.30 DAVID KRAUS & BAND / známý herec a zpěvák + jeho kapela

  Park před poliklinikou
  • 21.30 – 23.00 Letní kino – Ženy v běhu
  / Česko 2019 – komedie, nevhodné pro děti do 12 let
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Červen 2019 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
21. týden272829303112
22. týden3456789
23. týden10111213141516
24. týden17181920212223
25. týden24252627282930
26. týden1234567

Další akce


Anketa

Z kterého zdroje čerpáte informace o městě Otrokovice?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 4836


Přehled získaných dotací městem Otrokovice v období 2015-2018Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém