Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Výstavba jihovýchodního obchvatu Otrokovic na dálnici D55 je zahájena

Obyvatelé Otrokovic se konečně dočkali. Za necelé tři roky budou moci řidiči objet Otrokovice po dokončeném úseku dálnice D55 obepínající naše město. Ve středu 3. října v poledne byla slavnostně zahájena stavba jihovýchodního obchvatu města, která navazuje na již realizovanou severovýchodní část.
Slavnostní zahájení výstavby obchvatu - Starosta Otrokovic a další významní hosté
 

 
 

Výstavba jihovýchodní obchvatu Otrokovic se nese ve znamení trojek. Stavba byla zahájena třetího října, je rozdělena na tři etapy, měla by trvat necelé tři roky a nový úsek bude měřit něco málo přes tři kilometry.

 

„Jsem velmi rád, že se Otrokovice konečně, po opravdu dlouhé době, přidají k městům a obcím, ve kterých již tranzitní doprava neprojíždí zastavěnou částí, ale je vyvedena pomocí obchvatů mimo. Osobně jsem nejvíce zvědav, a těším se na konkrétní data, o kolik procent poklesne dopravní zatížení na průjezdních úsecích silnic první třídy v našem městě. Současná hustota provozu je tak velká, že prakticky neumožňuje žádné další zlepšení podmínek pro účastníky provozu,“ uvedl starosta Otrokovic Jaroslav Budek.

 

Stávající dopravní zátěž na silnici I/55 dlouhodobě patří k největší na české komunikační síti. Realizací této stavby bude dosaženo vyloučení tranzitní dopravy z průjezdního úseku města Otrokovice, což povede podstatnému omezení exhalací a hluku z dopravy a tedy k podstatnému zlepšení životního prostředí v našem městě. Silnice I/55 vede náměstím, přičemž po obou stranách jsou umístěny obchody, instituce, bytové domy. Poklesem intenzity provozu bude možné obě strany náměstí lépe a intenzivněji propojit.

 

„Je na místě poděkovat všem, kteří se o přípravu a věřme i zdárnou realizaci otrokovického obchvatu zasloužili. Hlavní roli hraje náš stát, prostřednictvím resortu dopravy a státního podniku Ředitelství silnic a dálnic ČR, avšak i místní samosprávy mají svou nezanedbatelnou roli. V Otrokovicicích byly všechny dosavadní samosprávy aktivní, iniciativní a na výsledku mají svůj podíl. Jako konkrétní příklady iniciativy samosprávy Otrokovic uvedu naše dlouhodobé úsilí, korunované od roku 2018 úspěchem, aby byla dosavadní část obchvatu osvobozena od dálničních poplatků. Tím se část lokální dopravy mezi Otrokovicemi a Zlínem mohla přesunout na dálnici a odlehčit centru města. Aktivní jsme byli rovněž v oblasti majetkoprávního vypořádání, nutného pro vydání stavebního povolení,“ uvedl otrokovický místostarosta Jiří Veselý.

 

Slavnostního zahájení stavby se zúčastnila celá řada významných hostů. Ředitelství silnic a dálnic ČR, jako investor stavby, přivítalo kromě vedení města Otrokovice například Radka Vondráčka, předsedu PS Parlamentu ČR, ministra dopravy Daniela Ťoka, hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka, ředitele Státního fondu dopravní infrastruktury Zbyňka Hořelicu, ředitele závodu zhotovitelské společnosti Eurovia CS Michala Friedlaendera a další.

 

 

 

Další informace:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz
 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 3.10.2018 / 3.10.2018 | Zveřejnit od-do: 3.10.2018-6.1.2019

Líbí se?

 57% |  43%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • VINETŮŮŮ!
  22.10.2018 19:00
  Další úspěšná divadelní komedie Roberta Bellana, autora her Rychlé šípy a Normální debil. Na motivy knih Karla Maye a slavných filmů Haralda Reinla. Hrají členové divadla Pecka. Režie: R. Bellan.
  Typ akce: Kulturní akce
 • ADRA HLEDÁ DOBROVOLNÍKY
  23.10.2018 13:00 - 17:00
  ADRA hledá dobrovolníky do Otrokovic pro děti, seniory a lidi se zdravotním postižením.
  Informační pohovory pro zájemce o dobrovolnictví se konají v úterý 23.10.2018 od 13 do 17 hodin v SENIORu C Otrokovice.
  Dobrovolníci docházejí na hodinu jednou za týden a navštěvují klienty - povídají si, chodí na procházky, hrají hry nebo doučují děti. V Otrokovicích mohou dobrovolníci pomáhat v SENIORU, NADĚJI, Charitě sv. Anežky a ve ŠLIKRU NA Trávníkách.
  Typ akce: Ostatní
 • SLAVNOSTNÍ VEČER ke vzniku samostatného čs. státu
  25.10.2018
  V rámci večera se zajímavým kulturním programem bude udělena Cena města Otrokovice, tituly Osobnost města Otrokovice a Čestné občanství města Otrokovice. V dopoledních hodinách proběhne sázení stromů republiky u Městské sportovní haly na Baťově a poté v Kvítkovicích. Od 16 hodin se uskuteční pietní KLADENÍ VĚNCŮ k pomníku obětem 1. světové války na náměstí 3. května a v Kvítkovicích.
 • STETSON AND BOURBON
  3.11.2018 19:00
  XII. ročník mezinárodního festivalu blues a jižanského rocku. Hlavní hvězdou bude slavná americká skupina SKINNY MOLLY. Kapelu založil v roce 2004 kytarista, zpěvák a skladatel Mike Estes, který část 90. let prožil v LYNYRD SKYNYRD. Na hlavní scéně dále vystoupí skvělá polská kapela HIGHWAY, tuzemský král foukací harmoniky CHARLIE SLAVÍK se svou REVUE a ambiciózní slovenský bluesman TONY BIGMOUTH PEARSON, vítěz Slovenského kola Blues Challenge 2018. Vše tradičně zarámují klobouky stetson, vůně bourbonu a jižanská kuchyně. Součástí večera bude i výstava „ČESKÉ STOPY NA ROUTE 66“. Festival se koná pod záštitou starosty města Otrokovice Jaroslava Budka a je spolufinancován Zlínským krajem. Projekt byl finančně podpořen také Nadací Synot, zřizovanou senátorem Ivo Valentou.
  Typ akce: Kulturní akce
 • FRYŠTÁCKÁ JAVOŘINA
  4.11.2018 14:00 - 18:00
  Podzimní část cyklu Naše muzika pokračuje koncertem dechové hudby Fryštácká Javořina. Ta vznikla v roce 1989 z podnětu muzikanta Libora Mikla. Kapela vystupuje v typických valašských krojích a účastní se nejrůznějších akcí u nás i v zahraničí. Sama pořádá více než 15 let spolu s městem Fryšták přehlídku dechových hudeb Valašské setkání, na které účinkují přední kapely z Čech, Moravy a Slovenska. Fryštácká Javořina svým repertoárem zasahuje do všech koutů Moravy, nezapomíná na autorská díla výrazných muzikantských jmen, jako byli S. Pěnčík, B. Smišovský, V. Maňas, F. Mikulecký, ale ani na autory, kteří slávu české a moravské dechovky vyzvedli na výsluní - K. Vacka, J. Vejvodu, A. Žváčka, J. Poncara a další.
  Typ akce: Kulturní akce
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Říjen 2018 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
40. týden1234567
41. týden891011121314
42. týden15161718192021
43. týden22232425262728
44. týden2930311234
45. týden567891011

Další akce


Anketa

Kde sledujete Městskou televizi Otrokovice?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 765


Přehled získaných dotací městem Otrokovice v období 2015-2018Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém