Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Výstavba skladu, zeleň a dopravní obslužnost byla hlavní témata besedy v Kvítkovicích

město Otrokovice
Čtvrté setkání vedení města Otrokovice s veřejností se uskutečnilo v budově hasičské zbrojnice pro obyvatele Kvítkovic a oblasti Letiště. Občané našeho města byli obeznámeni s plánem zřizování místních komisí, ale měli příležitost zeptat se osobně otrokovických radních na témata, kterými se zabývají a která je trápí. Besedy s veřejností se v letošním roce uskutečnily již ve všech částech města.
 

 
 

V úvodu besedy starosta představil přítomné a přivítal návštěvníky. Místostarosta města Jiří Veselý objasnil důvody zřizování komisí místních části Otrokovic. „Hlavním důvodem zřizování komisí je možnost přenášet podněty přímo od místních obyvatel směrem k otrokovické radnici. Zřízení komisí plánujeme na říjen letošního roku,“ předpokládá místostarosta. Doplnil, že komise bude mít status poradního orgánu Rady města Otrokovice. Komise se budou vyjadřovat například k záležitostem nových investic města, oprav a údržby majetku města a veřejné zeleně.

Dalším bodem besedy byla prezentace projektantské firmy, která se zabývá krajinářstvím. Byla představena vizualizace výsadby izolační zeleně kolem skladu Sygnum Immo, který byl vystaven v průmyslové zóně na katastru města Napajedla poblíž obytné zóny Otrokovic. Občané mohli na vlastní oči spatřit, jaká zeleň je již vysázena, jaká zeleň se plánuje vysadit, a jak bude chránit obytnou zónu za pět až dvacet let. Zahradní architektka vysoce ocenila péči vedení města o stávající zeleň a případné nové výsadby. Podle ní je to zvláště patrné při plánování nové výsadby zelených pásů oddělujících aktuálně budovaných skladů pneumatik a obytné části Kvítkovic.

Obyvatelé Kvítkovic vznesli celou řadu připomínek a námětů. Trápí je nová zastávka autobusů MHD v blízkosti obytných domů z důvodu zvýšení hluku a prašnosti, ucpané kanály zejména během podzimu a zvýšený nárůst dopravy kvůli výstavbě skladu. Občané se zajímali o dokončení obchvatu, jak bude řešen průchod pro pěší přes novou dálnici nebo zda se budou v oblasti Letiště opravovat chodníky, cesty a kanalizace.

„Právě z těchto důvodů budou zřízeny komise pro místní části. Místní obyvatelé ví nejlépe, jaké mají problémy, a tak budou mít příležitost se prostřednictvím komisí vyjadřovat průběžně k aktuálním potřebám v daných částech města. Nicméně v tuto chvíli jsme si všechny podněty a připomínky jsme si během besedy zaznamenali a budeme se snažit obyvatelům Kvítkovic vyjít vstříc,“ uzavřel Jaroslav Budek, starosta města.

 

 

 

Další informace:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz
 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 7.6.2017 / 7.6.2017 | Zveřejnit od-do: 7.6.2017-10.9.2017

Líbí se?

 56% |  44%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • ŽLUTOMODRÁ RALLY - křest knihy o Barum Rally
  22.8.2017 18:00, velký sál Otrokovické BESEDY
  Fotoklub Beseda Otrokovice zve širokou veřejnost na slavnostní křest knihy o Barum Rally za přítomnosti autora Dana Porazila a soutěžních jezdců, spojený s autogramiádou, výstavou fotografií Fotoklubu a s prohlídkou soutěžních vozů. Žlutomodrá rally (Yellow Blue Rally) - to je 600 stran fotografií, komentářů, vyprávění a kompletních výsledků z této nejpopulárnější české soutěže. Knihu je možné na místě zakoupit za zvýhodněnou cenu.
  Vstup volný.
  Typ akce: Kulturní akce
 • IN-LINE ZÁVODY
  26.8.2017 9:00, Městský in-line ovál Otrokovice-Trávníky
  Přijďte fandit bruslařům na 3. kolo Otrokovického in-line poháru!
  Typ akce: Sportovní akce
 • RODRIGO RODRIGUEZ
  26.8.2017 19:00, velký sál Otrokovické BESEDY
  Bratrská jednota baptistů Zlín pořádá kytarový koncert RODRIGO RODRIGUEZ.
  Světoznámý kytarista opět v České republice. Přijďte si poslechnout jeho výjimečný talent a zajímavý osobní příběh. Více na www.rodrigo-koncert.cz
  Typ akce: Kulturní akce
 • Rozloučení s prázdninami aneb SRPNOVÁ NOC
  26.8.2017 20:00
  Tradiční taneční zábava se skupinou PREMIER a diskotékou Dalibora Dědka. Program na dvou pódiích. Kvalitní občerstvení zajištěno!

  Vstupné 100 Kč.
  Typ akce: Kulturní akce
 • ROZLOUČENÍ S PRÁZDNINAMI
  27.8.2017 14:00
  Přijďte se rozloučit s prázdninami v neděli 27.8.2017 od 14 hodin do Lanáčku Otrokovice. Bude zde spoustu her, tance a další zábavy.
  Typ akce: Ostatní
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Srpen 2017 >>

PoÚtStČtSoNe
31. týden31123456
32. týden78910111213
33. týden14151617181920
34. týden21222324252627
35. týden28293031123
36. týden45678910

Další akce


Anketa

Kterou část Otrokovických letních slavností si nejvíce užijete?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 169


Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém