Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


Záchranáři radili dětem, jak jednat v krizových situacích

Vědí žáci šestých tříd, jak se zachovat v případě, že se stanou svědky nehody či úrazu? Za účelem naučit děti zavolat a poskytnout první pomoc přijela ve středu 19. června na ZŠ T. G. Masaryka posádka ze Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje (ZZS ZK).
Záchranáři s žáky ZŠ
 

 
 

„Jedná se o pilotní projekt zaměřující se na bezpečnost dětí. Zejména před prázdninami, kdy na děti číhá celá řada nejrůznějších nebezpečí, která si často vůbec neuvědomují, chceme upozornit na tato úskalí. Záchranáři měli za úkol upozornit na některá rizika, naučit žáky přivolat pomoc a ukázat, jak první pomoc poskytnout,“ uvedl Ondřej Wilczynski, místostarosta Otrokovic, který chce do příštích let tento projekt rozšířit na všechny základní školy tak, aby se mohli zúčastnit žáci z více tříd.

Žáky přivítal, kromě paní ředitelky ZŠ TGM Marty Zakopalové, šéflékař ZZS ZK MUDr. Dorián Pfeifer. „Přítomným pustil nahrávku telefonátu chlapce volajícího pomoc pro svého kamaráda a upozornil, kde chlapec udělal chybu a naopak, co udělal správně. Tato nahrávka byla z reálného života a děti byly pozorné a odpovídaly lékaři na jeho otázky. Podařilo se mu získat si jejich pozornost, a o to šlo,“ uvedla Marta Zakopalová. Než začala praktická část, přiblížil lékař žákům mobilní aplikaci „Záchranka“, vyzdvihl její přednosti a vysvětlil, proč je výhodné mít tuto aplikaci v telefonu staženou.

Praktická část dopoledne se odehrávala ve venkovních prostorách na čtyřech stanovištích. Děti byly seznámeny s prací záchranářů, ale nejdůležitějším cílem bylo prakticky ukázat, jak se zachovat, pokud se stanou svědky nějaké nehody či zranění. „Záchranáři nám ukázali, co máme dělat v případě, že si někdo poraní hlavu nebo páteř, jak se zachovat, když někdo upadne do bezvědomí, dostane epileptický záchvat nebo alergickou reakci. Taky nám ukazovali, co nesmíme nebo naopak musíme udělat v případě, že je někdo krvácivě poraněný nebo má popáleniny. Mohli jsme si prohlédnout záchranné vozidlo a jeho vybavení,“ uvedla dvanáctiletá žákyně ZŠ TGM Sofie Dvorská a zmínila, že toto dopoledne pro ni bylo přínosem.

Závěrem přijel žáky pozdravit neurochirurg MUDr. Michal Filip. Smyslem jeho návštěvy bylo vysvětlit, co se děje s pacientem poté, co jej posádka záchranky přiveze do nemocnice a svěří do rukou lékařů, kteří mají v nemocnici veškeré vybavení.

„Myslím, že bezpečnost našich dětí je nejdůležitější. Sám jsem byl přítomen a věřím, že půlden před prázdninami věnovaný této tematice má velký smysl,“ řekl místostarosta Wilczynski.

 

 

 

Více informací:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz 

 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 19.6.2019 / 19.6.2019 | Zveřejnit od-do: 19.6.2019-11.8.2019

Líbí se?

 65% |  35%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Přehled získaných dotací městem Otrokovice v období 2015-2018Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém