Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


Zastupitelé přidali finance sportovcům

město Otrokovice
O čtyři sta tisíc korun více rozdělí otrokovická radnice sportovním klubům, které budou žádat město o dotaci na svou činnost v následujícím roce. Na včerejším zastupitelstvu byl schválen Program pro poskytování dotací z rozpočtu města Otrokovice v oblasti sportu na rok 2018. Celková částka, která je pro příští rok v rozpočtu vyčleněna k těmto účelům, činí 7 milionů 400 tisíc korun.
 

 
 

Žádat o dotace mohou spolky se sídlem v Otrokovicích, které vykonávají činnost v oblasti tělovýchovy a sportu. Činnost spolku ale nesmí být komerční se zaměřením na dosahování zisku a jeho členové musí být fyzické osoby. Zájemci mohou o dotaci žádat od 5. do 28. února 2018.

„Program na letošní rok zaznamenal pouze nepatrné změny, a to u základního postupu výpočtu dotace s tím, že navržená změna je transparentnější než původní způsob výpočtu. V kritériích nezapomínáme na zvýhodnění spolků, které pracují s mládeží. Změna byla navržena na základě doporučení komise mládeže a sportu,“ uvedla Barbora Šopíková, vedoucí odboru školství a kultury. Dále informovala, že pro zástupce sportovních organizací je na 15. ledna 2018 v 16:30 svoláno společné setkání, kde bude program podrobně představen, a kde bude na změny upozorněno.

Otrokovice jsou považovány za město sportu, a proto je jeho podpora jednou z priorit vedení města. Každoročně jsou pro sportovní kluby vyčleňovány významné finanční prostředky z rozpočtu města. „V našem městě je široká základna sportovních odvětví, sportovních klubů, které vedou nové generace ke sportu. Proto si sportovní oblast zaslouží pozornost města. Kromě finančních dotací se snažíme podporovat i jednotlivé sportovní akce a soutěže svou záštitou. V mnohých případech se akcí osobně s místostarostou účastníme a poskytujeme ceny pro vítěze,“ sdělil Jaroslav Budek, starosta Otrokovic.

 

 

Další informace:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz  

 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 15.12.2017 / 15.12.2017 | Zveřejnit od-do: 15.12.2017-11.2.2018

Líbí se?

 52% |  48%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém