Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


ZŠ Trávníky zve do nové školní zahrady

Den otevřené zahrady připravila na úterý 5. října ZŠ Trávníky. Veřejnosti tak chce představit v čase od 14 do 16 hodin nové možnosti výuky environmentální výchovy, přírodovědných věd či pěstitelství v přírodním prostředí.
hmyzi hotel
 

 
 

Upravit zahradu do její současné podoby trvalo tři měsíce a celá akce si vyžádala částku necelých 440 tisíc korun. Proměnou prošly pěstitelské záhony, které byly doplněny o několik vyvýšených s bylinkami. Zahrada zahrnuje loučku s kvetoucími travinami, ovocný sad, zázemí pro relaxaci a kompostéry. „Při otevíracím dni počítáme s účastí žáků, pedagogů i rodičů. Společně s našimi žáky připravujeme prohlídku s informacemi o jednotlivých částech zahrady. Jde například o vodní biotop, vyvýšené záhony, nově instalované hmyzí hotely, bidla pro dravce, pítka a budky pro ptáky, geologickou expozici a další. Očekáváme, že se návštěvníci aktivně zapojí i do práce na zahradě. Připraveno bude pletí nově vysazených záhonů s drobným ovocem. Předvádět budeme i výrobu a ochutnávku vlastního jablečného moštu. Zaměřili jsme se na krajové odrůdy ovocných stromů, které již dnes běžně na zahradách nenajdeme,“ přiblížila náplň akce ředitelka ZŠ Trávníky Eva Horňáková.

„Revitalizací prošly zahrady na všech otrokovických základních školách a nyní se s radostí můžeme účastnic otevření na Trávníkách. Smysluplnost tohoto projektu spatřuji v tom, že se žáci více přiblíží přírodě a své teoretické poznatky mohou rovnou vyzkoušet i prakticky. Zkušenosti mohou přenášet i k sobě domů, do svých zahrad. Často tak narazíme na domečky pro hmyz, nebo hromádky shrabaného listí, kde najdou úkryt třeba ježci. Ekologie patří do každodenního života a je dobře, že se s ní žáci mohou seznámit zajímavou formou,“ míní starostka města Otrokovice Hana Večerková.     

 

Rekonstrukci zahrady bylo možné realizovat díky projektu spolufinancovaného Státním fondem životního prostředí ČR.

 

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 5.10.2021 / 5.10.2021

Líbí se?

 54% |  46%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • SLAVNOSTNÍ VEČER ke Dni vzniku samostatného čs. státu
  27.10.2021 17:45
  Speciální slavnostní koncert Filharmonie Bohuslava Martinů, spojený s oceněním významných osobností města Otrokovice. Zazní skladby Antonína Dvořáka (Česká suita, Můj domov) a Bedřicha Smetany (Vyšehrad, Tábor). Orchestr řídí kanadský dirigent Charles Olivieri-Munroe. Vstup volný
 • OTROKOVICKÉ SVAHY - 5. ročník závodu v přespolním běhu
  30.10.2021
  Startuje v sobotu 30. 10. 2021 v 9:30 dětskými závody až do 11:00 hodiny, kdy odstartuje hlavní závod na 5 a 10 km od Stadionu TJ Jiskra Otrokovice na Štěrkovišti.

  A na co se mohou závodníci letos těšit mimo atraktivní věcné ceny?
  ● Závody pro širokou veřejnost v krásné podzimní přírodě. Zvládne je opravdu každý!!
  ● Trasy: 10 km / 240 m převýšení a 5 km / 110 m převýšení (kvalitně naznačené, tak jako vždy)
  ● Dětské závody na 1000 a 400 m
  ● Přátelská atmosféra po skončení závodu
  ● Drobné občerstvení v cíli
  ● Více informací na webu Otrokovických svahů (http://otrokovicke-svahy.wz.cz/)
  Typ akce: Sportovní akce
 • ZRUCZ PHOTO ANEB MY, CO SPOLU FOTÍME
  4.10.2021 - 30.10.2021
  Fotografové ze Zruče nad Sázavou ve spolupráci s Fotoklubem Beseda Otrokovice zvou na výstavu s názvem Zrucz Photo aneb My, co spolu fotíme. Spřátelený klub z posázavského baťovského města představí tvorbu svých členů z poslední doby. Jedná se o sdružení amatérských fotografů v tom nejlepším slova smyslu, kteří považují za svou přirozenost chodit po světě s očima otevřenýma. Jejich fotografie dokážou potěšit oko, předat radost a vyprávět drobné příběhy. Výstava Zrucz Photo je zároveň připomínkou a malou oslavou 80. narozenin tohoto zručského fotoklubu.
 • KOUZELNÉ MÓDNÍ DOPLŇKY
  26.10.2021 17:00 - 21.11.2021
  Kabelky, klobouky, rukavičky – to vše a řada dalších věcí patřila k dokonalému vzhledu žen v minulosti. Klub přátel historie města Otrokovice připravil výstavu, která představuje krásu elegance dob minulých, kdy žena nevycházela z domu bez klobouku, nebo šátku, rukaviček a kabelky, které spolu dokonale ladily. Na výstavě budete mít možnost seznámit se s řemeslnou zručností modistek a dalších řemeslníků, kteří tyto drobné doplňky vytvářeli. Nechte se okouzlit předměty, které možná i dnes najdete zapomenuté ve skříních a šuplících vašich babiček… Vernisáž výstavy v úterý 26. 10. od 17 hodin. Výstava potrvá do 21. 11. 2021.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Říjen 2021 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
39. týden27282930123
40. týden45678910
41. týden11121314151617
42. týden18192021222324
43. týden25262728293031
44. týden1234567

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 411


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém