Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Akce Evropského týdne mobility jsou v plném proudu

80 kol pro Afriku, 40 tisíc korun pro Gambii a především rozzářené tváře dětí, které se bavily s pohádkovými postavičkami, při sportování a plnění úkolů. To vše přinesly víkendové akce v Otrokovicích konané v rámci Evropského týdne mobility.
nakole
 

 
 

V pátek odpoledne navštívily park u městské polikliniky desítky dětí, které naslouchaly pokynů Rákosníčka, Makové panenky, medvídka Pú, maxipsa Fíka a dalších známých postaviček a užily si tak krásnou akci pod taktovkou DDM Sluníčko Otrokovice Pohádky v dopravě. Jak už název napovídá, děti musely plnit úkoly s dopravní tématikou. Například Červenou Karkulku musely správně převést přes přechod, s Hurvínkem zdolat překážky na koloběžce, s Tlapkovou patrolou si mohly vyzkoušet masáž srdce na figuríně a řadu jiných. Odměnou byla velká pochvala i sladkosti. Kdo splnil, mohl se volně přesunout na hřiště k sokolovně, kde TJ Jiskra Otrokovice připravila sportovní disciplíny s překážkami, trampolíny a oblíbené projížďky na koloběžkách. Sportování bylo zakončeno opékáním špekáčků.  

Sobota patřila Běhu pro Gambii. Každý, kdo chtěl běžet, si našel svého sponzora, u kterého si předem nasmlouval částku za odběhnutá kolečka kolem Nového stadionu na Štěrkovišti. Tuto akci tradičně zajišťuje ZŠ Mánesova, jejíž žáci se staví nejen na start běhu, ale dohlíží i na trať. Zapojily se ale i další otrokovické školy. 68 účastníků letos vyběhalo dle předběžného vyčíslení asi 40 tisíc korun. 

Nedělní akce Poznej Otrokovice (nejen) na kole provedla účastníky celým městem. Děti si prohlédly hasičskou techniku, vlak Českých drah, plnily úkoly městské policie i města Otrokovice, zvládaly slalom na koloběžkách s Otrokolem, navštívily stánek Turistického informačního centra v přístavišti, historické i moderní vozy DSZO. V cíli na táborové základně DDM Sluníčko dostali všichni účastníci trička Evropského týdne mobility a špekáček k opečení. Na místě byl připraven skákací hrad, ukázky z hodin aerobiku, gymnastiky i atletiky. Modeláři vypustili na Štěrkoviště modely lodí, a kdo chtěl, mohl si zahrát stolní hru, nebo si namalovat kamínek na památku.

Při nedělní sbírce Kola pro Afriku se podařilo vybrat 80 jízdních kol, které usnadní překonávání dlouhých vzdáleností za vzděláním dětem v Africe.  

Kdo se zúčastnil, nelitoval. Akce v rámci Evropského týdne mobility ale ještě nekončí. Bude se cvičit sportklubem Eva, s Tj Jiskra Otrokovice se můžete projet na koloběžkách, společně si užít Den bez aut v parku před Společenským domem, ve středu cestovat v MHD zdarma nebo dostat zdarma snídani při cestě MHD do práce.

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 20.9.2021 / 20.9.2021

Líbí se?

 51% |  49%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • 16. OTROKOVICKÝ SALON 2022 a křest městského kalendáře na rok 2023
  21.11.2022 - 2.1.2023, bar + foyer kinosálu
  Členové spolku Rozumění a jejich hosté vystaví v prostorách Otrokovické Besedy svá výtvarná díla. Součástí vernisáže, která proběhne v pondělí 21. listopadu od 18 hodin, bude tradičně křest nového městského kalendáře na rok 2023. Hudební vystoupení: žáci ZUŠ Otrokovice. Výstava potrvá do 2. ledna 2023.
  Typ akce: Kulturní akce
 • NECHTĚNÉ FOTOGRAFIE A JINÉ VĚCI
  22.11.2022 - 22.12.2022, Městská galerie
  Výstava fotografií Jaroslava a Kláry Stojaníkových z Kroměříže. K vidění budou jak velkoformátové, tak i malé kontaktní, portrétní fotografie. Jedná se o nezveřejněné „fotografické zmetky“ a ušlechtilé tisky. Vernisáž proběhne v úterý 22. listopadu od 18 hodin.
  V souvislosti s výstavou bude v tomto termínu vystaven vyřezávaný betlém lidového tvůrce Bernarda Kučery ze Sazovic.Tento řezbář vytvořil v rámci svého života desítky figurek, které byly součástí jeho rozsáhlého betlému, který ve svém domě vystavoval. Jedná se o figurky vyřezané z lipového dřeva, které mají výšku asi 30 cm. Díky ochotě vedení Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně, které tento betlém má ve sbírkách, bylo možné zapůjčit jeho ústřední část a představit ho v čase Adventu otrokovické veřejnosti.
 • ADVENTNÍ BRUSLENÍ
  2.12.2022 - 6.1.2023
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Prosinec 2022 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
48. týden2829301234
49. týden567891011
50. týden12131415161718
51. týden19202122232425
52. týden2627282930311
1. týden2345678

Další akce


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 498


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies