Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 530 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 22  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
28.1.2023Volební účast v Otrokovicích byla 66,96 procent
Ve dnech 27 a 28. ledna 2023 se uskutečnilo druhé kolo prezidentských voleb, které se v Česku konají každých pět let. Novým českým prezidentem se stal Petr Pavel. V Otrokovicích byla volební účast 66,96%. Pro Petra Pavla hlasovalo ve městě 4 730 voličů, což je 51,64 % všech hlasujících. Andrej Babiš získal 4428 hlasů, což odpovídá 48,35 %.
Mgr. Lenka Vaculová
20.1.2023Úplná uzavírka železničního přejezdu u obce Žlutava
V sobotu 28. ledna 2023 od 7 hodin do neděle 29. ledna 2023 - 18 hodin bude z důvodu opravy železničního přejezdu úplně uzavřena silnice č. III/36740 mezi Napajedly a Žlutavou v místě křížení se železniční tratí. Autobusy tak neobslouží úsek Napajedla, cihelna - Žlutava, točna.
Mgr. Lenka Vaculová
19.1.2023Vedení města se sešlo se zástupci sportovních organizací
Deset milionů korun vynakládá otrokovická radnice každým rokem, aby zajistila chod sportovních organizací, zaštítila sportovní akce a zafinancovala programy pro děti realizované nad rámec výuky v základních a mateřských školách. O chystaných plánech, vyhlášených dotačních programech i podmínkách pro jejich vyúčtování radnice pravidelně informuje zástupce sportovních spolků. Ti možnost vyslechnout si všechny informace s možností o nich následně diskutovat velmi kvitují.
Mgr. Lenka Vaculová
18.1.2023Výběrové řízení na pronájem prostor k podnikání
Dle zákona č. 128/2000 Sb. o obcích § 39 město Otrokovice oznamuje záměr pronajmout prostory sloužící k podnikání, nacházející se v přízemí a 1. podzemním patře (suterénu) budovy č. p. 1342, nám. 3. května , Otrokovice, která stojí na pozemku parc. č. st. 2554 zastavěná plocha a nádvoří, vše v k. ú. Otrokovice, o celkové výměře 57,30 m2.
Mgr. Lenka Vaculová
17.1.2023Na volání z tísňového tlačítka reagovali strážníci okamžitě, přestože se jednalo o omyl
Potřebuji pomoc a ta nepřichází – situace, do které by se nechtěl dostat nikdo, natož osamělý senior. Otrokovická radnice těmto situacím předchází, proto již od roku 2009 provozuje systém tísňového volání. Tísňová tlačítka jsou přímo napojena na centrální pult Městské police Otrokovice.
Mgr. Lenka Vaculová
16.1.2023Otrokovický gymnastický aerobik slavil úspěšný rok 2022
Klub gymnastického aerobiku BK Otrokovice zažil úspěšný rok 2022, ve kterém se jeho členky umísťovaly na předních příčkách absolvovaných soutěží. Na Mistrovství ČR získaly celkem 6 medailí, a to čtyři stříbrné a dvě bronzové.
Mgr. Lenka Vaculová
16.1.2023Lidé mohou žádat o voličské průkazy, hlasovací lístky obdrží ve volebních místnostech
Druhé kolo volby prezidenta se na území České republiky uskuteční v pátek 27. ledna 2023 od 14.00 hodin do 22.00 hodin a v sobotu 28. ledna 2023 od 8.00 hodin do 14.00 hodin. Zatímco pro první kolo byly sady hlasovacích lístků roznášeny do domovních schránek, pro druhé kolo volby obdrží voliči hlasovací lístky až ve volební místnosti.
Mgr. Lenka Vaculová
12.1.2023V otrokovické knihovně si nově půjčíte i e-knihy
Právě jste dočetli knížku a potřebujete akutně novou a nejlépe teď hned? Není problém! Díky aplikaci si ji můžete půjčit z pohodlí domova, téměř okamžitě. Každý měsíc až dvě nové e-knihy mohou od letošního roku číst čtenáři Městské knihovny Otrokovice. Stáhnou si je prostřednictvím aplikace PALMKNIHY. Služba je pro registrované čtenáře zdarma.
Mgr. Lenka Vaculová
11.1.2023Sociální projekty Otrokovic jsou inspirací pro další města
Úspěšné projekty realizované v Otrokovicích v sociální oblasti se staly inspirací pro město Uherský Brod, jehož zástupci navštívili radnici, aby si poslechli příklady dobré praxe zaměřené zejména na sociální bydlení.
Mgr. Lenka Vaculová
11.1.2023Nová zelená úsporám light je určena zejména seniorům
Ministerstvo životního prostředí již začalo přijímat žádosti o dotace z dotačního programu Nová zelená úsporám Light. Má pomoci zejména domácnostem seniorů a dalších nejzranitelnějších skupin obyvatel. S penězi z těchto dotací ve výši až 150 tisíc korun dostanou možnost provést rychlé a jednoduché zateplení svých domů.
Mgr. Lenka Vaculová
10.1.2023V Otrokovicích zůstává poplatek za komunální odpad ve stejné výši
Ulehčit občanům v tíživé době tam, kde je to alespoň trochu možné. Na tom se shodují otrokovičtí radní a Otrokovice tak jako jedno z mála měst nenavýší v letošním roce poplatek za komunální odpad. Ten zůstává ve výši 480 korun za poplatníka, děti do šesti let jsou od poplatku osvobozeny.
Mgr. Lenka Vaculová
10.1.2023Do tvorby městského kalendáře pro rok 2024 se může zapojit veřejnost
Otrokovice zachycené ve výtvarných dílech známých i neznámých otrokovických umělců. Tak by měl vypadat městský kalendář pro rok 2024. Radnice nyní vyzývá k účasti na jeho tvorbě všechny umělce, kteří by svá díla chtěli najít na některé ze stránek kalendáře.
Mgr. Lenka Vaculová
9.1.2023Sobotní fotbalový turnaj předpřípravek si užily všechny děti
Zahrát si kopanou a užít si den plný sportu přijela v sobotu do Otrokovic téměř čtyřicítka dětí na 2. ročník Novoročního turnaje předpřípravek, nad kterým převzala záštitu starostka města Otrokovice Hana Večerková.
Mgr. Lenka Vaculová
6.1.2023Voliči, kteří se ve dnech volby prezidenta republiky nebudou nacházet v místě svého trvalého pobytu, mohou požádat o voličský průkaz
Volič, který se ve dnech volby prezidenta republiky bude nacházet mimo místo trvalého pobytu a nebude se moci dostavit do svého volebního okrsku, si může požádat o voličský průkaz, a to osobně nejpozději 11. ledna 2023. Lhůta pro podání elektronické nebo písemné žádosti o vydání voličského průkazu již vypršela.
Mgr. Lenka Vaculová
5.1.2023Tříkrálový běh odstartuje v sobotu
Trailový běh Tří králů je prvním běžeckým závodem v Otrokovicích v novém roce. Jeho v pořadí již 6. ročník se uskuteční v sobotu 7. ledna. Start i zázemí závodu jsou tradičně situovány do areálu kynologického klubu a jeho pořadatelem je KESBUK.
Mgr. Lenka Vaculová
5.1.2023Tříkrálová koleda zazní letos naplno!
Tříkráloví koledníci se opět chystají vyrazit do ulic a navštívit domácnosti. Po letech, které provázela různá omezení a mimořádná opatření, může koleda proběhnout naplno. S koledníky se můžete setkat v sobotu 7. ledna od 10 do 15 hodin. „Těšíme se na společné setkání s písní na rtu a úsměvem ve tváři, a doufáme, že vám přineseme trochu radosti v této nelehké době,“ říká s úsměvem koordinátor sbírky Jan Žalčík.
Mgr. Lenka Vaculová
5.1.2023V březnu bude v Otrokovicích zahájena revize katastru nemovitostí
Městský úřad Otrokovice obdržel oznámení o vyhlášení revize katastru nemovitostí, která bude zahájena 6. března 2023 a potrvá v katastrálním území Kvítkovice u Otrokovic do 30. června 2024 a v katastrálním území Otrokovice až do 31. října 2025.
Mgr. Lenka Vaculová
4.1.2023Baťov poprvé zdolal Výběr kraje, při benefici se vybrala rekordní částka
Premiérovou výhru Baťova a také rekordní částku 405 tisíc korun přineslo sváteční benefiční fotbalové utkání na umělé trávě v Otrokovicích.
Mgr. Lenka Vaculová
3.1.2023Projekt ukazuje nové příležitosti v základním školství
Získat inspiraci v oblastech efektivního vedení a vytváření příznivých podmínek pro žáky i učitele ve školách si klade za cíl mezinárodní projekt The Well finančně dotovaný z programu Erasmus+. V rámci něj absolvovala desetičlenná delegace složená ze zástupců vedení města Otrokovice a pedagožek ze základních a mateřských škol v ORP Otrokovice studijní cestu do irského města Galway.
Mgr. Lenka Vaculová
22.12.2022Kulturní akce zpestří dění ve městě i v následujícím roce
Každý měsíc v příštím roce čeká obyvatele a návštěvníky Otrokovic zajímavá kulturní akce. Celkem jich bude čtrnáct a radnice na ně vynaloží více než 3,2 miliony korun, zorganizuje je městská společnost Otrokovická BESEDA.
Mgr. Lenka Vaculová
22.12.2022Předběžná cena tepelné energie pro rok 2023
Předběžná cena tepla na rok 2023 bude v Otrokovicích ve výši 948,57 Kč/GJ s DPH (10 %), což představuje navýšení ceny o 20 %. Průměrná domácnost tak zaplatí přibližně o 250 korun měsíčně víc než loni. Ve srovnání s jinými městy se cena pohybuje na spodní hranici.
Mgr. Lenka Vaculová
22.12.2022Na Trávníkách nebudou moci parkovat dodávky
Od ledna začne na celém sídlišti Trávníky platit zákaz stání nákladních vozidel s délkou nad 5 m. Rozměry těchto vozidel způsobují komplikace v dopravě ostatním osobním vozidlům, pro která byla parkovaní místa zřízena.
Mgr. Lenka Vaculová
22.12.2022Krásné Vánoce a šťastný nový rok!
Vážení a milí spoluobčané, doba adventu pomalu vrcholí. Nebude trvat dlouho a sejdeme se u slavnostně prostřené tabule se svými blízkými, abychom společně prožili Štědrý den a vychutnali si kouzelnou atmosféru, kterou nám tento čas přináší. Budou to především rozzářené oči dětí, které netrpělivě vyhlíží Ježíška. Naše domácnosti ovládne láska, blízkost a porozumění.
Mgr. Lenka Vaculová
21.12.2022Radnice žádá dotace na modernizaci školních učeben
Otrokovické základní školy by se mohly dočkat dalšího zlepšení. Radnice žádá o dotaci na modernizaci odborných učeben, kabinetů i školního hřiště. Investice do všech tří škol je ve výši 29,6 milionů korun, které by měla pokrýt dotace.
Mgr. Lenka Vaculová
21.12.2022Žáci si vyzkoušeli První pomoc na nečisto
Správné poskytnutí první pomoci může zachránit život, proto je nutné se s jejími základy seznámit již ve školním věku. Městská knihovna Otrokovice, jako oddělení odboru školství a kultury, zorganizovala pro žáky otrokovických základních škol kurz „První pomoc na nečisto“.
Mgr. Lenka Vaculová

Zobrazeno je 25 z celkem 530 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 22  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • BAR BESEDA S ŽIVOU HUDBOU
  2.2.2023 17:00 - 22:00, Bar Beseda s živou hudbou
  Zpříjemněte si čtvrteční podvečer v Baru Beseda s živou hudbou. K poslechu hraje od 18.00 kapela Jalové hlasy.
 • ZMOCNILA SE NÁS BARVA
  2.2.2023 17:00, foyer kinosálu
  Výstava skupiny malujících amatérek, které malují v kurzu pro dospělé s názvem Art Klub při DDM Astra. Mají rády vůni terpentýnu a olejových barev, a tak se pouští každý týden do malování svých vlastních obrazů. Náměty čerpají z vlastních fotografií, z míst a věcí, které tvoří jejich svět. Ale také z děl malířů, jejichž estetika je jim blízká. Vernisáž proběhne ve čtvrtek 2. února v 17.00.
 • ORECHOVSKÁ 15
  5.2.2023 14:00 - 18:00, velký sál
  Taneční odpoledne s dechovou hudbou Orechovská 15, kterou založil bubeník Václav Novák, pro nějž je muzika celoživotní vášní. Vytvořil kapelu složenou z mladých profesionálních i amatérských muzikantů, které spojuje nadšení a radost z kvalitní muziky. A prostřednictvím jejich hudby se snaží dělat radost i svým posluchačům a divákům.
  Členové kapely vystupují ve vyšívaných krojích typických pro region Slovácko. S radostí a mladistvým elánem hrají skladby známých českých a moravských autorů.
 • MANŽELSKÝ ČTYŘÚHELNÍK NA HORÁCH
  9.2.2023 19:00
  Víte, proč muži nepotřebují mapy, kdo má vynášet koš a jak správně vymačkat zubní pastu? To vše a možná i více se dozvíte v pokračování úspěšné komedie Manželský čtyřúhelník, která se dočkala přes 200 repríz. Tentokrát se děj odehrává na horské chatě před Vánoci. Hrají: Ivana Jirešová, Dana Homolová, Vladimír Kratina a Martin Sitta v režii Jakuba Zindulky.
 • OTROKOVICKÝ FAŠANK A VODĚNÍ MEDVĚDA
  18.2.2023 9:00 - 15:00, hasičárna Otrokovice a náměstí 3. května
  Sbor dobrovolných hasičů Otrokovice, Město Otrokovice, Otrokovická Beseda a DDM Sluníčko vás zvou na první ročník fašanku v Otrokovicích - venkovní akci pro celou rodinu. Průvod masek s voděním medvěda startuje v 9 hodin u hasičárny SDH v Otrokovicích. Cca v 10.45 bude průvod procházet náměstím, kde jej pozdraví zástupci města.

  Od 10.00 bude na náměstí probíhat doprovodný kulturní program, uslyšíte kapely Tady a teď a Ripteto. Po celou dobu akce budou na náměstí ke koupi zabíjačkové speciality.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Leden 2023 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
52. týden2627282930311
1. týden2345678
2. týden9101112131415
3. týden16171819202122
4. týden23242526272829
5. týden303112345

Další akce


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 609


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies