Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 354 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 15  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
4.7.2022Netradičním přestřižením pásky slavnostně zahájili představitelé města provoz na koupališti
Téměř dva tisíce návštěvníků si nenechalo ujít „Zahájení prázdnin na koupališti“. Město Otrokovice tak slavnostně zahájilo sezónu v městské zařízení, které prošlo rozsáhlou rekonstrukcí. Zvána byla široká veřejnost, pro kterou byl vstup zdarma a dění na koupališti obohatil doprovodný program.
Mgr. Lenka Vaculová
1.7.2022Sezóna na Štěrkovišti je zahájena, parkujte na místech k tomu určených
Letní sezóna v plném proudu láká čím dál více návštěvníku i do Rekreační oblasti Štěrkoviště. Tam se tradičně se začátkem prázdnin spouští i tobogán a brouzdaliště. Při návštěvě je třeba dbát na správné parkování. Ideální je využití přepravy po vlastní ose nebo autobusy MHD.
Mgr. Lenka Vaculová
30.6.2022Projekt „Sporťák“ bude pokračovat i v příštím roce
Pilotní ročník projektu „Sporťák“ doběhl do svého konce. Po vyhodnocení úspěšnosti, rozhodli otrokovičtí radní o jeho pokračování i v příštím školním roce 2022/2023. Děti sportují rády a rodiče těší, že si jejich potomci mohou vyzkoušet různé druhy sportů pod vedením zkušených trenérů zcela zdarma. Pokrok v pohybových dovednostech dětí vidí i učitelky mateřské školy.
Mgr. Lenka Vaculová
30.6.2022Revitalizace sídliště Trávníky začne ještě v průběhu prázdnin
Jedno z největších sídlišť v Otrokovicích se dočká kompletní obnovy. V polovině prázdnin odstartuje projekt s názvem Regenerace panelového sídliště Trávníky. Ten je rozdělen celkem na osm etap, které by podle prvotních odhadů měly trvat devět let. Výsledkem by mělo být až 300 nových parkovacích míst, zrekonstruované chodníky, dětská hřiště, sportoviště i zeleň v okolí.
Mgr. Lenka Vaculová
28.6.2022První prázdninový den bude na koupališti vstup zdarma
Společně oslavit první prázdninový den na koupališti a ukázat veřejnosti městské zařízení v novém kabátě, chtějí otrokovičtí radní. Pro veřejnost proto bude 1. července po celý den vstup na koupaliště zdarma. Jako zpestření je připraven doprovodný program pro děti i dospělé.
Mgr. Lenka Vaculová
27.6.2022Město začalo s výstavbou pumptrackové dráhy, hotová bude o prázdninách
Budování Freetime zóny Otrokovice-Trávníky vstoupilo do své druhé části. Tou je výstavba pumptrackové dráhy. První jezdci se na ní budou moci projet ještě o prázdninách. Investice byla vyčíslena na 4,3 milionu korun.
Mgr. Lenka Vaculová
27.6.2022Nově přednost zprava i třicítka. Pozor na Horním Středu
Zvýšení bezpečnosti v dopravě si radnice slibuje od dalšího rozšíření zóny, kde řidiči musí respektovat třicítku a v křižovatkách dávat přednost zprava. Změna organizace dopravy začne nově platit v části Horní Střed do pondělí 4. července.
Mgr. Lenka Vaculová
27.6.2022Dětské dopravní hřiště je otevřeno pro veřejnost
Atraktivním programem pro děti a slavnostním přestřižením pásky otevřeli představitelé města, DDM Sluníčko i zhotovitele dětské dopravní hřiště na Trávníkách, kde bylo vybudováno zcela nové zázemí pro probíhající aktivity.
Mgr. Lenka Vaculová
24.6.2022Moraviaman přinese skvělou podívanou, je třeba počítat s omezením v dopravě
Závod na tratích 3,8 km plavání, 180 km na kole a 42,2 km běhu, to je Moraviaman. Nejpopulárnější triatlon na ironmanských tratích v České republice, který se uskuteční již tuto soboru 25. června na otrokovickém Štěrkovišti. Přinese skvělou podívanou, dech beroucí výkony, ale i dopravní omezení.
Mgr. Lenka Vaculová
22.6.2022Nová etapa provozování vodovodů a kanalizací na Zlínsku
V úterý 21. června 2022 podepsaly společnost Vodovody a kanalizace Zlín a. s., společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a. s. a města Otrokovice a Fryšták poslední sérii smluv a dohod, které zakončují proces mediace, jehož výsledkem je ukončení dlouholetých vzájemných soudních sporů a zahájení nového modelu provozování vodohospodářského majetku společnosti Vodovody a kanalizace Zlín a. s.
Mgr. Lenka Vaculová
22.6.2022Hurdisky čeká bourání
Ještě do konce měsíce června budou zahájeny bourací práce na starých tzv. Hurdiskách. Na jejich místě plánuje město výstavbu tří nových bytových domů s celkem 42 byty.
Mgr. Lenka Vaculová
22.6.2022Co přinesou nové jízdní řády MHD?
Podle pozměněných jízdních řádů budou jezdit od 1. července trolejbusy a autobusy MHD. Dopravní společnost Zlín – Otrokovice mění k tomuto datu jízdní řády každoročně. Po celý červenec a srpen budou v platnosti tzv. prázdninové jízdní řády, kterými je provoz MHD v pracovních dnech mírně omezen.
Mgr. Lenka Vaculová
21.6.2022Chovatelský den Zemského hřebčince Tlumačov
Celý den ve společnosti koní nabízí Zemský hřebčinec Tlumačov, který připravil Chovatelský den. Ten se bude konat v neděli 26. červena 2022 od 10:00 hodin.
Mgr. Lenka Vaculová
21.6.2022Poradenství pro občany Otrokovic pomůže v oblasti bydlení a řešení souvisejících nákladů
Stále se zvyšující náklady na bydlení a obecný nárůst cen v souvislosti s inflací zasahuje pochopitelně i obyvatele Otrokovic. Praktickou pomocí občanům se zabývá odbor sociální Městského úřadu Otrokovice, který v rámci své běžné činnosti provádí odborné poradenství týkající se problematiky bydlení zahrnující i oblast nákladů na bydlení, nájemného a energií.
Mgr. Lenka Vaculová
17.6.2022Představitelé města uctili památku obětí heydrichiády
Položením kytic k pomníku Josefa Valčíka, pamětní desce Marie Hrdličkové a Františka Hložka dnes uctili památku těchto osobností a dalších obětí heydrichiády představitelé města v čele se starostkou Hanou Večerkovou.
Mgr. Lenka Vaculová
17.6.2022Třídění odpadu šetří emise a pomáhá městské kase
Osvědčení o úspoře emisí za rok 2021 opět získalo město Otrokovice od společnosti EKO-KOM. Díky rozvoji a provozu systému tříděného sběru a využitelných složek komunálních odpadů, také občané Otrokovic přispěli ke zlepšení životního prostředí a snížení uhlíkové stopy. Dosažená úspora představuje snížení emisí v množství 791,513 tun CO2 ekv. a úspory energie 19 191 416 MJ.
Mgr. Lenka Vaculová
17.6.2022Probační a mediační služba slaví 20 let, organizuje setkání s občany
Stali jste se obětí trestného činu a chtěli byste vědět, jak probíhá trestní řízení? Co je mediace? Musím se podrobit mediaci, když nechci pachatele vidět? Jak probíhá výkon trestu obecně prospěšných prací? Zajímaly by Vás odpovědi na tyto a řadu dalších otázek?
Mgr. Lenka Vaculová
16.6.2022Zasedání Zastupitelstva města Otrokovice
Ve středu 22. června 2022 od 16 hodin se ve velkém sále Otrokovické BESEDY koná 26. zasedání Zastupitelstva města Otrokovice. Bližší informace o programu zasedání městského zastupitelstva naleznete na úřední desce Městského úřadu Otrokovice a také na internetových stránkách města www.otrokovice.cz v sekci úřední deska.
Mgr. Lenka Vaculová
16.6.2022Městský úřad Otrokovice zkvalitňuje své služby trvale
Novinky v nabízených službách a především spokojenost občanů s poskytovanými službami je rozhodujícím ukazatelem kvality Městského úřadu Otrokovice. Výčet všech činnosti i nadstandardních služeb dokládá jeho Výroční zpráva za rok 2021, kterou lidé najdou na webových stránkách města.
Mgr. Lenka Vaculová
16.6.2022Projekt Charity „Společně za kvalitní komunikací“ může podpořit každý
Charita Otrokovice spustila projekt SPOLEČNĚ ZA KVALITNÍ KOMUNIKACÍ. Jeho cílem je získat dostatek finančních prostředků na nákup nového komunikačního systému sestra - pacient pro Domov pro seniory. Domov má kapacitu 46 lůžek a komunikační systém je velkým pomocníkem pro zdravotní sestry i pečovatelky.
Mgr. Lenka Vaculová
16.6.2022Pravidla pro cestování se zvířaty do zahraničí
Během nadcházejícího období letních prázdnin a dovolených čeká mnoho občanů České republiky pobyt v zahraničí. Řada lidí na dovolenou do zahraničí v současnosti cestuje v doprovodu zvířecího společníka. Za jakých podmínek je to možné a co je třeba z hlediska veterinární legislativy splňovat?
Mgr. Lenka Vaculová
16.6.2022Řídící výbor zhodnotil projekt Místního akčního plánování ve školství na Otrokovicku
Osmé a současně poslední setkání má za sebou řídící výbor projektu MAP ve vzdělávání II ORP Otrokovice, jehož členové jsou ředitelé a zřizovatelé škol, zástupci organizací ve vzdělávání, pedagogové a zástupci rodičů.
Mgr. Lenka Vaculová
15.6.2022Město uctí památku obětem heydrichiády
V letošním roce uplynulo 80 let od atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha. Město Otrokovice si každoročně připomíná historické souvislosti při pietním shromáždění a současně uctívá památku obětí heydrichiády. Letos se tak stane v pátek 17. června 2022. v 10 hodin u pomníku Josefa Valčíka v průmyslovém areálu TOMA.
Mgr. Lenka Vaculová
14.6.2022Nástupiště autobusového nádraží se přesunou do ulice Tylova
Stavba autobusového nádraží postoupila do další fáze. Modelace a zhotovení nových nástupišť si vyžádá uzavření pro autobusovou dopravu a přesunutí zastávek do blízké ulice Tylova. Zde budou vybudovány náhradní nástupní plochy. Docházková vzdálenost k zastávkám MHD se zkrátí.
Mgr. Lenka Vaculová
14.6.2022Přijďte si zacvičit jógu do parku
Oslavit mezinárodní den jógy, užít si krásný den, zacvičit si i zrelaxovat. To vše bude možné již 21. června v parku před poliklinikou. Akce pod názvem „Jóga v parku“ se koná pod záštitou starostky města Otrokovice Hany Večerkové a zvána je široká veřejnost.
Mgr. Lenka Vaculová

Zobrazeno je 25 z celkem 354 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 15  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • Otrokovické letní slavnosti 2022 / pátek
  15.7.2022
  Tradiční venkovní akce s bohatým programem pro celou rodinu
  OTROKOVICKÉ LETNÍ SLAVNOSTI * 10. ročník *

  PÁTEK 15. 7. 2022 *

  Park před Společenským domem – hlavní pódium

  18.00–18.10 oficiální zahájení OLS

  18.10–19.10 SCARLET ROSE / moravská rock-popová legenda

  19.45–20.45 JIŘÍ ZONYGA a VĚTRY Z JIHU / vítěz soutěže X FACTOR s kapelou

  21.30–22.45 PRAŽSKÝ VÝBĚR TRIBUTE / rocková show s největšími hity „Výběru“

  ----

  VSTUP VOLNÝ
 • Otrokovické letní slavnosti 2022 / sobota
  16.7.2022
  Park před Společenským domem – hlavní pódium
  10.00–12.00 MIKLOVCI / valašská dechová muzika s osobitým repertoárem
  17.00–18.00 WIKIHO LETNÍ ZÁBAVNÁ SHOW S MIMONI / dětský program
  19.00–20.00 BERENIKA KOHOUTOVÁ + band / chytrý i provokativní pop (nejen) pro mladé publikum
  20.45–22.00 VAŠO PATEJDL s kapelou / slovenská legenda poprvé v Otrokovicích
  22.45–24.00 ABBA ROCK SHOW / největší hity švédské čtveřice - živě!
  10.00–18.00 Jako v bavlnce Tour – zábavní E.ON zóna
  od 10.00 hod. GASTROFESTIVAL V PARKU / III. ROČNÍK
  / mezinárodní kuchyně, pivní velkostany, čajovna, kavárna, soutěž jedlíků
  Kvítkovice náves – malá scéna
  14.00–15.30 JAZZBOOK / dixie, swing, oldies… pohoda a dobrá zábava
  16.00–17.00 HEIDI JANKŮ / oblíbená zpěvačka s výběrem svých „nej“ hitů
  17.30–18.45 CESTUJÍCÍ HUDBA / známé songy 60. – 90. let, od Mišíka po Dylana
  14.00–18.00 prohlídka historické síně tradic SDH
  13.30–18.30 Kyvadlová dopr. - vláček Moravský drak / Kvítkovice - přístaviště - Společenský dů
 • Otrokovické letní slavnosti 2022 / neděle
  17.7.2022
  Tradiční venkovní akce s bohatým programem pro celou rodinu
  OTROKOVICKÉ LETNÍ SLAVNOSTI * 10. ročník *

  NEDĚLE 17. 7. 2022 *

  Přístaviště

  9.00–17.00 Okružní jízdy výletní lodí Morava, interval 40 minut, palubní lístek 50 Kč, děti do 6 let bez nároku na místo zdarma. Předprodej na místě od 8.30 hodin do vyprodání kapacity lodi.

  09.30–14.30 Kyvadlová doprava - vláček Moravský drak / Společenský dům - přístaviště - jez Bělov / jízdné 50 Kč, děti do 6 let zdarma

  ----

  Modelářské letiště Bělov

  10.00–14.00 Tradiční přehlídka leteckých modelů

  ----

  Park před Společenským domem – hlavní pódium

  15.00–16.00 PÍSKOMIL SE VRACÍ / zábavné písničky pro malé i velké dětičky

  16.45–18.00 IVAN MLÁDEK A BANJO BAND / známé hitovky prokládané humorem a vystoupeními komiků…

  ----

  VSTUP VOLNÝ
 • LETNÍ KINO V PŘÍSTAVIŠTI
  6.8.2022
 • LETNÍ KINO V PŘÍSTAVIŠTI
  20.8.2022
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Červenec 2022 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
26. týden27282930123
27. týden45678910
28. týden11121314151617
29. týden18192021222324
30. týden25262728293031
31. týden1234567

Další akce


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 187


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies