Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 324 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 13  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
28.11.2023Dílničky při rozsvícení vánočního stromu budou netradičně na radnici
strom
Předtím, než bude zapálena první adventní svíčka, se Otrokovice zahalí do vánočního kabátu. První prosincový pátek v podvečer dají zástupci radnice povel k rozsvícení stromu i celé vánoční výzdoby města. Chybět nebude ani charitativní prodejní akce Otrokovice pomáhají potřebným a oblíbené dílničky. Ty se letos přesunou do budovy otrokovické radnice.
Mgr. Lenka Vaculová
27.11.2023Od 5. prosince se bude na náměstí opět bruslit
kluziště Otrokovice
Mikulášskou nadílku v podobě otevření umělého kluziště připravuje otrokovická radnice. Po roce se bude opět bruslit na náměstí 3. května v centru města. Kluziště se otevře v úterý 5. prosince. Stejně jako v předchozích letech jej návštěvníci budou moci využívat zdarma.
Mgr. Lenka Vaculová
27.11.2023Mezigenerační setkávání je pro seniory pohlazením po duši
senior
Mezigenerační setkání jsou výzvou pro všechny - seniory, žáky i aktivizační pracovníky. V rámci programu Povídej se v otrokovickém SENIORu setkávají nejstarší s nejmladšími, aby společně objevovali, jak krásné a obohacující jsou jejich světy, když se navzájem propojí.
Mgr. Lenka Vaculová
24.11.2023Otrokovická Helena Čermáková je THE MISS GLOBE ELEGANCE
miss globe
Každý rok se svět zastaví, aby přivítal jednu z nejprestižnějších soutěží krásy na světě – The Miss Globe. Událost, která spojuje krásu a půvab, tradičně přitahuje pozornost milionů diváků po celém světě. Letošní finále se konalo 17. listopadu v Albánii. Svou zástupkyni zde měla i Česká republika. Helena Čermáková z Otrokovic reprezentovala skvěle, získala titul The Miss Globe Elegance.
Mgr. Lenka Vaculová
23.11.2023Město postupně obnoví významné památky, radní schválili plán do roku 2032
památky
Kamenné kříže i sochy podél cest nebo volně v krajině zanechávají nezapomenutelný otisk minulosti. A ačkoliv nejsou oficiálně zapsány jako kulturní památky, jsou přesto klíčovým prvkem naší historie. Město Otrokovice proto sestavilo plán jejich obnovy pro roky 2024 – 2032. Ten se věnuje devíti objektům, tzv. památkám místního významu, jejichž je město vlastníkem.
Mgr. Lenka Vaculová
22.11.2023Přípravy na rozsvícení vánočního stromu vrcholí, opět se bude pomáhat potřebným
rozsvícení stromu
Otrokovice se chystají na rozsvícení vánočního stromu, které proběhne v pátek 1. prosince na náměstí 3. května. Současně se rozzáří i celé město. Technické služby Otrokovice od začátku listopadu postupně instalují výzdobu. Na sloupech veřejného osvětlení bude viset 80 svítidel a vánoční stromky ponesou několik stovek metrů světelných kabelů.
Mgr. Lenka Vaculová
21.11.2023Školy vstupují do stávky, dotkne se to i Otrokovic
město Otrokovice
Bouřlivá situace na školách cloumá celou republikou. Učitelům se nelíbí, že plánovaná úsporná opatření mohou výrazně ovlivnit kvalitu vzdělávání a celkově situaci ve školství. Ke stávce, plánované na pondělí 27. listopadu, se připojí a zůstanou uzavřeny otrokovická ZŠ Mánesova a Mateřská škola Otrokovice se všemi odloučenými pracovišti i školními jídelnami. ZŠ T. G. Masaryka zůstane otevřena v omezeném režimu. V ZŠ Trávníky stávku podpoří peticí, na chod školy nedopadne.
Mgr. Lenka Vaculová
16.11.2023Nehulíme – kreslíme, děti se bavily při preventivním programu
dudek
I preventivní program může být zábavný a plný úsměvů. Důkazem toho je interaktivní vystoupení Adolfa Dudka „NEHULÍME – KRESLÍME“, do kterého se zapojili žáci otrokovických základních škol. Společně s ilustrátorem zasedli do obřadní síně radnice, která se okamžitě rozezněla smíchem.
Mgr. Lenka Vaculová
16.11.2023V Otrokovicích se představí špičky v akrobatickém rokenrolu
rokec
Podívanou, jaká tady dlouho nebyla, nabídne již tuto sobotu městská sportovní hala, kde proběhne Mezinárodní soutěž v akrobatickém rokenrolu „O cenu města Otrokovice“. Soutěž je současně kvalifikací na mistrovství Evropy a mistrovství světa.
Mgr. Lenka Vaculová
16.11.2023Projekt Místního akčního plánování přinesl řadu poznatků do praxe vedoucích pracovníků ve školství
map
Posílit spolupráci mezi řediteli škol v regionu a přinést nové poznatky a inspiraci do jejich každodenní praxe bylo cílem dvoudenního setkání, které se uskutečnilo v rámci projektu Místního akčního plánování ve vzdělávání ORP Otrokovice (MAP). Určeno bylo pro ředitele mateřských a základních škol.
Mgr. Lenka Vaculová
14.11.2023Otrokovický SENIOR posiluje paliativní péči
senior
Lidé trpící postupnou ztrátou soběstačnosti či závažnými změnami zdravotního stavu. I to jsou klienti pobytových služeb SENIORu Otrokovice. Jejich nedílnou součástí je péče o klienty v závěrečných fázích života. Včasné zapojení paliativní péče představuje významný přínos pro klienta i jeho blízké.
Mgr. Lenka Vaculová
14.11.2023Podvodníci zasílají SMS a e-maily, snaží se získat bankovní údaje
podod
Ministerstvo práce a sociálních věcí nadále důrazně varuje před falešnými SMS a e-maily, které jsou prezentovány jako nabídka příspěvku na bydlení či jiné finanční pomoci. Obsahují odkazy na falešné webové stránky, které se pouze tváří jako oficiální web ministerstva.
Mgr. Lenka Vaculová
13.11.2023Rekordní množství zboží vynesla Sbírka potravin i v Otrokovicích
potravinova sbirka
Sobotní Sbírka potravin trhala rekordy. Nejinak tomu bylo i v Otrokovicích, kde se zapojila Charita zastoupená dobrovolníky z řad jejich zaměstnanců, ale i studentů zdejšího gymnázia i veřejnosti. Potkat jste je mohli v Kauflandu.
Mgr. Lenka Vaculová
13.11.2023Sobotní den se nesl ve vzpomínkách na válečné veterány
veterani
Věnec s vlčími máky je zavěšen na hřbitově v Kvítkovicích u pamětní desky učitele Antonína Kosatíka. Památku válečných veteránů uctili společně starostka města Otrokovice Hana Večerková a místostarosta Petr Ťopek. Pod záštitou starostky připravil Připomínku Dne válečných veteránů v Kvítkovicích také Klub vojenské historie Litava.
Mgr. Lenka Vaculová
10.11.2023Cyklostezka z Otrokovic do Napajedel bude od 27. listopadu neprůjezdná
město Otrokovice
Výstavba mostu na nově budované dálnici D55 u Napajedel zablokuje na dva roky průjezd přes cyklostezku. Zcela uzavřen pro chodce i cyklisty bude od 27. listopadu úsek kolem železničního mostu u Napajedel. Náhradní trasa povede městem. V některých místech budou muset lidé využít i hlavní silniční tahy.
Mgr. Lenka Vaculová
10.11.2023Lampionový průvod rozsvítí Otrokovice, chybět nebude ani ohňostroj
lampion
Jako pochodující světýlka. Přesně tak vypadají děti, které se s rozsvícenými lampiony vydávají spolu s rodiči na trasu tradičního průvodu. Na jeho konci před Otrokovickou BESEDOU je čeká nejen připravený kulturní program, ale především ohňostroj, který rozzáří večerní oblohu. Akce se uskuteční tradičně v předvečer státního svátku Dne boje za svobodu a demokracii, tedy ve čtvrtek 16. listopadu.
Mgr. Lenka Vaculová
10.11.2023Hasiči pořádají Zimní halové kvarteto
hasici
Požární sport je oblíbenou podívanou především v letních měsících. Hasiči ale nezahálí ani v zimě a napříč republikou pořádají Zimní halové kvarteto, což je série závodů ve štafetě 4x60m. V sobotu 11. listopadu se uskuteční v městské sportovní hale v Otrokovicích.
Mgr. Lenka Vaculová
8.11.2023Vedení otrokovické radnice hodlá do škol investovat 38 milionů během dvou let
školy
Rozvoj a modernizaci infrastruktury základních škol přinese nový projekt města Otrokovice, který počítá s investicí ve výši 38 milionů korun do odborných učeben, kabinetů i jednoho školního hřiště. Radnici se podařilo získat dotaci, která pokryje 90 % uznatelných způsobilých výdajů.
Mgr. Lenka Vaculová
8.11.2023Díky dotaci města mohou děti a ženy na mateřské jezdit levněji
MHD
Významný příspěvek města umožňuje každému držiteli zvýhodněných kuponů tzv. PASŮ jezdit za výrazně nižší cenu městskou hromadnou dopravou. Od začátku školního roku bylo vydáno celkem 707 PASŮ, za které město zaplatilo 1,36 milionu korun. Průměrně tak radnice platí téměř dva tisíce korun na jeden průkaz. Cestující pak využívá síť MHD po celý rok s vlastním příspěvkem 600 korun, v měsíčním vyčíslení tedy jezdí za 50 korun.
Mgr. Lenka Vaculová
8.11.2023Na Lažišti probíhá zasíťování pozemků
laziste
Voda, odpady, plyn, elektřina a mnoho dalších je zapotřebí pro komfort moderního domu. A právě proto jsou v plném proudu všechny potřebné inženýrské a přípravné práce pro budoucí stavební pozemky v lokalitě Laziště.
Mgr. Lenka Vaculová
6.11.2023Ořez dřevin ohrožujících provoz distribuční soustavy
egd
Město Otrokovice obdrželo upozornění společnosti EG.D vlastníkům či uživatelům pozemků na dodržování povinností při ořezu dřevin ohrožujících provoz distribuční soustavy.
Mgr. Lenka Vaculová
3.11.2023Památku zesnulých si připomnělo i vedení otrokovické radnice
vence
Zastavení se, ztišení a vzpomínání, to je asi největší poselství dušičkových svátků. Starostka Otrokovic Hana Večerková a místostarosta Petr Ťopek se tichou vzpomínkou a položením věnce u pomníku na hřbitově v Kvítkovicích připojili ke stovkám lidí, kteří si v těchto dnech připomínají Památku zesnulých.
Mgr. Lenka Vaculová
3.11.2023Budování optické sítě vstupuje do druhé etapy, výkopové práce pokračují
tmobile
V ulicích Školní, Mánesova, Vrchlického, Dobrovského, Erbenova a Zahradní bude v následujícím období probíhat druhá etapa budování optické sítě společnosti T-Mobile. Stavbu provádí Společnost Sitel, kam je možné také směřovat případné dotazy. Etapa plánovaná původně na začátek roku 2024 může být zahájena již nyní díky příznivému počasí.
Mgr. Lenka Vaculová
3.11.2023Otrokovický úřad se drží na špičce, i letos je druhý nejpřívětivější v kraji
privetivy urad
Ministerstvo vnitra ocenilo nejlepší městské úřady v jednotlivých krajích i celém Česku. V rámci Zlínského kraje se Otrokovice umístily na druhém místě. Prvenství získal Zlín, třetí skončilo Valašské Meziříčí.
Mgr. Lenka Vaculová
2.11.2023Zastupitelé schválili dotační programy pro sport i kulturu
sport
Sportovní spolky a organizace dávají prostor pro kvalitní trávení volného času dětem i mládeži. Na poli kultury je díky nim možné shlédnout poutavou výstavu, dozvědět se zajímavosti z historie nebo vyslechnout si koncert. Otrokovičtí zastupitelé schválili dotační programy, které spolkům zajistí finanční podporu pro další pokračování jejich činnosti.
Mgr. Lenka Vaculová

Zobrazeno je 25 z celkem 324 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 13  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Listopad 2023 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
44. týden303112345
45. týden6789101112
46. týden13141516171819
47. týden20212223242526
48. týden27282930123
49. týden45678910

Další akce


Anketa

Zúčastníte se letošního rozsvícení vánočního stromu v pátek 1. prosince?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 1440


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém