Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 481 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 20  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
24.11.2022Radnice žádá o dotaci na osvětlení hřiště ve Sportovním areálu Baťov
Možnost obnovy reflektorů ve Sportovním areálu Baťov řeší vedení otrokovické radnice. Pro obnovu svého majetku chce využít vypsanou výzvu o dotaci z Národní sportovní agentury. Ta by mohla pokrýt 70% nákladů, které jsou ve výši 1,3 milionu korun.
Mgr. Lenka Vaculová
24.11.2022Výzva k předkládání návrhů na ocenění nejúspěšnějších sportovců města
Vyzýváme otrokovickou sportovní veřejnost, aby Odboru školství a kultury Městského úřadu Otrokovice zasílala návrhy na ocenění za rok 2022.
Mgr. Lenka Vaculová
24.11.2022Čeká mě dlouhá cesta, která nebude lehká, říká nová ředitelka MŠ Ivana Šímová
Každý nový školní rok s sebou přináší spoustu změn. V Mateřské škole Otrokovice jich nastalo hned několik. Asi tou nejzásadnější je změna na postu ředitelky, kterou se od září stala Ivana Šímová.
Mgr. Lenka Vaculová
23.11.2022Město pomohlo podnikavým občanům se startem jejich projektů
V Otrokovicích úspěšně skončil už druhý běh kurzu „Podnikni to!“, který byl pro účastníky zdarma díky podpoře města a Zlínského kraje. Závěr kurzu však pro podnikavé občany není koncem celého programu. Nejen účastníci kurzu, ale také veřejnost dostávají možnost se zapojit do městské komunity podnikavců.
Mgr. Lenka Vaculová
22.11.2022Na Štěrkovišti vznikne nové sociální zařízení i bufet
Další etapa revitalizace Rekreační oblasti štěrkoviště je v běhu. Zcela nová budova vznikne v místě, kde lidem dřív sloužilo občerstvení U Hrocha a původní sociální zařízení. Stavba přinese moderní bufet s příjemným posezením i toalety. Investice vyjde městskou kasu na 13 milionů korun.
Mgr. Lenka Vaculová
22.11.2022Radnice drží své organizace nad vodou, navýšila rozpočty na pokrytí zvýšených nákladů
Podat pomocnou ruku, když je to třeba a zajistit vše potřebné pro provoz příspěvkových organizací. Tak smýšlejí otrokovičtí radní, kteří schválili navýšení příspěvků do rozpočtu základním školám, mateřské škole i Domu dětí a mládeže Sluníčko. Na dorovnání nákladů, které organizacím vznikly v průběhu roku, doplatí radnice více než 2,5 milionu korun.
Mgr. Lenka Vaculová
21.11.2022V pátek se v Otrokovicích rozsvítí vánoční strom, opět se bude pomáhat potřebným
Na páteční rozsvícení vánočního stromu i výzdoby města je téměř vše připraveno. Práce odstartovaly již počátkem listopadu a po městě pracovníci instalovali celkem 80 kusů svítidel na sloupy veřejného osvětlení a několik stovek metrů světelných kabelů na vánoční stromky.
Mgr. Lenka Vaculová
21.11.2022Městský kalendář na rok 2023 je věnován přírodě
Fauna i flora, se kterou se lidé mohou setkat v Otrokovicích, je ústředním motivem nového městského kalendáře pro rok 2023, který dnes pokřtila starostka města Otrokovice Hana Večerková spolu s místostarosty Petrem Ťopkem a Ondřejem Wilczynskym.
Mgr. Lenka Vaculová
16.11.2022Prostřednictvím hry rozvíjeli žáci logické myšlení
V základní škole T. G. Masaryka Otrokovice dnes proběhl projektový den zaměřený na rozvoj logického myšlení žáků. V tělocvičně školy se v průběhu dne vystřídaly ročníky od prvního až po sedmý. Aktivity pro děti v podobě workshopů připravil putovní festival IQ PLAY. Součástí projektového dne bylo i vzdělávání pedagogů a asistentů pedagoga pod taktovkou Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně s tématem Identifikace nadaných žáků.
Mgr. Lenka Vaculová
16.11.2022Svoz komunálního odpadu
Technické služby Otrokovice oznamují, že svoz komunálního odpadu ve čtvrtek 17. listopadu proběhne v obvyklém rozsahu.
Mgr. Lenka Vaculová
16.11.2022Zasedání Zastupitelstva města Otrokovice
Ve středu 23. listopadu 2022 od 16 hodin se ve velkém sále Otrokovické BESEDY koná 2. zasedání Zastupitelstva města Otrokovice. Bližší informace o programu zasedání městského zastupitelstva naleznete na úřední desce Městského úřadu Otrokovice a také na internetových stránkách města www.otrokovice.cz v sekci úřední deska.
Ing. Hana Jiránková
15.11.2022Na Baťově bude možné využít nové veřejné WC
Nové veřejné WC, po kterém roky volala široká veřejnost, nově slouží na Baťově. Vzniklo jako součást stavby nového autobusového nádraží. Veřejnosti začne sloužit od příštího týdne a pro jeho využití je nutné mít připraveny mince v celkové hodnotě 10 korun. Automat mince nevrací.
Mgr. Lenka Vaculová
15.11.2022Zázemí domu s pečovatelskou službou na Trávníkách zlepší stavební úpravy
Zlepšit komfort bydlení a zvýšit kvalitu poskytovaných služeb prostřednictvím stavebních úprav i nového vybavení chtějí otrokovičtí radní, kteří dali zelenou rekonstrukci domu s pečovatelskou službou na Trávních. Radnici investice vyjde na přibližně 4 miliony korun.
Mgr. Lenka Vaculová
15.11.2022Ořez dřevin ohrožujících provoz distribuční soustavy
Město Otrokovice obdrželo upozornění společnosti EG.D vlastníkům či uživatelům pozemků na dodržování povinností při ořezu dřevin ohrožujících provoz distribuční soustavy.
Mgr. Lenka Vaculová
11.11.2022Vedení radnice si připomnělo Den válečných veteránů
Starostka města Otrokovice Hana Večerková a místostarosta Petr Ťopek společně uctili památku válečných veteránů položením věnce u pamětní desky učitele Antonína Kosatíka na hřbitově v Kvítkovicích.
Mgr. Lenka Vaculová
11.11.2022Lampionový průvod má novou trasu, ohňostroj zůstává
Jako pochodující světýlka. Přesně tak vypadají děti, které se s rozsvícenými lampiony vydávají spolu s rodiči na trasu tradičního průvodu. Na jeho konci před Otrokovickou BESEDOU je čeká nejen připravený kulturní program, ale především ohňostroj, který rozzáří večerní oblohu.
Mgr. Lenka Vaculová
10.11.2022Vstupné do ZOO za dvacku, DSZO o víkendu posílí spoje
Dopravní společnost Zlín – Otrokovice vypraví v sobotu 12. a v neděli 13. listopadu mimořádně desítku posilových spojů na trolejbusových linkách 4 a 5 k ZOO Lešná. Reaguje tak na předpokládaný zvýšený zájem cestujících o přepravu v souvislosti se zvýhodněným vstupným do ZOO pro obyvatele Zlínského kraje.
Mgr. Lenka Vaculová
10.11.2022Radnice bude i nadále přispívat na kastraci kocourů a koček
Program kastrace koček a kocourů běží v Otrokovicích od roku 2003 a stále se setkává se zájmem veřejnosti. Naplňuje tak i účel, pro který byl zřízen. Ošetřená zvířata totiž napomáhají tomu, aby na území města nedocházelo k jejich přemnožení. Otrokovičtí radní rozhodli o pokračování programu i v roce 2023.
Mgr. Lenka Vaculová
10.11.2022Talentované děti z Otrokovic zpestřily program v městské galerii
Hudbou městská galerie ožívá obvykle jako součást programu vernisáží. Samostatný koncert však zažila poprvé, a to v podání žáků Základní umělecké školy Otrokovice.
Mgr. Lenka Vaculová
10.11.2022Technické služby Otrokovice jsou na zimní období připraveny
Silnice i chodníky upravené, bez sněhové či ledové pokrývky a řádně posypané. To je hlavní úkol pro Technické služby Otrokovice, které ve městě zajišťují zimní údržbu místních komunikací. Plán zimní údržby místních komunikací, chodníků a veřejných ploch v majetku města Otrokovice pro zimní období 2022-2023 schválili otrokovičtí radní.
Mgr. Lenka Vaculová
4.11.2022Odstartoval druhý ročník projektu „Sporťák“
V rámci docházky do mateřské školy mohou předškolní děti sportovat pod vedením licencovaných trenérů v moderní sportovní hale s veškerým potřebným vybavením, tak aby si mohly v průběhu roku vyzkoušet hned několik sportovních odvětví. Tak by se dal v jedné větě stručně charakterizovat projekt „Sporťák“, jehož druhý ročník odstartoval s novým školním rokem.
Mgr. Lenka Vaculová
3.11.2022Muž zůstal bezmocný v uzamčeném bytě
Volání o pomoc zaregistrovali minulý týden dopoledne obyvatelé v jednom z domů na sídlišti Střed. Protože měli starost o zdraví svého souseda, zavolali hlídku Městské policie Otrokovice. Po příjezdu na místo komunikovali strážníci s mužem přes dveře. Zjistili, že se nemůže postavit a otevřít.
Mgr. Lenka Vaculová
3.11.2022V úterý 8.11. bude na matrice zavřeno
Z technických důvodů nebude možné v úterý 8. listopadu 2022 využít služby matriky. Ověřit podpis či kopii listiny nebo získat výpis z Czech Pointu mohou občané na jiném úřadě či České poště.
Mgr. Lenka Vaculová
3.11.2022V průběhu října řešila městská policie celkem 1046 případů
Celkem 228 přestupků a 818 jiných událostí řešila v uplynulém měsíci říjnu Městská policie Otrokovice. Mezi přestupky vévodí oblast dopravy (166), dále se jednalo o přestupky proti občanskému soužití (5), veřejnému pořádku (17), škody na majetku (18), porušení obecně závazné vyhlášky (17) a podezření z trestného činu (5).
Mgr. Lenka Vaculová
2.11.2022Znak města byl zařazen do Registru komunálních symbolů
Podvýbor pro heraldiku a vexilologii Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR vyhověl žádosti města a zařadil historický znak Otrokovic do Registru komunálních symbolů, který je českou celostátní databází evidující obecní symboly.
Mgr. Lenka Vaculová

Zobrazeno je 25 z celkem 481 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 20  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • RICHARD MÜLLER
  28.11.2022 19:00
  Legenda česko-slovenské hudební scény, vynikající zpěvák s nezapomenutelným hlasem, hudebník, skladatel a textař Richard Müller přijíždí po více než dvou letech se svojí doprovodnou skupinou na turné do České republiky. Během koncertu jedné z nejpopulárnějších ikon česko-slovenské hudební scény se můžete těšit na nejzásadnější hity tohoto charismatického zpěváka, ale uslyšíte i průřez jeho oceňovaným novinkovým albem s názvem „Hodina medzi psom a vlkom“, které vyšlo na konci roku 2020.
 • 16. OTROKOVICKÝ SALON 2022 a křest městského kalendáře na rok 2023
  21.11.2022 - 2.1.2023, bar + foyer kinosálu
  Členové spolku Rozumění a jejich hosté vystaví v prostorách Otrokovické Besedy svá výtvarná díla. Součástí vernisáže, která proběhne v pondělí 21. listopadu od 18 hodin, bude tradičně křest nového městského kalendáře na rok 2023. Hudební vystoupení: žáci ZUŠ Otrokovice. Výstava potrvá do 2. ledna 2023.
  Typ akce: Kulturní akce
 • NECHTĚNÉ FOTOGRAFIE A JINÉ VĚCI
  22.11.2022 - 22.12.2022, Městská galerie
  Výstava fotografií Jaroslava a Kláry Stojaníkových z Kroměříže. K vidění budou jak velkoformátové, tak i malé kontaktní, portrétní fotografie. Jedná se o nezveřejněné „fotografické zmetky“ a ušlechtilé tisky. Vernisáž proběhne v úterý 22. listopadu od 18 hodin.
  V souvislosti s výstavou bude v tomto termínu vystaven vyřezávaný betlém lidového tvůrce Bernarda Kučery ze Sazovic.Tento řezbář vytvořil v rámci svého života desítky figurek, které byly součástí jeho rozsáhlého betlému, který ve svém domě vystavoval. Jedná se o figurky vyřezané z lipového dřeva, které mají výšku asi 30 cm. Díky ochotě vedení Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně, které tento betlém má ve sbírkách, bylo možné zapůjčit jeho ústřední část a představit ho v čase Adventu otrokovické veřejnosti.
 • ADVENTNÍ BRUSLENÍ
  2.12.2022 - 6.1.2023
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Listopad 2022 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
44. týden31123456
45. týden78910111213
46. týden14151617181920
47. týden21222324252627
48. týden2829301234
49. týden567891011

Další akce


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 495


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies