Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 260 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 11  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
22.9.2023Otrokovice vyběhaly pro děti v Gambii přes 100 tisíc korun
Tradiční charitativní nesoutěžní Běh pro Gambii včera odpoledne ovládl okolí atletického stadionu TJ Jiskra na Štěrkovišti v Otrokovicích. Žáci otrokovických základních škol spolu s několika dospělými především z řad učitelů se rozhodli zdolat přibližně kilometrový okruh, aby dětem z Gambie mohli přispět finančním obnosem, který usnadní jejich cestu za vzděláním.
Mgr. Lenka Vaculová
22.9.2023Michalfest se přesouvá do Otrokovické BESEDY, pouť zůstane v parku
Z důvodu nevyzpytatelného počasí s předpovědí deště během sobotního odpoledne program Otrokovického MICHALFESTU přesouvá do velkého sálu Otrokovické BESEDY. Lidé si tak v suchu a teple vychutnají výroční koncert oblíbené otrokovické kapely GAIA, které bude předcházet energický punk-rock ze Zlína Kašparova kráva. Ostatní kapely nevystoupí. Lidé o ně ale nepřijdou. Osloveny budou pro další akce.
Mgr. Lenka Vaculová
22.9.2023Zbavte se dluhů na místních poplatcích, využijte Daňové milostivé léto
Nezaplatili jste včas místní poplatek, zejména za komunální odpad, nebo poplatek za psa, a byl vám poplatek navýšen o 50 %? Až do konce listopadu běží tzv. Daňové milostivé léto, kdy je dlužníkům poskytnuta možnost zbavit se navýšení dluhů nezaplacených poplatků.
Mgr. Lenka Vaculová
21.9.2023Poplatek za odpad se zvýší, radnice přesto doplácí na provoz systému miliony
Náklady na provoz obecního systému odpadového hospodářství se každým rokem zvyšují. Po letech, kdy radnice držela ceny na úrovni roku 2005, rozhodli zastupitelé o zvýšení poplatku ze 480 na 720 korun. Přesto bude muset radnice i nadále hradit přibližně 50 % celkových nákladů ze svého rozpočtu.
Mgr. Lenka Vaculová
21.9.2023Městský kalendář na rok 2024 nabízí pohled na Otrokovice očima místních umělců
Výtvarná díla zachycující Otrokovice v nejrůznějších podobách přináší nový nástěnný kalendář města pro rok 2024. Pod názvem „Město barev Otrokovice“ v něm lidé objeví jedinečný rukopis místních umělců. Kalendář bude k dostání od neděle 24. září, kdy jej v 16 hodin slavnostně pokřtí představitelé města na Michalské pouti v parku před Společenským domem na Baťově.
Mgr. Lenka Vaculová
19.9.2023Správný provoz kotle i kamen ovlivňuje stav ovzduší
Blíží se topná sezóna a s ní čas připomenout si, jak v zařízeních na pevná paliva správně topit. Jen správně udržovaný kotel nebo kamna, ve kterých se pálí proschlé dřevo, dřevní pelety a kvalitní uhlí, může snížit negativní dopady na kvalitu ovzduší i na stále se zvyšující rozpočet domácností. Stále je také otevřena možnost získání dotace.
Mgr. Lenka Vaculová
19.9.2023Otrokovická teplárna využívá biomasu
Teplárna Otrokovice dokončila přestavbu jednoho z kotlů. V nové topné sezoně na něm začne spolu s uhlím spalovat i biomasu. Práce na přestavbě uhelného kotle K4 začaly vloni a přišly na více než 200 milionů.
Mgr. Lenka Vaculová
18.9.2023Otrokovické organizace získaly ocenění za propojování světa seniorů a dětí
„Mezigeneračně spolupracujeme“ tímto oceněním se od dnešního dne mohou pyšnit Mateřská škola Otrokovice a SENIOR Otrokovice. Ocenění uděluje nezisková společnost „Mezi námi“ institucím, které aktivně podporují mezigenerační dialog.
Mgr. Lenka Vaculová
15.9.2023Den s IZS přinesl žákům cenné znalosti, dovednosti, ale i zábavu
Páteční dopoledne v Rekreačním areálu Štěrkoviště dnes patřilo složkám integrovaného záchranného systému a žákům osmých tříd základních škol a tercie víceletého gymnázia. Dům dětí a mládeže Sluníčko Otrokovice pro ně opět po roce připravil Soutěžní den s IZS plný vzdělání, praktických úkolů a zábavy.
Mgr. Lenka Vaculová
15.9.2023Výstava představí společná díla dětí a seniorů
Projekt „Povídej“ přináší radost a omlazení do SENIORu Otrokovice. Co vše může vzniknout, při pravidelných setkáních generace dětí a důchodců, ukáže výstava, jejíž vernisáž proběhne v pondělí 18. září v 10 hodin v 1. budově Městského úřadu Otrokovice.
Mgr. Lenka Vaculová
14.9.2023Bezplatná MHD ve Zlíně a Otrokovicích – Den bez aut 22. září 2023
Jednoho dne bezplatné přepravy v MHD si budou moci užívat cestující ve Zlíně a Otrokovicích během Dne bez aut v pátek 22. září 2023. Lidé si budou moci zcela zadarmo ověřit, že na všechna důležitá místa v obou městech a jejich nejbližším okolí se lze dostat pohodlně i bez použití osobního automobilu.
Mgr. Lenka Vaculová
13.9.2023Zasedání Zastupitelstva města Otrokovice
Ve středu 20. září 2023 od 16 hodin se ve velkém sále Otrokovické BESEDY koná 7. zasedání Zastupitelstva města Otrokovice. Bližší informace o programu zasedání městského zastupitelstva naleznete na úřední desce Městského úřadu Otrokovice a také na internetových stránkách města www.otrokovice.cz v sekci úřední deska.
Ing. Hana Jiránková
12.9.2023V pátek startuje Evropský týden mobility, nabízí akce pro veřejnost zdarma
Bezpečnostní, kulturně-vzdělávací a sportovní aktivity neodmyslitelně patří k Evropskému týdnu mobility, který proběhne ve dnech 16. – 22. září. První vlaštovkou v Otrokovicích bude Sportovní odpoledne s táborákem s TJ Jiskra Otrokovice v předvečer zahájení mezinárodní kampaně v pátek 15. září.
Mgr. Lenka Vaculová
12.9.2023Běh NADĚJE oslavil 30 let solidarity a pomoci druhým
Běžet pro dobrou věc se v pátek 8. září rozhodlo celkem 265 lidí, kteří se postavili na start charitativního Běhu NADĚJE, aby vyjádřili podporu této organizaci a současně vlastní aktivitou pomohli získat co nejvyšší finanční podporu od sponzorů. S každou registrací a uběhnutým 3km okruhem mohla totiž NADĚJE získat od sponzorů 1000 korun.
Mgr. Lenka Vaculová
8.9.2023Bytový dům v ulici Hložkova se začne stavět na jaře
Nové městské bydlení přinese novostavba bytového domu v ulici Hložkova. Projekt počítá s deseti byty o velikosti 2+kk a 1+kk. Celkové náklady na stavbu jsou spočítány na 28,3 milionů korun. Radnici se podařilo získat dotaci, která by mohla činit až 17,5 milionů korun.
Mgr. Lenka Vaculová
8.9.2023Výběrové řízení na pozici referent/ka oddělení rozvoje a územního plánování
Ve smyslu ust. § 7 zákona č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků, vyhlašuje tajemnice Městského úřadu Otrokovice výběrové řízení na obsazení pracovního místa referent/ka odboru rozvoje města oddělení rozvoje a územního plánování.
Mgr. Lenka Vaculová
6.9.2023Výměna svítidel veřejného osvětlení přinese úsporu energií i finančních prostředků
Vyměnit přibližně 600 kusů starých svítidel za nová, modernější a úspornější plánují Technické služby Otrokovice. Výrazně se tak zlevní náklady na provoz veřejného osvětlení. Město Otrokovice ve spolupráci s technickými službami navíc usilují o získání dotace, která by pomohla s financováním výměny.
Mgr. Lenka Vaculová
6.9.2023Radnice plánuje vybudovat nový chodník v ulici Horní na Újezdech
V příštím roce by se nového chodníku mohli dočkat lidé v ulici Horní v místní části Újezdy. Město připravilo projektový záměr, se kterým se uchází o dotaci. Náklady jsou plánovány na 1,9 milionů korun, přičemž dotace by mohla činit až 95 %.
Mgr. Lenka Vaculová
5.9.2023Bezpečnost na cestách město posiluje prostřednictvím osvětových akcí
Otrokovické akce realizované pro posílení bezpečnosti silničního provozu podporuje Zlínský kraj. Na uspořádání tří z nich obdržela radnice celkovou dotaci ve výši přibližně 35 tisíc korun.
Mgr. Lenka Vaculová
5.9.2023Semafory v kvítkovické křižovatce budou o víkendu mimo provoz
V sobotu 9. září 2023 a případně i v neděli 10. září 2023 bude probíhat oprava světelného signalizačního zařízení (semaforů) v křižovatce v Kvítkovicích. Při této modernizační opravě dojde k výměně řídicího systému, tzv. řadiče, a k výměně současných žárovkových návěstidel za moderní návěstidla s LED zdroji, což výrazně sníží poruchovost světelného signalizačního zařízení a přispěje k plynulosti provozu v křižovatce.
Mgr. Lenka Vaculová
4.9.2023Do základních škol v Otrokovicích nastupuje 179 nových žáků
Batůžek, pastelky, barvičky, štětec, tužku, skicák, reflexní přívěšek a další drobnosti dostal od zástupců radnice každý ze 179 prvňáčků, kteří dnes nastoupili do otrokovických základních škol. Ty město zřizuje celkem tři a v každé z nich jsou otevřeny tři první třídy.
Mgr. Lenka Vaculová
31.8.2023POHNI městem: Hlasování spuštěno
Třetí ročník projektu POHNI městem se pomalu blíží do svého finále. O tom, co se ve městě vybuduje, mohou rozhodnout lidé prostřednictvím hlasovacího lístku v Otrokovických novinách, nebo na webových stránkách města. Možnost hlasovat je až do konce měsíce září.
Ing. Hana Jiránková
29.8.2023Odstávka tepla a teplé vody
Teplárna Otrokovice oznamuje, že z důvodu provedení havarijní opravy horkovodu Baťov přeruší dodávku tepla (vč. teplé vody) dne 31.08.2023 od 6 do 18 hod. Odstávka se dotkne celé části Baťova od Společenského domu ke Štěrkovišti. Podrobný rozpis odběrných míst, kterých se odstávka týká, je uvedený v příloze.
Ing. Hana Jiránková
25.8.2023Budova zasažená požárem je nestabilní. Místu se vyhněte!
Budova na tř. T. Bati v Otrokovicích, kterou v úterý pohltil požár, je nestabilní a hrozí jí zřícení. Důrazně proto žádáme všechny, kteří se pohybují v okolí, aby se místu v dostatečné vzdálenosti vyhnuli, a respektovali všechna značení. Situace by mohla být život ohrožující.
Mgr. Lenka Vaculová
25.8.2023Přístaviště znovu ožívá kulturou
Proměna otrokovického přístaviště přinesla do tohoto místa pestrou škálu aktivit, mezi které se řadí i letní koncerty v přístavišti. Cyklus Živé přístaviště nabídne v sobotu 26. srpna vystoupení kapely Cestující hudba, kterou doplní taneční vstupy Evans dance. Akce se koná pouze za příznivého počasí a to od 15 do 18 hodin.
Mgr. Lenka Vaculová

Zobrazeno je 25 z celkem 260 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 11  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 1736


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies