Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 324 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5 6 ... 13  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
1.11.2023Šedesátka kantorů cestuje napříč Evropou a čerpá inspiraci díky projektu Otrokovic
erasmus+
Téměř šedesátka pedagogických pracovníků může čerpat inspiraci v zahraničí a brát si to nejlepší z příkladů dobré praxe. Díky projektu, který vznikl v Otrokovicích a je plně hrazený z evropského dotačního programu Erasmus+, mohou zainteresovaní pracovníci sdílet zkušenosti z fungování škol v Irsku, Portugalsku, Chorvatsku, Rumunsku i České republiky.
Mgr. Lenka Vaculová
1.11.2023Běžecký festival odstartuje v sobotu v Otrokovicích
beh
Už za pár dnů odstartuje jeden z nejprestižnějších běžeckých festivalů v Otrokovicích – Memoriál MUDr. Josefa Podmolíka. Letošní 23. ročník se uskuteční v sobotu 4. listopadu. Jeho součástí bude, stejně jako v předchozích ročnících, závod v půlmaratonu, maratonu i maratonu a půl.
Mgr. Lenka Vaculová
1.11.2023Den válečných veteránů bude opět provázet program v Kvítkovicích
veterani
Ukázka historické techniky, vybavení armád i horké nápoje z polní kuchyně. Den válečných veteránů již druhým rokem připomíná Klub vojenské historie Litava pod záštitou starostky Otrokovic Hany Večerkové. Připraveny jsou také soutěže pro děti s vojenskou tématikou a tak si celý den v Kvítkovicích před kaplí sv. Anny užijí i rodiny. Akce začíná 11. listopadu v 10 hodin.
Mgr. Lenka Vaculová
31.10.2023Otrokovickým strážníkům děkoval generál Řehka, v aktivní záloze se podílí na obranyschopnosti státu
general
Tři otrokovičtí strážníci jsou současně vojáky Aktivní zálohy Ozbrojených sil ČR. Dobrovolně převzali brannou povinnost a účastní se vojenských cvičení. Za jejich kladný přístup k obranyschopnosti země jim i jejich zaměstnavateli, kterým je Městská policie Otrokovice, osobně poděkoval náčelník Generálního štábu Armády ČR generálporučík Karel Řehka.
Mgr. Lenka Vaculová
20.11.2023Výběrová řízení na prodej nemovitostí běží jen do 27.11.2023
vr domky
Otrokovice jsou dobrým místem pro život, potvrzují to ankety nezávislých agentur, které se zaměřují na životní podmínky. Skvělá dostupnost, kvalitní infrastruktura i široká škála služeb dává dobrý základ pro spokojené bydlení. Využijte příležitost a přihlaste se do výběrového řízení na prodej některé z městských nemovitostí, ať už na Letišti nebo ve Staré Kolonii. Výběrová řízení potrvají už jen 7 dnů.
Mgr. Lenka Vaculová
27.10.2023Na sídlišti Moravanské přibydou parkovací stání
moravanske
Ještě do konce roku se bude o něco lépe parkovat lidem na sídlišti Moravanské. Vznikne zde třináct nových parkovacích míst. Práce byly zahájeny v tomto týdnu a potrvají pět týdnů. Výstavba přijde radnici na 1,3 mil korun.
Mgr. Lenka Vaculová
27.10.2023Titul Osobnost města Otrokovice převzal Jaroslav Budek
budek
U příležitosti státního svátku Dne vzniku samostatného československého státu si vedení města Otrokovice spolu s občany každoročně připomínají historické souvislosti spojené s tímto výročím. Současně jsou udělena významná ocenění.
Mgr. Lenka Vaculová
25.10.2023Zasedání Zastupitelstva města Otrokovice
město Otrokovice
Ve středu 1. listopadu 2023 od 16 hodin se ve velkém sále Otrokovické BESEDY koná 8. zasedání Zastupitelstva města Otrokovice. Bližší informace o programu zasedání městského zastupitelstva naleznete na úřední desce Městského úřadu Otrokovice a také na internetových stránkách města www.otrokovice.cz v sekci úřední deska.
Ing. Hana Jiránková
25.10.2023Vznik československého státu si Otrokovice připomenou při pietním aktu i slavnostním večeru
rijen
Výročí vzniku samostatného Československa si město Otrokovice připomene ve čtvrtek 26. října 2023 pietním aktem i slavnostním večerem. V 16 hodin se uskuteční pietní kladení věnců k pomníku obětem 1. světové války na nám. 3. května. Poté u pomníku v Kvítkovicích před kaplí sv. Anny.
Mgr. Lenka Vaculová
25.10.2023Nad Kvítkovicemi probíhají opravy polních cest a protierozních opatření
PEO
Nutnost oprav nově vybudovaných polních cest a protierozních opatření v Kvítkovicích vyvolaly přívalové deště v květnu letošního roku. Bezprostředně po řádění živlů vedení města Otrokovice avizovalo, že bude jednat tak, aby došlo k nápravě. Na stavbu realizovanou Státním pozemkovým úřadem se nyní vrátila těžká technika, aby odstranila povodňové škody a provedla opravy.
Mgr. Lenka Vaculová
23.10.2023Házet kamení na vozidla se mladíkovi nevyplatilo, strážníkům neunikl
znak MPO
Výtržník možná ani sám nedomyslel, že skončí s pouty na rukou, když po půlnoci házel kamení na kapotu projíždějícího auta. To ale nenechal bez povšimnutí majitel dotčeného vozu, a nejenže informoval městskou policii, ale sám se vydal po stopách pachatele, aby neunikl trestu.
Mgr. Lenka Vaculová
23.10.2023Lidé sázeli stromy i keře, zůstanou vzpomínky i odkaz pro další generace
sazime budoucnost
Vzpomínka na společně strávené chvíle v přírodě i stromořadí jako odkaz pro další generace zůstane všem, kteří se zúčastnili sobotní akce organizované městem Otrokovice „Sázíme budoucnost“. Starou polní cestu i dálnici za místní částí Újezdy díky ní lemuje 42 nových stromů a 327 listnatých keřů.
Mgr. Lenka Vaculová
23.10.2023Dobrovolní hasiči absolvovali zdravotnický kurz
hasiči
Nejen odborné znalosti, ale především jejich praktické uplatnění v mimořádných situacích jsou potřebnou výbavou každého hasiče, dobrovolné nevyjímaje. Proto se zástupci Jednotky sboru dobrovolných hasičů Otrokovice zúčastnili kurzu Základy zdravotnických znalostí, který uspořádal Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje na centrální stanici ve Zlíně.
Mgr. Lenka Vaculová
23.10.2023Výzva k předkládání návrhů na ocenění nejúspěšnějších sportovců města
sport
Vyzýváme otrokovickou sportovní veřejnost, aby Odboru školství a kultury Městského úřadu Otrokovice zasílala návrhy na ocenění za rok 2023.
Mgr. Lenka Vaculová
19.10.2023V Otrokovicích se chystá přehlídka kvalitního rocku a blues i oblíbená Partička
stetson
V sobotu 21. října se ve velkém sále a v baru Otrokovické Besedy uskuteční XVI. ročník mezinárodního hudebního festivalu STETSON & BOURBON. Jeho organizaci finančně podpořilo i město Otrokovice.
Mgr. Lenka Vaculová
18.10.2023Otrokovice jsou opět v Síni slávy jako Cykloměsto
město Otrokovice
Prestižní titul Cykloměsto si každým rokem odnášejí ti, kteří se starají o cyklistickou a chodeckou infrastrukturu. Titul lze získat pouze dvakrát v řadě za sebou. Otrokovice jsou letos oceněny již po čtvrté. Stejně jako loni se tak zapíšou do Síně slávy.
Mgr. Lenka Vaculová
18.10.2023Rozumí otrokovičtí žáci slovenštině? Prověřit znalosti mohli v partnerském městě
partizanske
Celkem 43 dětí otrokovických základních škol v doprovodu pedagogů navštívilo slovenské partnerské město Partizánske v rámci Česko – Slovenského dne. Absolvovali společné vyučování i zábavné soutěže v obou jazycích.
Mgr. Lenka Vaculová
17.10.2023Nejtalentovanější děti jsou z Otrokovic, děvčata vyhrála Zlatý oříšek
zlaty orisek
Karolínka Doleschalová, Zuzanka Sedláčková, Eliška Srnová z klubu Gymnastického aerobiku BK Otrokovice jsou vítězkami krajského kola prestižní celonárodní soutěže Zlatý oříšek, která se zaměřuje na talentované děti. Otrokovická děvčata si svým vypilovaným vystoupením a milým přístupem získala také cenu diváků.
Mgr. Lenka Vaculová
17.10.2023Spisovatelka Ivona Březinová besedovala se žáky základních škol
spisovatelka
Do otrokovických základních škol dorazila spisovatelka Ivona Březinová. S žáky si povídala o své knize ze série „Holky na vodítku“, která je věnovaná aktuálním tématům dopadajícím na dnešní mládež. Besedu pro žáky druhého stupně uspořádal odbor školství a kultury, oddělení městské knihovny ve spolupráci se školními knihovnami v rámci projektu Spisovatelé do škol.
Mgr. Lenka Vaculová
17.10.2023Staré jízdenky na MHD platí jen do konce listopadu
dszo
Možná ještě v peněžence nosíte lístky na MHD se starými cenami. Myslete na to, že jejich platnost končí 30. listopadu 2023. Poté je nebude možné uplatnit ani vyměnit.
Mgr. Lenka Vaculová
12.10.2023Opevnění břehů Štěrkoviště stabilizuje území a zachová zeleň
ros
Stabilizaci ustupujících břehů, a do budoucna i více zeleně jako útočiště pro různé druhy živočichů, přinese investiční akce města řešící opevnění část východního břehu vodní nádrže Štěrkoviště. Nově přibude i mlatová cesta, která umožní plynulý průchod kolem celé vodní plochy.
Mgr. Lenka Vaculová
12.10.2023„POHNI městem“ – lidé rozhodli o přestavbě hřiště i nové relax zóně
hriste
Řešení asfaltového hřiště v lokalitě Horní Střed a relax zóna u Centra volného času na Baťově, to jsou dva vítězné projekty, které získaly nejvyšší počet hlasů ve veřejném hlasování mezi projekty „POHNI městem“. Otrokovičtí radní včera projednali a schválili jejich realizaci v příštím roce.
Mgr. Lenka Vaculová
12.10.2023Děti opět uloží broučky k zimnímu spánku
uspavani broucku
Přijďte putovat s broučky krajinou, plňte úkoly a uložte kamarády z hmyzí říše k zimnímu spánku. Dům dětí a mládeže Sluníčko Otrokovice pořádá oblíbenou podzimní akci Uspávání broučků, která je určena všem dětem a rodičům.
Mgr. Lenka Vaculová
11.10.2023Motorkáři ukončí sezónu společnou vyjížďkou
shutdown
Ukončit motorkářskou sezonu tradičně společnou vyjížďkou se rozhodl klub Czech Bikers s podporou města Otrokovice. Spanilá jízda se letos uskuteční již po sedmnácté.
Mgr. Lenka Vaculová
11.10.2023Jedna z městských budov na náměstí se dočká kompletní rekonstrukce
k3loga¨
Síly upřené stejným směrem, dobrá komunikace se spoluvlastníky i možnost získání dotace, která pomůže se spolufinancováním. Výsledkem těchto kroků je rozhodnutí revitalizovat budovu na náměstí, ve které sídlí část Městského úřadu Otrokovice a Policie ČR a další nájemníci. Práce by měly být zahájeny ještě v říjnu.
Mgr. Lenka Vaculová

Zobrazeno je 25 z celkem 324 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5 6 ... 13  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Listopad 2023 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
44. týden303112345
45. týden6789101112
46. týden13141516171819
47. týden20212223242526
48. týden27282930123
49. týden45678910

Další akce


Anketa

Zúčastníte se letošního rozsvícení vánočního stromu v pátek 1. prosince?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 1439


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém