Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 312 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 13  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
28.5.2022Nové nájezdy zajistí pohodlný přechod lávky přes Dřevnici
Bezpečné a pohodlné nájezdové rampy má nově lávka přes řeku Dřevnici. Hojně využívané poslední
přemostění Dřevnice před soutokem s Moravou v blízkosti čistírny odpadních vod denně využijí stovky
projíždějících cyklistů.
Mgr. Lenka Vaculová
28.5.2022Ilustrátor Adolf Dudek maloval s dětmi
Po několikaleté pauze zavítal do Městské knihovny Otrokovice Mike Jagger české ilustrace - charismatický Adolf Dudek, který se věnuje jednak ilustraci dětských knížek, a také baví děti svými pořady.
Mgr. Lenka Vaculová
28.5.2022Vedení města se sešlo s občany v Kvítkovicích
Sérii plánovaných setkání představitelů města s občany uzavřela ve čtvrtek beseda v Kvítkovicích.
Diskutovat s lidmi přišla starostka města Otrokovice Hana Večerková, místostarosta Ondřej Wilczynski
a člen Rady města Otrokovice Jiří Veselý. Přizván byl také Vladimír Plšek, jednatel Technických
služeb Otrokovice a Renáta Krystyníková vedoucí odboru dopravy Městského úřadu Otrokovice.
Mgr. Lenka Vaculová
27.5.2022Dnes si připomínáme výročí atentátu na Heydricha, pietní akt obětem proběhne v červnu
Na den přesně před osmdesáti lety, tedy 27. května 1942, spáchali členové skupiny Anthropoid
atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Parašutistům, kteří byli na tento vojenský úkol speciálně vycvičeni, se však nepodařilo včas opustit Prahu a nakonec zahynuli v kryptě kostela sv. Cyrila a Metoděje 18. června 1942.
Mgr. Lenka Vaculová
26.5.2022Na sídlišti Přednádraží se opravují chodníky
Po novém úseku chodníku se projdou lidé v ulici Nádražní. Opravený úsek v přibližné délce 250 m je součástí první etapy rekonstrukce chodníků na sídlišti Přednádraží. Upravena byla také přilehlá parkovací místa. Investice vyšla radnici na 960 tisíc korun.
Mgr. Lenka Vaculová
26.5.2022Filmový festival nabízí program také v Otrokovicích - projekce pro školy i letní kino
Ve čtvrtek 26. května bude slavnostně zahájen 62. ročník Zlín Film Festivalu – mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež. Bohatý program zaujme každého návštěvníka a jeho část se uskuteční i v Otrokovicích.
Mgr. Lenka Vaculová
26.5.2022Radnice podpoří čtrnáct talentovaných dětí
Deset sportovců, tři umělci a jeden vědec. To je výčet příjemců grantů pro děti a mládež s výjimečným talentem. Ti zareagovali na vyhlášenou výzvu města, v rámci které město Otrokovic každoročně rozdělí celkem sto tisíc korun.
Mgr. Lenka Vaculová
25.5.2022Kvítkovičtí pokácí a vydraží májku, výtěžek pomůže malému chlapci
Sbor dobrovolných hasičů Kvítkovice připravil na poslední květnovou sobotu tradiční Kácení májky, konané pod záštitou starostky města Otrokovice Hany Večerkové. Program potěší děti i dospělé, navíc výtěžek z dražby pokácené májky a z prodeje jarmarku pomůže čtrnáctiletému vážně nemocnému chlapci.
Mgr. Lenka Vaculová
25.5.2022K cyklojízdě se můžete registrovat do konce května
V sobotu 4. června odstartuje z Otrokovic hobby Cyklojízda 2022. Ta účastníky povede vytyčenou trasou až do Dubnice nad Váhom. Do šestého ročníku cyklojízdy se mohou lidé registrovat do konce května na https://my.raceresult.com/197114/info.
Mgr. Lenka Vaculová
23.5.2022Vedení města zve na besedu v Kvítkovicích
Představitelé města Otrokovice v čele se starostkou Hanou Večerkovou se setkají s občany místní části Kvítkovice a Letiště. Setkání s veřejností se uskuteční ve čtvrtek 26. května 2022 v 17 hodin v hasičské zbrojnici v Kvítkovicích.
Mgr. Lenka Vaculová
23.5.2022Veslaři úspěšně zahájili sezónu
Veslařům začala sezóna, a to velmi úspěšně. Na začátku dubna se konalo v Hoříně Mistrovství ČR na dlouhé trati. Nejlépe si na 6 km vedl junior Sebastian Poslt, který získal stříbrnou medaili za 2. místo.
Mgr. Lenka Vaculová
20.5.2022Stezka Baťovem představí řadu zajímavostí
Nejzajímavějšími místy úzce spjatými s historií firmy Baťa v Otrokovicích nově provede návštěvníky města „Stezka Baťovem“. Její délka je po rovině cca 4,2 km. Pokud si turisté po cestě obejdou i rekreační nádrž Štěrkoviště, urazí celkem 5,8 km.
Mgr. Lenka Vaculová
20.5.2022Práce na silnici přinesou dopravní omezení
Z důvodu obnovy povrchu silnice č. I/55 mezi obcemi Tlumačov – Otrokovice, budou od pondělí 23.5.2022 prováděny stavební práce spočívající v odfrézování stávajícího povrchu, čištění vozovky a mikrokoberce.
Mgr. Lenka Vaculová
18.5.2022Na Akademii zazářily mladé talenty
Co všechno svedou děti navštěvující kroužky DDM Sluníčko, se mohli přesvědčit návštěvníci Otrokovické BESEDY, kde se uskutečnila tradiční Akademie. Tu slavnostně zahájila starostka města Otrokovice Hana Večerková. Přišla v doprovodu obou místostarostů Ondřeje Wilczynského a Petra Ťopka.
Mgr. Lenka Vaculová
18.5.2022Nevstupujte do prostor v okolí Hurdisek
Hurdisky čeká demolice. Tomuto faktu odpovídá také technický stav budov, který je havarijní. Vstup do domů a jejich bezprostředního okolí je aktuálně zakázán. Hrozí bezprostřední riziko úrazu.
Mgr. Lenka Vaculová
17.5.2022Infocentrum láká na nové webové stránky
Obsahově přehlednější a uživatelsky přívětivější jsou nové webové stránky Turistického informačního centra Otrokovice. Web www.tic-otrokovice.cz prošel zásadním vylepšením po sedmi letech. Jednodušší struktura pomůže všem návštěvníkům lépe se orientovat a mít všechny potřebné informace jako na dlani.
Mgr. Lenka Vaculová
16.5.2022Co se děti naučily, předvedou při Řádění
Dva jedinečné na sebe navazující projekty města Otrokovice, kterými jsou Sporťák a Zdravý pohyb do škol, umožnují dětem zdarma sportovat pod vedením zkušených trenérů. Přehlídkou toho, co se za rok práce naučily je akce Řádění – společné soutěžení dětí z otrokovických základních škol i školy mateřské.
Mgr. Lenka Vaculová
13.5.2022Jubilejní sté narozeniny oslavila nejstarší občanka města Eva Patrnčáková
Krásných sto let oslavila Eva Patrnčáková z Otrokovic, která je současně nejstarší občankou města. K významnému životnímu jubileu jí přišla domů popřát mnoho zdraví, štěstí, spokojenosti a osobní pohody starostka města Otrokovice Hana Večerková.
Mgr. Lenka Vaculová
13.5.2022Starostka uctila památku paní Věry Kramářové
V sobotu 14. května uplyne pět let ode dne, kdy nás opustila Osobnost města Otrokovice paní Věra Kramářová, profesorka otrokovického gymnázia, zakladatelka Poetického divadla VARIACE, dlouholetá kronikářka města, žena s neutuchající energií a elánem směřovaným k osvětě veřejnosti, co do povědomí o své domovině. Položením kytice a tichou vzpomínkou uctila její památku starostka města Otrokovice Hana Večerková.
Mgr. Lenka Vaculová
13.5.2022Téměř 4 miliony z města pomáhají v sociální oblasti
Sjednocené organizaci nevidomých a slabozrakých ČR, Sociálním službám města Kroměříže, Centru pro dětský sluch Tamtam, Společnosti pro ranou péči - pobočce pro zrak Olomouc a HVĚZDĚ schválili otrokovičtí radní na svém posledním zasedání poskytnutí neinvestiční dotace v celkové výši 61 300 korun. Finanční dar ve výši 5 000 korun pomůže také organizaci Zdravotní klaun.
Mgr. Lenka Vaculová
13.5.2022Štěrkoviště ožije akcemi, je třeba počítat s omezením
Lážo Plážo Fest a Moraviaman. To jsou aktuálně dvě velké akce, na které v nejbližších týdnech zavítají do Otrokovic stovky lidí. To s sebou přinese určitá omezení, nejenom v dopravě.
Mgr. Lenka Vaculová
12.5.2022Koupaliště zahájí sezónu v červnu
Slunečné počasí pomalu hlásí začátek letní sezóny. Na tu se chystá také městské koupaliště v Otrokovicích, které by mělo zahájit provoz po rekonstrukci dětského bazénu v průběhu června. První den velkých prázdnin pak zpestří zajímavý program pro rodiny s dětmi. Tobogány a brouzdaliště v Rekreační oblasti Štěrkoviště se spustí letos poprvé v rámci Lážo Plážo Festu v půli června a dále v závislosti na počasí.
Mgr. Lenka Vaculová
12.5.2022Slalomová akademie pro nové zájemce o automobilový sport
Naskočit do klasických motoristických disciplín, jako jsou rally, vrchy či okruhy, není pro začátečníka nic jednoduchého. Existuje však disciplína, která jednak dokáže připravit jezdce na vstup do zmíněných závodů, ale také sama nabídne vzájemný hodnotný sport mezi soupeři – automobilový slalom. Mezi jeho největší výhody patří to, že zájemcům jako sportovní náčiní postačí běžné civilní auto, a díky minimální věkové hranici 14 let se jej mohou účastnit i skutečně mladí jezdci.
Mgr. Lenka Vaculová
11.5.2022Blíží se lhůta splatnosti poplatku za komunální odpad
Upozorňujeme obyvatele, kteří dosud nezaplatili místní poplatek za komunální odpad (za obecní systém odpadového hospodářství) na kalendářní rok 2022, že se blíží termín splatnosti poplatku do 31. 5. 2022. Hromadný e-mail s podklady k platbě místního poplatku za obecní systém odpadového hospodářství byl již dvakrát rozeslán.
Mgr. Lenka Vaculová
11.5.2022Otrokovičtí Panteři přivezli z pražského turnaje dvě florbalová zlata
Florbalisti Panthers Otrokovice v kategoriích přípravka a mladší žáci ovládli o minulém víkendu prestižní mezinárodní turnaj Prague Floorball Cup 2022 a vezou domů zlaté medaile. Cenné kovy vybojovali v silné konkurenci dvou desítek klubů.
Mgr. Lenka Vaculová

Zobrazeno je 25 z celkem 312 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 13  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies