Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 539 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 22  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
2.2.2023Průvod masek přivede medvěda až na náměstí
Vše, co k masopustu patří, hodování a veselí, ale i zabijačkové speciality a muziku, si mohou v letošním roce naplno užít návštěvníci Otrokovického fašanku. Radnice spojila síly s dobrovolnými hasiči a připravila program, v němž nebude chybět tradiční průvod masek ani zábava na náměstí.
Mgr. Lenka Vaculová
2.2.2023V úterý 7. února bude matrika uzavřena
Z technických důvodů bude v úterý 7. února 2023 oddělení matriky pro veřejnost uzavřeno. Úterky jsou obvykle v čase od 7 do 11:30 úředním dnem.
Mgr. Lenka Vaculová
16.1.2023Tříkráloví koledníci přinesli spoustu radosti.
Sobota 7. ledna patřila v našem regionu tříkrálovým koledníkům. V obcích spadajících do působnosti otrokovické Charity jste mohli potkat celkem 119 skupinek, které chodily dům od domu, aby přály lidem do nového roku.
Mgr. Lenka Vaculová
2.2.2023Zasedání Zastupitelstva města Otrokovice
Ve středu 08. února 2023 od 16 hodin se ve velkém sále Otrokovické BESEDY koná 04. zasedání Zastupitelstva města Otrokovice. Bližší informace o programu zasedání městského zastupitelstva naleznete na úřední desce Městského úřadu Otrokovice a také na internetových stránkách města www.otrokovice.cz v sekci úřední deska.
Ing. Hana Jiránková
1.2.2023Integrovaná doprava Zlínského kraje rozšiřuje nabídku předplatného jízdného
Už ne jen na týden nebo na měsíc, ale rovnou na čtvrtletí nebo dokonce na celý rok! Zlínský kraj rozšiřuje od února nabídku předplatných jízdenek. Kromě stávajících 7denních a 30denních časových jízdenek si cestující v Integrované dopravě Zlínského kraje můžou nově koupit jízdenku platnou 90 nebo 365 dní. Každý, kdo pravidelně dojíždí do zaměstnání nebo školy, tak bude moct cestovat levněji než v současné době.
Mgr. Lenka Vaculová
1.2.2023V sobotu se v městské sportovní hale uskuteční mezinárodní turnaj v kopané
V sobotu 4. února se v městské sportovní hale uskuteční Memoriál Miroslava Hlobila - mezinárodní halový turnaj mladších žáků v kopané. Záštitu nad akcí převzala starostka města Otrokovice Hana Večerková.
Mgr. Lenka Vaculová
1.2.2023Český statistický úřad bude provádět šetření o životních podmínkách
Český statistický úřad organizuje v roce 2023 v souladu se zákonem výběrové šetření o životních podmínkách domácností v České republice pod názvem Životní podmínky 2023 (EU-SILC), které navazuje na předchozí ročníky tohoto šetření. Smyslem šetření je získávat dlouhodobě srovnatelné údaje o sociální a ekonomické situaci domácností v celkem 34 evropských zemích. Dalším cílem je získat data pro výpočet ukazatelů peněžní a materiální chudoby.
Mgr. Lenka Vaculová
31.1.2023Otrokovice se zapojí do prestižního Mezinárodního výzkumu dospělých PIAAC
Během února až července 2023 bude v Otrokovicích probíhat prestižní Mezinárodní výzkum dospělých PIAAC, který pořádá Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Česká republika se výzkumu účastní společně s více než 30 zeměmi z celého světa. Výzkum realizuje Národní pedagogický institut ČR z pověření Ministerstva školství.
Mgr. Lenka Vaculová
31.1.2023Výzva Do školy na kole proměňuje okolí škol a přístup k udržitelné dopravě
Od 1. února 2023 běží registrace do Květnové výzvy Do práce na kole. Spolu s ní je otevřena i výzva pro školy – Do školy na kole, která je otevřena studentům od 16 let, mladším pak se souhlasem rodičů.
Mgr. Lenka Vaculová
28.1.2023Volební účast v Otrokovicích byla 66,96 procent
Ve dnech 27 a 28. ledna 2023 se uskutečnilo druhé kolo prezidentských voleb, které se v Česku konají každých pět let. Novým českým prezidentem se stal Petr Pavel. V Otrokovicích byla volební účast 66,96%. Pro Petra Pavla hlasovalo ve městě 4 730 voličů, což je 51,64 % všech hlasujících. Andrej Babiš získal 4428 hlasů, což odpovídá 48,35 %.
Mgr. Lenka Vaculová
20.1.2023Úplná uzavírka železničního přejezdu u obce Žlutava
V sobotu 28. ledna 2023 od 7 hodin do neděle 29. ledna 2023 - 18 hodin bude z důvodu opravy železničního přejezdu úplně uzavřena silnice č. III/36740 mezi Napajedly a Žlutavou v místě křížení se železniční tratí. Autobusy tak neobslouží úsek Napajedla, cihelna - Žlutava, točna.
Mgr. Lenka Vaculová
19.1.2023Vedení města se sešlo se zástupci sportovních organizací
Deset milionů korun vynakládá otrokovická radnice každým rokem, aby zajistila chod sportovních organizací, zaštítila sportovní akce a zafinancovala programy pro děti realizované nad rámec výuky v základních a mateřských školách. O chystaných plánech, vyhlášených dotačních programech i podmínkách pro jejich vyúčtování radnice pravidelně informuje zástupce sportovních spolků. Ti možnost vyslechnout si všechny informace s možností o nich následně diskutovat velmi kvitují.
Mgr. Lenka Vaculová
18.1.2023Výběrové řízení na pronájem prostor k podnikání
Dle zákona č. 128/2000 Sb. o obcích § 39 město Otrokovice oznamuje záměr pronajmout prostory sloužící k podnikání, nacházející se v přízemí a 1. podzemním patře (suterénu) budovy č. p. 1342, nám. 3. května , Otrokovice, která stojí na pozemku parc. č. st. 2554 zastavěná plocha a nádvoří, vše v k. ú. Otrokovice, o celkové výměře 57,30 m2.
Mgr. Lenka Vaculová
17.1.2023Na volání z tísňového tlačítka reagovali strážníci okamžitě, přestože se jednalo o omyl
Potřebuji pomoc a ta nepřichází – situace, do které by se nechtěl dostat nikdo, natož osamělý senior. Otrokovická radnice těmto situacím předchází, proto již od roku 2009 provozuje systém tísňového volání. Tísňová tlačítka jsou přímo napojena na centrální pult Městské police Otrokovice.
Mgr. Lenka Vaculová
16.1.2023Otrokovický gymnastický aerobik slavil úspěšný rok 2022
Klub gymnastického aerobiku BK Otrokovice zažil úspěšný rok 2022, ve kterém se jeho členky umísťovaly na předních příčkách absolvovaných soutěží. Na Mistrovství ČR získaly celkem 6 medailí, a to čtyři stříbrné a dvě bronzové.
Mgr. Lenka Vaculová
16.1.2023Lidé mohou žádat o voličské průkazy, hlasovací lístky obdrží ve volebních místnostech
Druhé kolo volby prezidenta se na území České republiky uskuteční v pátek 27. ledna 2023 od 14.00 hodin do 22.00 hodin a v sobotu 28. ledna 2023 od 8.00 hodin do 14.00 hodin. Zatímco pro první kolo byly sady hlasovacích lístků roznášeny do domovních schránek, pro druhé kolo volby obdrží voliči hlasovací lístky až ve volební místnosti.
Mgr. Lenka Vaculová
12.1.2023V otrokovické knihovně si nově půjčíte i e-knihy
Právě jste dočetli knížku a potřebujete akutně novou a nejlépe teď hned? Není problém! Díky aplikaci si ji můžete půjčit z pohodlí domova, téměř okamžitě. Každý měsíc až dvě nové e-knihy mohou od letošního roku číst čtenáři Městské knihovny Otrokovice. Stáhnou si je prostřednictvím aplikace PALMKNIHY. Služba je pro registrované čtenáře zdarma.
Mgr. Lenka Vaculová
11.1.2023Sociální projekty Otrokovic jsou inspirací pro další města
Úspěšné projekty realizované v Otrokovicích v sociální oblasti se staly inspirací pro město Uherský Brod, jehož zástupci navštívili radnici, aby si poslechli příklady dobré praxe zaměřené zejména na sociální bydlení.
Mgr. Lenka Vaculová
11.1.2023Nová zelená úsporám light je určena zejména seniorům
Ministerstvo životního prostředí již začalo přijímat žádosti o dotace z dotačního programu Nová zelená úsporám Light. Má pomoci zejména domácnostem seniorů a dalších nejzranitelnějších skupin obyvatel. S penězi z těchto dotací ve výši až 150 tisíc korun dostanou možnost provést rychlé a jednoduché zateplení svých domů.
Mgr. Lenka Vaculová
10.1.2023V Otrokovicích zůstává poplatek za komunální odpad ve stejné výši
Ulehčit občanům v tíživé době tam, kde je to alespoň trochu možné. Na tom se shodují otrokovičtí radní a Otrokovice tak jako jedno z mála měst nenavýší v letošním roce poplatek za komunální odpad. Ten zůstává ve výši 480 korun za poplatníka, děti do šesti let jsou od poplatku osvobozeny.
Mgr. Lenka Vaculová
10.1.2023Do tvorby městského kalendáře pro rok 2024 se může zapojit veřejnost
Otrokovice zachycené ve výtvarných dílech známých i neznámých otrokovických umělců. Tak by měl vypadat městský kalendář pro rok 2024. Radnice nyní vyzývá k účasti na jeho tvorbě všechny umělce, kteří by svá díla chtěli najít na některé ze stránek kalendáře.
Mgr. Lenka Vaculová
9.1.2023Sobotní fotbalový turnaj předpřípravek si užily všechny děti
Zahrát si kopanou a užít si den plný sportu přijela v sobotu do Otrokovic téměř čtyřicítka dětí na 2. ročník Novoročního turnaje předpřípravek, nad kterým převzala záštitu starostka města Otrokovice Hana Večerková.
Mgr. Lenka Vaculová
6.1.2023Voliči, kteří se ve dnech volby prezidenta republiky nebudou nacházet v místě svého trvalého pobytu, mohou požádat o voličský průkaz
Volič, který se ve dnech volby prezidenta republiky bude nacházet mimo místo trvalého pobytu a nebude se moci dostavit do svého volebního okrsku, si může požádat o voličský průkaz, a to osobně nejpozději 11. ledna 2023. Lhůta pro podání elektronické nebo písemné žádosti o vydání voličského průkazu již vypršela.
Mgr. Lenka Vaculová
5.1.2023Tříkrálový běh odstartuje v sobotu
Trailový běh Tří králů je prvním běžeckým závodem v Otrokovicích v novém roce. Jeho v pořadí již 6. ročník se uskuteční v sobotu 7. ledna. Start i zázemí závodu jsou tradičně situovány do areálu kynologického klubu a jeho pořadatelem je KESBUK.
Mgr. Lenka Vaculová
5.1.2023Tříkrálová koleda zazní letos naplno!
Tříkráloví koledníci se opět chystají vyrazit do ulic a navštívit domácnosti. Po letech, které provázela různá omezení a mimořádná opatření, může koleda proběhnout naplno. S koledníky se můžete setkat v sobotu 7. ledna od 10 do 15 hodin. „Těšíme se na společné setkání s písní na rtu a úsměvem ve tváři, a doufáme, že vám přineseme trochu radosti v této nelehké době,“ říká s úsměvem koordinátor sbírky Jan Žalčík.
Mgr. Lenka Vaculová

Zobrazeno je 25 z celkem 539 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 22  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies