Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Běh NADĚJE oslavil 30 let solidarity a pomoci druhým

Běžet pro dobrou věc se v pátek 8. září rozhodlo celkem 265 lidí, kteří se postavili na start charitativního Běhu NADĚJE, aby vyjádřili podporu této organizaci a současně vlastní aktivitou pomohli získat co nejvyšší finanční podporu od sponzorů. S každou registrací a uběhnutým 3km okruhem mohla totiž NADĚJE získat od sponzorů 1000 korun.
beh nadeje
 

 
 

 

Běžet pro dobrou věc se v pátek 8. září rozhodlo celkem 265 lidí, kteří se postavili na start charitativního Běhu NADĚJE, aby vyjádřili podporu této organizaci a současně vlastní aktivitou pomohli získat co nejvyšší finanční podporu od sponzorů. S každou registrací a uběhnutým 3km okruhem mohla totiž NADĚJE získat od sponzorů 1000 korun.

Charitativní běh připomněl také výročí 30 let fungování otrokovické pobočky NADĚJE, která pomáhá lidem s mentálním a kombinovaným postižením. „Jsem velmi potěšen, že se k oslavě solidarity a vzájemné pomoci druhým zapojilo tolik lidí. Tolik lidí, kteří běželi pro ty, kterým podáváme pomocnou ruku. Velmi si vážíme pomoci jak vedení města Otrokovice, tak Zlínského kraje, podnikatelského sektoru, kteří se rozhodli věnovat nejen finanční podporu, ale také svůj čas a energii a sami se akce zúčastnili. A samozřejmě děkuji také všem, kteří nám pomohli se samotnou organizací akce.  Bez veškeré této podpory by tato akce nemohla proběhnout,“ uvedl Lukáš Šilc, oblastní ředitel NADĚJE. Běh NADĚJE však nebyl o rychlosti a soutěžení, ale byl o společné snaze a motivaci.

V 15 hodin odstartovala první skupina Běhu NADĚJE a dobrá nálada se nesla celým odpolednem. Symbolických 30 km uběhlo k výročí 30 let deset běžeckých skupin. Běžci se mohli připojit mimo jiné k ústřednímu řediteli NADĚJE, k hejtmanovi Zlínského kraje, starostce města Otrokovice, nebo jednatelům významných otrokovických firem.

„Sport spojuje a v Otrokovicích je to hodně znát. Bylo krásné vidět, s jakým nadšením se všichni postavili na start akce, kde byl vítězem každý, kdo se zúčastnil a pomohl tak Naději k co nejvyššímu výtěžku,“ uvedla starostka města Otrokovice Hana Večerková. Skupinu pod její patronací pak zaplnili pracovníci města a městského úřadu spolu s jejich rodinami. „Ráda bych všem poděkovala a především těm, co se přidali do mé skupiny a nenechali mě ve štychu. Je super, že se dokážeme kolektivně vyhecovat a společně podpořit dobrou věc,“ dodala s úsměvem Hana Večerková.

Nesoutěžního běhu se mohli zúčastnit i ti, kteří si na 3km trať netroufli, ale chtěli běžet či jet také. Na startovní čáře se tak setkala jak veřejnost spolu s těmi, kterým bylo sportovní odpoledne věnováno – klienti otrokovické NADĚJE. Každý z 265 běžců byl v cíli odměněn medailí vyrobenou klienty otrokovické sociálně terapeutické dílny.

„Díky sponzorům a veřejnosti pomůže výtěžek běhu NADĚJE financovat projekty, na které je z běžného rozpočtu obtížné vyčlenit prostředky a které klientům NADĚJE, pobočky Otrokovice ještě více zkvalitní pobyt ve službách. Nyní proto bude například moci započít projekt na renovaci sociálního zázemí sociálně terapeutické dílny,“ doplnil Šilc.

V podvečer vystoupila skvělá kapela Minami, která běžecké odpoledne završila.


 

 

 

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 12.9.2023 / 12.9.2023

Líbí se?

 44% |  56%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Duben 2024 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
14. týden1234567
15. týden891011121314
16. týden15161718192021
17. týden22232425262728
18. týden293012345
19. týden6789101112

Další akce


Anketa

Těšíte se na letošní ročník Otrokovických letních slavností?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 1715


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém