Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Chytřejší technologie a úspory energií. Otrokovice budou spolupracovat s odborníky z ČEZ ESCO

Není na co čekat – s modernizací energetiky, která přinese „ozelenění“ a dnes tolik potřebné úspory energií, je třeba začít okamžitě. To je motto otrokovických radních, kteří už několik měsíců spolupracují s odborníky z ČEZ ESCO na budování Smart City Otrokovice. Smlouvu, kterou oficiálně podepsali zástupci města a energetiků, už Otrokovice neformálně naplňují několik měsíců.
memorandum čez
 

 
 

Úlohou ČEZ ESCO je pomoci Otrokovicím s koncepcí chytrého města a s návrhy moderních úsporných energetických řešení, která budou mít zároveň pozitivní vliv na životní prostředí. „Už jsme energetiky seznámili s prvními případy, kde by nám mohli výrazně pomoci s úsporami, protože právě ceny energií výrazně ovlivní náš rozpočet a tedy i možnost dalších investic. Mám na mysli například fotovoltaiku na střeše SENIORU - místního domova pro seniory, komplexní energetické řešení městské polikliniky nebo nový systém vytápění pro školku na ulici K. H. Máchy, kde se nyní teplo vyrábí ve staré plynové kotelně. Ale to je jen začátek, možnosti pro spolupráci jsou mnohem širší,“ říká starostka Hana Večerková s tím, že k řadě úsporných opatření přistoupilo město již dříve především na poli soutěžení cen na komoditní burze, v oblasti veřejného osvětlení nebo při správě budov. 

Vybudování smart city ale sahá mnohem dál. „Všichni teď řešíme rostoucí ceny energií a snižování naší energetické závislosti na Rusku. A obnovitelné zdroje a energetické úspory v tom hrají klíčovou úlohu. Koncept smart city zajistí, že jednotlivá řešení budou fungovat propojeně a město z nich bude mít ten největší užitek. Chytré město znamená spolupráci mezi obory od energetiky přes dopravu, bytové hospodářství a informační technologie až po zdravotnictví a životní prostředí,“ vysvětluje generální ředitel ČEZ ESCO Kamil Čermák.

Moderní energetická řešení nabízí ESCO komplexně, od energetického managementu, přes realizaci energetických úspor tzv. EPC metodou, kdy zákazník splácí investici z úspor, což je obzvlášť po covidu a v současném stavu veřejných financí, kdy městské rozpočty omezuje inflace, velmi atraktivní produkt. Vhodně je lze doplnit instalací obnovitelných zdrojů na střechy objektů, které zajistí bezemisní energii za stabilní cenu, modernizací svícení v městských objektech nebo kompletní výměnou veřejného osvětlení silnic a chodníků. 

Skupina ČEZ působí na Zlínsku dlouhodobě a také v Otrokovicích už se jako dobrý soused podílela na několika veřejně prospěšných projektech. Prostřednictvím Nadace ČEZ přispěla v minulých letech městu 150 tisíc korun na cvičební prvky pro sportovní areál Baťov, dalších 90 tisíc věnovala dětem ze ZŠ Trávníky na vybudování snoezelenové místnosti, 60 tisíc poslala Charitě Otrokovice na dětské hřiště a přes čtvrt milionu darovala otrokovické pobočce Naděje na vzdělávání zaměstnanců a aktivity pro hendikepované.

 

 

Další informace:

Vladislav Sobol

mluvčí skupiny ČEZ

+420 725 959 417

vladislav.sobol@cez.cz

 

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 23.9.2022 / 23.9.2022

Líbí se?

 57% |  43%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • VÝSTAVA M. SLEZÁKOVÉ + A. UNGEROVÉ
  4.10.2022 8:00 - 17:00, bar + foyer kinosálu Otrokovické Besedy
  Výstava Miluše Slezákové, rodačky z Mladcové. Zálibu v malování měla už jako školačka, v důchodovém věku se ke své zálibě vrátila, ráda maluje romantické portréty žen, zátiší a kočky. Na Besedě vystavuje s Anežkou Ungerovou z Otrokovic, která svůj koníček v malování realizovala také až v důchodovém věku. V romantickém duchu vyjadřuje svými olejomalbami realisticky i abstraktně ženy, zvířata i přírodu. Obě malířky slaví při svých výstavách úspěchy nejen v Otrokovicích, ale také ve Zlíně, Kroměříži či Tlumačově.
 • TSUNAMI / Emil Sláma
  24.10.2022 18:00, Městská galerie
  Vernisáž v pondělí 24. 10. v 18.00 hodin v Městské galerii Otrokovice.Umělecký spolek Rozumění srdečně zve na výstavu Emila Slámy. Významný otrokovický výtvarník a pedagog vystaví na říjnové výstavě s názvem TSUNAMI svoji tvorbu posledních pěti let. Celoživotní učitel kreslení, malování a modelování, kterému se podařilo spojit kresbu a keramiku, a tak nyní tvoří, jak sám říká, grafickou keramiku.
 • Slavnostní večer k výročí založení samostatného ČSR
  27.10.2022
 • LAMPIONOVÝ PRŮVOD A OHŇOSTROJ
  16.11.2022
 • ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU + OPP
  25.11.2022
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Říjen 2022 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
39. týden262728293012
40. týden3456789
41. týden10111213141516
42. týden17181920212223
43. týden24252627282930
44. týden31123456

Další akce


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 443


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies