Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Dětský pavilon otrokovické polikliniky prošel rozsáhlou rekonstrukcí

Nabídnout malým pacientům i jejich rodičům prostředí, ve kterém se budou cítit příjemně a zároveň zde najdou vše potřebné. Plán, který si vytyčil Pavel Javora, jednatel městské polikliniky v Otrokovicích se podařilo realizovat za necelých pět měsíců. Na pokrytí nákladů rekonstrukce ve výši 2,9 milionů korun se významně podílelo město Otrokovice.
poliklinika
 

 
 

Dětský pavilon navazuje na již realizovanou rekonstrukci sociálního zázemí v hlavní budově polikliniky. „Nemohli jsme opomenout lékaře a pacienty na dětském pavilonu. Chtěl jsem udělat rekonstrukci pořádně, a najít pro tento úkol architekta či designéra, který bude řešit novou, dětem přátelskou, podobu interiérů v moderním stylu na odpovídající úrovni,“ vysvětlil Pavel Javora.  Prostory dětského pavilonu byly totiž v původním stavu ještě dle projektu z přelomu 70. a 80. let. „Rekonstrukci si tedy opravdu zasloužily,“ dodal Javora. Rekonstrukcí prošla příchozí chodba a schodiště, společné prostory čekáren dětského pavilonu i sociální zázemí pro veřejnost i pro lékaře. „Myšlenkou  bylo vytvořit takové místo, které bude pro děti příjemné a uklidňující. Prostor, který nebude připomínat klasickou čekárnu u doktora a bude tak trošku pohádkový. Hlavním motivem je tapeta velryby, která je pomyslným strážcem dětí. Barevnost je laděna do jemných pudrových tónů růžové, zelené a modré proložené bronzovými prvky. V návrhu jsou použity odolné materiály v moderním, ale nadčasovém designu. Na podlahu jsem navrhla  intuitivní navigační systém, který pacienty navede k příslušné ordinaci. Věřím, že malí pacienti i doktoři se budou v tomto prostoru cítit příjemně a bude jim dlouho dělat radost,“ uvedla interiérová designérka Kristýna Jandíková.

Aby se děti v nových prostorech cítily ještě příjemněji, přizval jednatel polikliniky ke spolupráci také místní ZUŠ. Výtvory jejích žáků ozdobí chodby.  „Malby, kresby a rytiny žáků ZUŠ rozzáří dosud stroze působící interiéry vstupních prostor polikliniky,“ míní Pavel Javora.

„V posledních dvou letech se na poliklinice udělala spousta práce. Zcela zásadní byla jedna z posledních investičních akcí, díky které prošlo kompletní proměnou sociální zázemí na hlavní budově. V okolí polikliniky přibyla parkovací místa. Lidé se zde lépe vyznají díky přehlednému informačnímu systému a vše pohodlně zjistí i na nových webových stránkách. V neposlední řadě přibylo také vybavení prostor lékárny Wi-Fi připojením pro snadnější vyzvedávání e- receptů. Na polikliniku se podařilo přivést i nové lékaře, odborníky, kteří pomáhají lidem v oblasti fyzioterapie, ortopedie a dalších. Kvituji, že městská poliklinika reaguje na potřeby svých klientů z řad veřejnosti i lékařů. Podařená rekonstrukce dětského pavilonu je toho důkazem,“ pochválil vedení polikliniky místostarosta města Otrokovice Ondřej Wilczynski, který má v gesci městské obchodní společnosti.   

 

Odkazy

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 8.11.2021 / 8.11.2021

Líbí se?

 50% |  50%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • DEN DĚTÍ
  1.6.2022 15:00 - 18:00, park před poliklinikou
  Program: atrakce pro děti i dospělé, zábavné aktivity, vystoupení kroužků DDM Sluníčko, skákací hrad, jízda na ponících.
  V případě nepříznivého počasí se akce nekoná.
 • CYKLOJÍZDA
  4.6.2022
 • Pozvánka pro členy a příznivce Klubu přátel historie města Otrokovice
  7.6.2022 14:30
  Vážení přátelé, srdečně Vás zveme dne 7. června 2022 na komentovanou prohlídku kostela sv. Václava v Sazovicích a návštěvu místního muzea. Sejdeme se u kostela ve 14.30 hodin, kde je možnost shlédnout kromě interiéru kostela i malou výstavku historických růženců a také vyřezávaný betlém místního rodáka pana Koželuhy.
 • Beseda s Klubem vojenských výsadkových veteránů
  9.6.2022
  Akce pro Základní školy
 • NÁMĚSTÍ 2022
  12.6.2022
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Květen 2022 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
17. týden2526272829301
18. týden2345678
19. týden9101112131415
20. týden16171819202122
21. týden23242526272829
22. týden303112345

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 892


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies