Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Do obnovy a údržby majetku město investovalo 38 milionů

Dobrá kondice městských nemovitostí je výsledkem aktivity vedení města, které rovnoměrně vynakládá finanční prostředky nejen do budování nového, ale i údržby stávajícího majetku. V roce 2021 tak vynaložilo 38,4 milionu korun.
opravy
 

 
 

Optimální úroveň finančních prostředků vynakládaných na údržbu majetku je vyjádřena každoročními odpisy. Jejich výše odráží celkovou hodnotu majetku a jeho opotřebení za určité časové období. Aby si majetek zachovával svou hodnotu, musí investice do údržby být podobná nebo vyšší než odpis. Celková hodnota městského majetku činí 3,14 miliard korun, což je v ročních  odpisech 36,7 milionů korun s tím, že tato hodnota v posledních letech stoupala v závislosti na nově budovaných investicích.        

„Máme zpracovaný dlouhodobý plán oprav, ze kterého vycházíme a díky kterému máme přehled, co je aktuálně potřeba, a co nás čeká. Také nám ukazuje, kde jsou slabá místa a majetek je třeba obnovit. U budov jde zejména o výměnu oken a zateplení. Investice jsou ale směřovány také do vnitřního vybavení. Z investic v loňském roce tak jde zmínit například revitalizaci plášťů Otrokovicé BESEDY, SENIORu, DDM Sluníčko i dalších školských zařízení. Počítají se sem ale i opravy chodníků a silnic a veškerého dalšího majetku,“ vyjmenovala starostka města Otrokovice Hana Večerková.

Investice do údržby v takové míře nejsou samozřejmostí. Podfinancování údržby majetku pak má za následek chátrání, které může vyústit v havarijní stav. „Řešení havarijních stavů ale představuje úplně jiné náklady. Proto je dobré těmto situacím předcházet a majetek postupně obnovovat s péčí řádného hospodáře,“ míní starostka Hana Večerková. Ani v Otrokovicích tomu tak nebylo vždy. K značnému navýšení prostředků pro obnovu majetku došlo až v roce 2017. Do té doby je možné mluvit o vnitřním dluhu města vůči svému majetku. Například v roce 2012 byly odpisy ve výši 31,8  mil. korun, zatímco na údržbu majetku šlo jen 19,1 mil. korun. To znamená propad více než 10 milionů, které mohly být využity pro obnovu. Tato situace se změnila až v roce 2017, kdy se poměr vyrovnal. „V loňském roce jsme se po letech konečně dostali do stavu, kdy můžeme říci, že jsme tento vnitřní dluh splatili a prostředky vynakládané na údržbu převyšují výši odpisů. Díky nastaveným pravidlům lze tento trend zachovat i v dalších letech. Tento fakt jednoznačně ukazuje naši snahu nejen vytvářet nové, ale především udržovat stávající. Jen tak můžeme vytvořit přívětivé město, ve kterém se bude dobře žít všem občanům,“ uzavřela starostka Otrokovic Hana Večerková. 

 

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 14.1.2022 / 14.1.2022

Líbí se?

 51% |  49%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • LETNÍ KINO V PŘÍSTAVIŠTI - V LÉTĚ TI ŘEKNU, JAK SE MÁM
  20.8.2022 21:00, přístaviště Baťov
  Přístaviště Baťov!
  Slovensko, Česko 2022, 110 min., přístupné bez omezení
  Komedie
  V létě ti řeknu, jak se mám mapuje životy bývalých spolužáků ze střední školy, kteří se i roky po skončení školy stále stýkají. Každý z nich má jiný životní příběh, jiné radosti i starosti, ale i tajemství, která do party vnáší vtip i napětí. Do života hlavních postav vstupujeme těsně před Vánoci, po kterých přichází nový rok, ve kterém mají všichni oslavit čtyřicátiny. Hrdiny nacházíme v různých fázích života, přitom jejich osudy se díky náhodám proplétají víc než dosud.
  Režie: Marta Ferencová. Hrají: Tereza Kostková, Ondřej Sokol, Martin Hofmann, Dana Rogoz, Andreea Vasile, Marián Miezga, Ján Koleník, Soňa Norisová a další.
 • DIVADLO A BESEDY S JAROSLAVEM DUŠKEM
  27.8.2022 14:00
  Proudy Inspirace, z.s. uvádí představení
  DIVADLO A BESEDY S JAROSLAVEM DUŠKEM

  Sobota 27. 8.
  14:00 hod. Beseda Na Slovíčko – beseda Jaroslava Duška a MUDr. Jana Vojáčka
  19:00 ČTYŘI DOHODY - legendární představení podle knihy Dona M. Ruize, založené na staré moudrosti Toltéků
 • NÁMĚSTÍ 2022 – Září + RIPTETO
  28.8.2022 16:30
  Letošní poslední dvojkoncert z cyklu Náměstí 2022. V první části koncertního odpoledne zahraje zlínská alternativně pop-rocková kapela Září, která tvoří vlastní kytarovou muziku s českými texty. Druhá část bude patřit kapele Ripteto. Kombinace houslí a akustické kytary dala vzniknout zajímavým folk-rockovým aranžím známých českých a slovenských písní. Repertoár kapely tvoří písně od 60. let až po současnost, takže si na své přijdou všechny věkové kategorie.
 • DIVADLO A BESEDY S JAROSLAVEM DUŠKEM
  28.8.2022 19:00
  Proudy Inspirace, z.s. uvádí představení
  DIVADLO A BESEDY S JAROSLAVEM DUŠKEM

  Neděle 28. 8. 19:00 PÁTÁ DOHODA - Pátá dohoda nás zavádí do hlubší roviny našeho sebeuvědomování a navrací nás k našemu vrozenému pravému já.
 • ROZUMĚNÍ / Ivana Kotásková
  29.8.2022 18:00, Městská galerie
  Výstava soch a akvarelů Ivany Kotáskové, výtvarnice a pedagožky výtvarného oboru na ZUŠ R. Firkušného v Napajedlích.
  Vernisáž se uskuteční v pondělí 29. 8. v 18:00 hodin v Městské galerii Otrokovice.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Srpen 2022 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
31. týden1234567
32. týden891011121314
33. týden15161718192021
34. týden22232425262728
35. týden2930311234
36. týden567891011

Další akce


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 339


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies