Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


DSZO zvedá ceny. Základní jízdenka vyjde na 18 korun, bude ale přestupná a na 30 minut

Dopravní společnost Zlín – Otrokovice (DSZO) navýší od 1. září ceny jízdného. Důvodem jsou dlouhodobě narůstající náklady na provoz, vliv na rozhodnutí upravit ceník měla také zvýšená inflace. I přes navýšení cen zůstane DSZO nadále nejvýhodnějším způsobem motorové přepravy po Zlíně a Otrokovicích.
dszo
 

 
 

„Situace dospěla k tomu, že i my musíme zdražit. To, co už mnohem dříve udělali jiný dopravci, ale také výrobci či poskytovatelé služeb, čeká nyní nás. Rád bych ale podotknul, že jde o první zdražení od roku 2012 a že i po úpravě cen nebude cestování s námi nijak významnou položkou v rodinných rozpočtech,“ prohlásil Josef Kocháň, ředitel DSZO.

Základní jízdenka bude stát od září 18 korun, tedy o šest korun více než doposud, nově ale bude přestupná a její platnost se prodlouží z 20 na 30 minut. Podobné změny a úpravy jsou i u časových kupónů. Kompletní ceník platný od 1. září zájemci naleznou na webových stránkách www.dszo.cz

Od září zavádí DSZO také několik novinek, které mají zvýhodnit jízdy hned několika skupinám cestujících. Nárok na tzv. Junior pas budou mít nově i děti ve věku od šesti let až do zahájení školní docházky, až dosud se tato sleva týkala pouze školáků. Další novinkou je zavedení tzv. Junior pasu Student, který je určený pro studující ve věku do 26 let, jenž mají trvalé bydliště v některé ze smluvních obcí DSZO, tedy v současnosti ve Zlíně nebo v Otrokovicích. Cena tohoto jízdního dokladu s platností na 12 měsíců s počátkem od 1. září bude pro žadatele 600 korun, zbytek částky za něj dopravci uhradí město či obec, se kterou má DSZO smlouvu a kde má žadatel trvalé bydliště. Nový je i tzv. Mateřský pas určený pro rodiče, kteří pobírají od státu rodičovský příspěvek, a to nejdéle do tří let věku dítěte, i v tomto případě se na jeho uhrazení budou společně podílet cestující a město či obec, které jsou je smluvním partnerem DSZO.

Cestující, kteří mají nakoupené časové kupóny s délkou platnosti přesahující 31. srpen, se nemusí v souvislosti se změnami cen jízdného o jejich využití obávat. „Budou na ně moci jezdit až do konce jejich platnosti. Co se týká jednotlivých jízdenek pořízených před změnou cen, na ty bude možné cestovat až do konce listopadu tohoto roku. Platit přestanou 1. prosince a nebude možné je ani vrátit či vyměnit s doplatkem za nové jízdenky,“ upozornil Josef Kocháň.

V souvislosti se změnami cen jízdného spouští DSZO informační kampaň pro cestující, k vidění bude ve vozech MHD, na zastávkách, ale i třeba na nově založeném facebookovém profilu s názvem DSZO – oficiální profil. Jejím prostřednictvím chce upozornit zejména na pokračující výhodnost cestování v MHD, a také pomoci individuálním tazatelům zorientovat se ve změnách. „V případě zájmu také poradíme, jaké časové kupóny budou pro konkrétní cestující nejvýhodnější. Rádi ale odpovíme na každý dotaz týkající se MHD. Lidí, které přepravujeme, si velice vážíme a věříme, že důvody, které nás donutily zvýšit jízdné, pochopí a že nám i nadále zachovají přízeň,“ vzkázal Josef Kocháň.

 

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 12.7.2023 / 12.7.2023

Líbí se?

 55% |  45%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Září 2023 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
35. týden28293031123
36. týden45678910
37. týden11121314151617
38. týden18192021222324
39. týden2526272829301
40. týden2345678

Další akce


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 1731


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies