Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Dvoudenní setkání řešilo budoucnost školství na Otrokovicku

O tom, kam směřovat strategii vzdělávání v regionu jednali vedoucí pracovníci základních a mateřských škol z ORP Otrokovice. Dalšími nosnými tématy dvoudenního setkání byla chystaná novela zákona o pedagogických pracovnících, nabídka Národního pedagogického institutu ČR pro pedagogy i práce s žáky s odlišným mateřským jazykem v základním či předškolním vzdělávání.
porada
 

 
 

Odbor školství a kultury Městského úřadu Otrokovice uspořádal další z každoročních setkání ředitelů základních a mateřských škol ORP Otrokovice. Ti tak měli příležitost mimo jiné vyslechnout si důležité informace od zástupců z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Národního pedagogického institutu i Krajského úřadu Zlínského kraje.  

„Pravidelně pořádáme dvoudenní poradu, abychom zajistili dobrou informovanost ředitelů o novinkách ve školské legislativě. Diskutujeme nad změnami a přidáváme i další témata, například revizi Rámcového vzdělávacího programu, mezipředmětovou implementaci informatiky do školní výuky, vzdělávání pedagogických pracovníků a další. Současně ponecháváme prostor pro vzájemné sdílení zkušeností ať už s ohledem na pedagogickou činnost či provozní záležitosti,“ nastínila obsažená témata Barbora Galatík Šopíková, vedoucí odboru školství a kultury Městského úřadu Otrokovice.

Důležitou oblastí jsou vždy otázky ohledně financování vzdělávacích služeb. „K tomu sloužil workshop  ‚Definování strategie vzdělávání v ORP Otrokovice‘. Tomu jsme věnovali šest hodin intenzivní práce, kdy jsme se snažili vytyčit, kam má směřovat strategie vzdělávání v našem regionu. Hovořilo se o změnách, které přináší a plánuje ministerstvo školství  a bude je i financovat. Nicméně hlavní část byla zaměřena na definování oblastí, které považuje vedení škol za důležité a chtěli by se jim věnovat v blízké budoucnosti a to ve spojení s možnostmi financovaní z následujících projektů v rámci Místního akčního plánování,“ přiblížila Barbora Galatík Šopíková. Řízená diskuse se pak opírala o výsledky proběhlého dotazníkového šetření, které se uskutečnilo v minulých měsících mezi vedením základních a mateřských škol, vedením základních uměleckých škol a domy dětí a mládeže, a pedagogy ORP Otrokovice. Mezi nejdůležitější potřeby ze strany škol patřila kultura a klima školy, psychohygiena a s nimi související vzdělávání pracovníků, možnost využití koučinku, supervize či mentoringu. Ve vztahu k žákům šlo zejména o kvalitní preventivní programy, vyhledávání, podporu a vedení nadaných žáků, spolupráci s univerzitami, ale například i narůstající potřeby v oblasti logopedie. Dalším tématem, o kterém se diskutovalo, byla podpora kariérového poradenství založeného na spolupráci s firmami, čerpání inspirace v jiných školách i mezinárodní spolupráce se školami v zahraničí. Výzvou pro všechny je také práce s umělou inteligencí.

„Otrokovice postupují v oblasti školství systematicky. Komunikujeme pravidelně s řediteli škol ať už prostřednictvím tradičních porad nebo nastavených pracovních skupin v rámci projektu Místního akčního plánování. Reagujeme na potřeby škol. Vyhodnocujeme je a požadavky pomáháme implementovat do praxe. Zároveň je naší prioritou pomáhat školám získat finanční prostředky na společné projekty,“ uzavřela vedoucí odboru školství a kultury Městského úřadu Otrokovice Barbora Galatík Šopíková.

 

 

 

 

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 27.3.2023 / 27.3.2023

Líbí se?

 48% |  52%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Květen 2024 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
18. týden293012345
19. týden6789101112
20. týden13141516171819
21. týden20212223242526
22. týden272829303112
23. týden3456789

Další akce


Anketa

Těšíte se na letošní ročník Otrokovických letních slavností?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 6207


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém