Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Klubík pomůže rodinám z Ukrajiny

město Otrokovice
Postarat se o děti a dát tak rodičům prostor zařadit se do pracovního procesu a vyřídit si všechny potřebné záležitosti. To je nabídka adaptačního klubu „Klubík“, který je novinkou Domu dětí a mládeže Sluníčko v Otrokovicích, které zřizuje město Otrokovice.
 

 
 

Adaptační klub „Klubík“ je určen ukrajinským dětem ve věku od 3 do 6 let. Fungovat začne od 11. dubna 2022. „Reagovali jsme na akutní potřebu ukrajinských rodin, kdy rodiče mají již zajištěnou práci, ale vzhledem k nemožnosti umístit dítě do mateřské školy, nemohou do zaměstnání nastoupit. V rámci pracovní skupiny jsme řešili způsoby, kterými by šlo situaci vyřešit. S nabídkou přišla ředitelka Domu dětí a mládeže Sluníčko Eva Pšenčíková, která v rámci kapacit zařízení nabídla možnost zřízení nového kroužku, který by umožnil zajistit potřebnou péči o dítě v době, kdy rodiče pracují. Jde o další bod komplexních činností, které koordinujeme tak, aby příchozí občané našli potřebné zázemí včetně všech služeb. Nový kroužek pro děti naváže na aktivity, jako jsou jazykové kurzy, začleňování dětí do základních škol i mateřské školy, zajišťování ubytovacích kapacit včetně jejich vybavení, spolupráce s potravinovou bankou, Charitou i farností,“ vyjmenovala starostka města Otrokovice Hana Večerková.

Provozní doba „Klubíku“ je od pondělí do pátku od 6.30 do 16.00 hodin. V době státních svátků provoz „Klubíku“ zajištěn není. Přijaté děti musí být již bez plenek a musí být schopné samostatné konzumace jídla. Děti budou mít „Klubík“ zdarma, a to včetně obědů a pitného režimu. Dopolední a odpolední svačinku si děti přinesou z domu ve svačinkové krabičce. Město Otrokovice pro tyto účely vyčlenilo ze svého rozpočtu 600 tisíc korun. „Při jednáních jsme hledali nejrychlejší a současně nejefektivnější způsob, jak se o děti postarat. Vycházela jsem z našich zkušeností, kdy v rámci zájmového vzdělávání  pracujeme s dětmi od 15 měsíců. Bylo proto logické využít naše možnosti a Klubík provozovat,“ vysvětlila ředitelka DDM Sluníčko Eva Pšenčíková s tím, že nejtěžší bylo personální zajištění. Jedním z požadavků na vedoucí Klubíku byla schopnost dorozumět se v ukrajinském jazyce. Klubík bude pod DDM Sluníčko fungovat do konce srpna. Poté by měly ukrajinské děti nastoupit do Mateřské školy Otrokovice, která pro ně vypsala samostatný termín zápisu 2. června 2022. Město Otrokovice v této souvislosti pracuje na řešení, jak rozšířit kapacitu mateřské školy, aby mohla přijmout co nejvíce dětí. „Rádi bychom otevřeli novou třídu mateřské školy. V současné době máme vytipovány prostory a řešíme finanční a technické zajištění,“ doplnila starostka města Otrokovice Hana Večerková.       

 

 

 

 

 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 8.4.2022 / 8.4.2022

Líbí se?

 48% |  52%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • ORECHOVSKÁ 15
  5.2.2023 14:00 - 18:00, velký sál
  Taneční odpoledne s dechovou hudbou Orechovská 15, kterou založil bubeník Václav Novák, pro nějž je muzika celoživotní vášní. Vytvořil kapelu složenou z mladých profesionálních i amatérských muzikantů, které spojuje nadšení a radost z kvalitní muziky. A prostřednictvím jejich hudby se snaží dělat radost i svým posluchačům a divákům.
  Členové kapely vystupují ve vyšívaných krojích typických pro region Slovácko. S radostí a mladistvým elánem hrají skladby známých českých a moravských autorů.
 • MANŽELSKÝ ČTYŘÚHELNÍK NA HORÁCH
  9.2.2023 19:00
  Víte, proč muži nepotřebují mapy, kdo má vynášet koš a jak správně vymačkat zubní pastu? To vše a možná i více se dozvíte v pokračování úspěšné komedie Manželský čtyřúhelník, která se dočkala přes 200 repríz. Tentokrát se děj odehrává na horské chatě před Vánoci. Hrají: Ivana Jirešová, Dana Homolová, Vladimír Kratina a Martin Sitta v režii Jakuba Zindulky.
 • OTROKOVICKÝ FAŠANK A VODĚNÍ MEDVĚDA
  18.2.2023 9:00 - 15:00, hasičárna Otrokovice a náměstí 3. května
  Sbor dobrovolných hasičů Otrokovice, Město Otrokovice, Otrokovická Beseda a DDM Sluníčko vás zvou na první ročník fašanku v Otrokovicích - venkovní akci pro celou rodinu. Průvod masek s voděním medvěda startuje v 9 hodin u hasičárny SDH v Otrokovicích. Cca v 10.45 bude průvod procházet náměstím, kde jej pozdraví zástupci města.

  Od 10.00 bude na náměstí probíhat doprovodný kulturní program, uslyšíte kapely Tady a teď a Ripteto. Po celou dobu akce budou na náměstí ke koupi zabíjačkové speciality.
 • BAR BESEDA S ŽIVOU HUDBOU
  23.2.2023 17:00 - 22:00, Bar Beseda s živou hudbou
  Další čtvrteční podvečer v Baru Beseda s kapelou Jalové hlasy, která hraje od 18.00
 • EVANS DANCE SHOW
  26.2.2023 19:00
  Taneční show skupiny Evans Dance, která zatančí 12 autorských tanečních a stepařských čísel. V rámci večera se představí i jejich hosté: Petra a Radovan Královi, Taneční divadlo Bralen ad. Večerem provází Dušan Chlud, uměleckou vedoucí a choreografkou je Eva Stodůlka Nejedlá. Vstupenky můžete zakoupit v TIC v přízemí Otrokovické BESEDY nebo na www.goout.net.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Únor 2023 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
5. týden303112345
6. týden6789101112
7. týden13141516171819
8. týden20212223242526
9. týden272812345
10. týden6789101112

Další akce


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 611


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies