Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Koaliční smlouvu podepsali v Otrokovicích zástupci šesti stran

Zástupci ANO 2011, Občanů OE s podporou Pirátů, KDU-ČSL, OMMO – hlas občana, České strany sociálně demokratické a Občanské demokratické strany podepsali v úterý v podvečer koaliční smlouvu. V rámci ustavující schůze nového zastupitelstva, které se uskuteční ve čtvrtek 20. října, bude koalicí na starostku města navržena Hana Večerková (ANO 2011), po boku by jí měli stát místostarostové Petr Ťopek (Občané OE s podporou Pirátů) a Ondřej Wilczynski (ANO 2011). V sedmičlenné radě města dále usednou Oldřich Mlčák (ANO 2011), Miroslav Schmidt (ANO 2011), Martina Fabriková (KDU-ČSL) a Michal Tichý (OMMO – hlas občana).
koalice
 

 
 

V zastupitelstvu bude patřit koalici sedmnáct křesel z třiadvaceti. „Navázali jsme na dobrou spolupráci z předchozích let. Se zástupci volebních stran, které jsou součástí koalice, jsme vždy nacházeli schodu. Věřím, že v takto započaté spolupráci budeme pokračovat i nadále. Naše spolupráce se zakládá na důvěře, respektu a politické rovnosti. Uvědomujeme si svou odpovědnost za další rozvoj Otrokovic i odpovědnost vůči občanům,“ zdůraznila dosavadní starostka města Otrokovice Hana Večerková, která by po zvolení zastupitelstvem pokračovala na pozici starostky druhé volení období. Při vyjednáváních našli koaliční partneři poměrně rychle shodu na programových prioritách. „Shodli jsme se, že chceme být vůči sobě otevření, mít rovný přístup k informacím a spolupracovat tak, aby z našich rozhodnutí prosperovalo město. Budeme pracovat na zachování životní úrovně občanů a vytváření podmínek pro harmonický rozvoj obyvatel všech generací,“ doplnil dosavadní místostarosta Petr Ťopek.  

Koaliční partneři se shodli pro další čtyři roky na zásadních bodech, které sepsali do jednadvaceti prioritních programových bodů následovně:

 

1.      Budeme realizovat besedy a ankety na aktuální témata, zapojíme více občany a místní části do procesu rozhodování o strategických projektech a záměrech ve všech oblastech.

2.      Budeme transparentně nakládat s prostředky města – efektivní veřejné zakázky, nákupy zboží a služeb.

3.      Budeme dlouhodobě plánovat investice s jasným určením priorit podle reálných potřeb jednotlivých oblastí, zaměříme se na dotační možnosti financování.

4.      Budeme pokračovat v revitalizaci jednotlivých částí města.

5.      Zlepšíme parkovací podmínky v kritických lokalitách města, budeme hledat chytrá řešení.

6.      Budeme realizovat opatření dle Strategie BESIP a Plánu udržitelné městské mobility.

7.      Dobudujeme síť cyklostezek v rámci koncepce Cyklodopravy.

8.      Ve spolupráci s ŘSD vybudujeme novou křižovatku na Nadjezdu.

9.      Budeme nadále usilovat o nezpoplatnění obchvatu Otrokovic.

10.   Budeme usilovat o zlepšení technického stavu budov škol a školských zařízení a o zvýšení vybavenosti škol se zapojením finančních prostředků z evropských fondů, budeme podporovat prevenci patologických jevů.

11.   Budeme nadále rozvíjet společnosti, kde má město majetkový podíl nebo je zde stoprocentním vlastníkem tak, aby kvalitně zajišťovaly služby občanům města.

12.   V rámci finančních možností města budeme poskytovat podporu spolkům a organizacím (sociálním, společenským, kulturním a sportovním) působících na území města a zejména ve prospěch dětí a mládeže.

13.   Zaměříme se na řešení potřeb a služeb pro seniory, zdravotně postižené a jinak handicapované osoby, budeme podporovat prorodinné, seniorské a mezigenerační aktivity.

14.   Zajistíme výstavbu nájemního bydlení, připravíme rozvojové plochy pro bytovou výstavbu.

15.   Budeme pokračovat v rekonstrukci a výstavbě sportovišť dle Plánu rozvoje sportu. 

16.   Budeme usilovat o převzetí Sokolovny do vlastnictví města.

17.   Podpoříme kulturní a společenské akce ve městě.

18.   Budeme nadále pokračovat v eliminaci zápachu a budeme podporovat ochranu životního prostředí ve městě.

19.   Zaměříme se na zvýšení bezpečnosti ve městě (kamerový systém, stacionární radary, inteligentní systémy).

20.   Budeme realizovat praktická opatření směřující k energetickým úsporám (energeticky úsporná opatření na budovách, fotovoltaické systémy atd.)

21.   Podpoříme turistický ruch zatraktivněním zajímavých městských lokalit, budeme spolupracovat s turistickými cíli v okolí.

 

O tom, zda se navržení kandidáti ujmou svých funkcí, se rozhodne až na ustavujícím zastupitelstvu, které se koná  20. října 2022. V rámci ustavujícího zasedání mají možnost navrhnout své kandidáty do vedení města i zástupci opozičních stran. O výsledku rozhodne hlasování zastupitelů. Jednání zastupitelstva je veřejné.

 

 

Plné znění této koaliční smlouvy najdete níže v příloze.

 

 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 12.10.2022 / 12.10.2022

Líbí se?

 57% |  43%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • 16. OTROKOVICKÝ SALON 2022 a křest městského kalendáře na rok 2023
  21.11.2022 - 2.1.2023, bar + foyer kinosálu
  Členové spolku Rozumění a jejich hosté vystaví v prostorách Otrokovické Besedy svá výtvarná díla. Součástí vernisáže, která proběhne v pondělí 21. listopadu od 18 hodin, bude tradičně křest nového městského kalendáře na rok 2023. Hudební vystoupení: žáci ZUŠ Otrokovice. Výstava potrvá do 2. ledna 2023.
  Typ akce: Kulturní akce
 • NECHTĚNÉ FOTOGRAFIE A JINÉ VĚCI
  22.11.2022 - 22.12.2022, Městská galerie
  Výstava fotografií Jaroslava a Kláry Stojaníkových z Kroměříže. K vidění budou jak velkoformátové, tak i malé kontaktní, portrétní fotografie. Jedná se o nezveřejněné „fotografické zmetky“ a ušlechtilé tisky. Vernisáž proběhne v úterý 22. listopadu od 18 hodin.
  V souvislosti s výstavou bude v tomto termínu vystaven vyřezávaný betlém lidového tvůrce Bernarda Kučery ze Sazovic.Tento řezbář vytvořil v rámci svého života desítky figurek, které byly součástí jeho rozsáhlého betlému, který ve svém domě vystavoval. Jedná se o figurky vyřezané z lipového dřeva, které mají výšku asi 30 cm. Díky ochotě vedení Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně, které tento betlém má ve sbírkách, bylo možné zapůjčit jeho ústřední část a představit ho v čase Adventu otrokovické veřejnosti.
 • ADVENTNÍ BRUSLENÍ
  2.12.2022 - 6.1.2023
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Listopad 2022 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
44. týden31123456
45. týden78910111213
46. týden14151617181920
47. týden21222324252627
48. týden2829301234
49. týden567891011

Další akce


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 496


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies