Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Kurz naučí zájemce podnikat bezpečně a bez rizika, navíc zdarma

Bezpečně a bez rizika chce naučit podnikat všechny zájemce kurz „Podnikni to!“. Město Otrokovice jej spouští již podruhé pro své občany zcela bezplatně. Je určen těm, kteří mají v hlavě podnikatelský nápad, ale neví, jak ho zrealizovat, podnikatelům, kteří hledají novou inspiraci a jistotu při zavádění nových produktů nebo zájemcům, které podnikání láká, ale konkrétní nápad ještě hledají.
podnikni to
 

 
 

Město Otrokovice vynaloží na realizaci projektu 516 tisíc korun. Polovinu nákladů pokrývá dotace ze Zlínského kraje. „Podporu podnikatelského prostředí vnímáme jako důležitou. Je jistě mnoho těch, kteří mají dobrý nápad, ale protože nemají zkušenosti s podnikáním, bojí se jej přivést k životu. Proto jsme se zapojili do projektu ‚Podnikni to!‘, který svým účastníkům dá potřebný návod, jak na to,“ vysvětlila starostka města Otrokovice Hana Večerková. 

Pět setkání v pěti týdnech účastníky naučí, jak systematicky krok po kroku hledat a najít funkční nápad, otestovat jej, ověřit jeho potenciál a nastartovat finančně udržitelný projekt. 

„Účastníci získají obecné know-how, které už jim nikdo nevezme a nápady v jejich hlavě získají reálné obrysy. S minimem rizika a finančních investic. Nezáleží na tom, jestli je jejich snem mít menší lokální firmu, přivydělat si vlastním projektem při zaměstnání, nebo vybudovat mezinárodní firmu. Na konci kurzu budou mít smysluplný projekt a hlavně plán, jak jej úspěšně rozjet,“ přiblížila Lenka Pláteníková, kurzová manažerka projektu „Podnikni to!“. Její slova potvrzuje i jedna z absolventek kurzu Kateřina: „Kurz byl pro mě velkým přínosem v mé situaci, kdy se rozhoduji, jestli rozjet svůj nápad. Přišel přesně ve chvíli, kdy jsem jej potřebovala, a pro mé rozhodování byl skvělým nakopnutím. Oceňuji, že ho vedl lektor, který měl bohaté zkušenosti z praxe. Vytvořil fajn energii a celkově měl příjemný a pozitivní přístup. Oceňuji snahu pomoci a ochotu předat své znalosti a také vzájemný kontakt s ostatními účastníky.”. 

Kurzem bude provázet zkušený podnikatel. Díky jeho vedení a letitým zkušenostem se mohou účastníci vyhnout největším začátečnickým chybám a budou mít dost prostoru svůj projekt dobře nasměrovat.

Kurz je určený pro občany města Otrokovice i okolních obcí, pro zaměstnané, studenty i maminky na mateřské. Skládá se z 5 setkání, která budou probíhat jednou týdně vždy ve čtvrtek. První workshop odstartuje již v říjnu. Účast je díky podpoře města Otrokovice a Zlínského kraje zdarma. Zájemci se můžou přihlásit na webu podniknito.cz na podstránce s názvem Podnikni to! v Otrokovicích nebo jednoduše napsat na e-mail platenikova@podniknito.cz.

 

 Projekt "Podnikni to!“ je spolufinancován Zlínským krajem.

 

 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 30.8.2022 / 30.8.2022

Líbí se?

 53% |  47%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • TERMÁLNÍ LÁZNĚ MOŠOŇ
  16.12.2023
  Zájezd do oblíbených termálních lázní V Maďarsku. Termální prameny v Mosonmagyaróváru se řadí mezi 5 nejléčivějších vod Evropy Nástupní místa: 5:30 Otrokovice Společenský dům a 5:40 MHD náměstí u BESEDY. Rezervace míst, popř. další informace v TIC nebo na tel. č. 571 118 103.
 • HROBKA S VYHLÍDKOU
  17.12.2023 16:00, Sokolovna Otrokovice
  Premiéra nové hry Hrobka s vyhlídkou se uskuteční v neděli 17.12. od 16:00 na Sokolovně v Otrokovicích.
  Představení připravil soubor LDO ZUŠ Otrokovice, pod vedením Gustava Řezníčka, herce Městského divadla Zlín.
  Typ akce: Divadlo
 • Stolní tenis - Vánoční turnaj ve čtyřhrách
  26.12.2023
 • PRESIDENTI
  28.12.2023 19:00, velký sál
  Představení nabízí neúprosný (ovšem komediální) pohled do zákulisí politiky, do způsobu myšlení jejích vykonavatelů, protagonistů i vykořisťovatelů… a volby se blíží! A dokonce volba nejvyššího. Koho delegovat? Někoho průchozího, někoho nejmíň závadného, někoho, koho nám lid zbaští i s navijákem, s kým se prostý lid identifikuje, a kdo nás ostatní na šachovém poli neobětuje… V hlavních rolích Petr Vondráček, Michaela Dolinová, Zdeněk Žák, Šárka Vaňková a Radomír Švec.
 • VÁNOCE OČIMA DĚTÍ
  20.11.2023 - 7.1.2024, Městská galerie
  Předvánoční výstava Klubu přátel historie, který navázal spolupráci se ZUŠ v ulici Mánesova v Otrokovicích, ZŠ v obci Sazovice a 11. ZŠ v Malenovicích představí práce dětí z těchto škol, a zároveň seznámí veřejnost s fotografiemi a pohlednicemi s vánoční tématikou od první poloviny 20. století až po současnost. Na výstavě bude mimo jiné představena část sbírky pohlednic Ludmily Vabrouškové z Otrokovic, která doplní a obohatí připravovanou výstavu. Nevšedně ozdobený vánoční stromeček a papírový betlém od Josefa Weniga, který zapůjčilo Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, doplní předvánoční atmosféru. Těšíme se, že touto výstavou přiblížíme návštěvníkům nastávající adventní čas a dáme tak možnost stavit se a potěšit v klidném prostředí galerie v nadcházejícím předvánočním shonu. Vernisáž se uskuteční v pondělí 20. listopadu v 17 hodin.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Prosinec 2023 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
48. týden27282930123
49. týden45678910
50. týden11121314151617
51. týden18192021222324
52. týden25262728293031
1. týden1234567

Další akce


Anketa

Zúčastníte se letošního rozsvícení vánočního stromu v pátek 1. prosince?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 2305


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém