Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Kurz naučí zájemce podnikat bezpečně a bez rizika, navíc zdarma

Bezpečně a bez rizika chce naučit podnikat všechny zájemce kurz „Podnikni to!“. Město Otrokovice jej spouští již podruhé pro své občany zcela bezplatně. Je určen těm, kteří mají v hlavě podnikatelský nápad, ale neví, jak ho zrealizovat, podnikatelům, kteří hledají novou inspiraci a jistotu při zavádění nových produktů nebo zájemcům, které podnikání láká, ale konkrétní nápad ještě hledají.
podnikni to
 

 
 

Město Otrokovice vynaloží na realizaci projektu 516 tisíc korun. Polovinu nákladů pokrývá dotace ze Zlínského kraje. „Podporu podnikatelského prostředí vnímáme jako důležitou. Je jistě mnoho těch, kteří mají dobrý nápad, ale protože nemají zkušenosti s podnikáním, bojí se jej přivést k životu. Proto jsme se zapojili do projektu ‚Podnikni to!‘, který svým účastníkům dá potřebný návod, jak na to,“ vysvětlila starostka města Otrokovice Hana Večerková. 

Pět setkání v pěti týdnech účastníky naučí, jak systematicky krok po kroku hledat a najít funkční nápad, otestovat jej, ověřit jeho potenciál a nastartovat finančně udržitelný projekt. 

„Účastníci získají obecné know-how, které už jim nikdo nevezme a nápady v jejich hlavě získají reálné obrysy. S minimem rizika a finančních investic. Nezáleží na tom, jestli je jejich snem mít menší lokální firmu, přivydělat si vlastním projektem při zaměstnání, nebo vybudovat mezinárodní firmu. Na konci kurzu budou mít smysluplný projekt a hlavně plán, jak jej úspěšně rozjet,“ přiblížila Lenka Pláteníková, kurzová manažerka projektu „Podnikni to!“. Její slova potvrzuje i jedna z absolventek kurzu Kateřina: „Kurz byl pro mě velkým přínosem v mé situaci, kdy se rozhoduji, jestli rozjet svůj nápad. Přišel přesně ve chvíli, kdy jsem jej potřebovala, a pro mé rozhodování byl skvělým nakopnutím. Oceňuji, že ho vedl lektor, který měl bohaté zkušenosti z praxe. Vytvořil fajn energii a celkově měl příjemný a pozitivní přístup. Oceňuji snahu pomoci a ochotu předat své znalosti a také vzájemný kontakt s ostatními účastníky.”. 

Kurzem bude provázet zkušený podnikatel. Díky jeho vedení a letitým zkušenostem se mohou účastníci vyhnout největším začátečnickým chybám a budou mít dost prostoru svůj projekt dobře nasměrovat.

Kurz je určený pro občany města Otrokovice i okolních obcí, pro zaměstnané, studenty i maminky na mateřské. Skládá se z 5 setkání, která budou probíhat jednou týdně vždy ve čtvrtek. První workshop odstartuje již v říjnu. Účast je díky podpoře města Otrokovice a Zlínského kraje zdarma. Zájemci se můžou přihlásit na webu podniknito.cz na podstránce s názvem Podnikni to! v Otrokovicích nebo jednoduše napsat na e-mail platenikova@podniknito.cz.

 

 

 

 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 30.8.2022 / 30.8.2022

Líbí se?

 53% |  47%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • 16. OTROKOVICKÝ SALON 2022 a křest městského kalendáře na rok 2023
  21.11.2022 - 2.1.2023, bar + foyer kinosálu
  Členové spolku Rozumění a jejich hosté vystaví v prostorách Otrokovické Besedy svá výtvarná díla. Součástí vernisáže, která proběhne v pondělí 21. listopadu od 18 hodin, bude tradičně křest nového městského kalendáře na rok 2023. Hudební vystoupení: žáci ZUŠ Otrokovice. Výstava potrvá do 2. ledna 2023.
  Typ akce: Kulturní akce
 • NECHTĚNÉ FOTOGRAFIE A JINÉ VĚCI
  22.11.2022 - 22.12.2022, Městská galerie
  Výstava fotografií Jaroslava a Kláry Stojaníkových z Kroměříže. K vidění budou jak velkoformátové, tak i malé kontaktní, portrétní fotografie. Jedná se o nezveřejněné „fotografické zmetky“ a ušlechtilé tisky. Vernisáž proběhne v úterý 22. listopadu od 18 hodin.
  V souvislosti s výstavou bude v tomto termínu vystaven vyřezávaný betlém lidového tvůrce Bernarda Kučery ze Sazovic.Tento řezbář vytvořil v rámci svého života desítky figurek, které byly součástí jeho rozsáhlého betlému, který ve svém domě vystavoval. Jedná se o figurky vyřezané z lipového dřeva, které mají výšku asi 30 cm. Díky ochotě vedení Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně, které tento betlém má ve sbírkách, bylo možné zapůjčit jeho ústřední část a představit ho v čase Adventu otrokovické veřejnosti.
 • ADVENTNÍ BRUSLENÍ
  2.12.2022 - 6.1.2023
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Listopad 2022 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
44. týden31123456
45. týden78910111213
46. týden14151617181920
47. týden21222324252627
48. týden2829301234
49. týden567891011

Další akce


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 496


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies