Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Město Otrokovice s přispěním Zlínského kraje pořídilo do Kvítkovic novou cisternu

Jednotka sboru dobrovolných hasičů Kvítkovice (JSDH) slavnostně převzala hasičský speciál TATRA 815 CAS20. Jedná se o zánovní cisternové vozidlo včetně vybavení, které nahradí doposud využívané vozidlo LIAZ Karosa. Město autocisternu pořídilo za 3,9 milionu korun s přispěním Zlínského kraje.
cisterna
 

 
 

Požární automobil TATRA 815 Terrno 4x4 CAS 20 poskytne oproti doposud využívané „Liazce“ podstatně lepší jízdní vlastnosti, velmi dobrou prostupnost terénem, spolehlivost a v neposlední řadě také větší bezpečnost posádky. Speciální hasičská nástavba disponuje nádrží na 3400 litrů vody a nádrží na pěnidlo. Má kombinované čerpadlo i veškeré vybavení nezbytné pro zásahy, ke kterým je jednotka Kvítkovice určena. V případě, že město splní všechny náležitosti, obdrží z fondu Zlínského kraje investiční dotaci 500 tisíc korun. Dotace je krajem poskytována na základě programu RP 12-23 – Dotace obcím pro jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí Zlínského kraje.

„Jednotky sboru dobrovolných hasičů zřizované městy a obcemi mají nenahraditelný význam v celém fungování Integrovaného záchranného systému. Jejich členové se účastní nejen akutních zásahů, jako jsou požáry, technické havárie a bezprostřední odstranění následků živelních událostí, ale také např. pomáhají záchranářům při transportech imobilních pacientů nebo při zajištění požárního dozoru na hromadných akcích, ať už sportovních, kulturních či společenských,“ zdůraznila význam JDSH starostka Otrokovic Hana Večerková s tím, že součinnost poskytují i při údržbě majetku města. „Například otrokovická jednotka pomáhá při odstraňování naplavenin z ledolamů a pilířů moravní lávky,“ doplnil Petr Zakopal.

Vedení radnice se snaží v maximální míře vycházet vstříc potřebám jednotek a zajistit vše potřebné pro jejich fungování. „Postupně naplňujeme jeden z našich dlouhodobých cílů, kterým je obměna výzbroje i výstroje. Kromě materiální podpory bychom se však rádi věnovali popularizaci spolkové činnosti hasičů, protože v ní je i budoucnost zásahových jednotek. Věřím, že pokud se podaří přivést do sborů dobrovolných hasičů nové členy a hlavně děti, najdeme v jejich řadách stálice, pro které se pomoc druhým stane posláním,“ uvedla starostka Hana Večerková. Spolková činnost členů otrokovického i kvítkovického Sboru dobrovolných hasičů je pestrá od pořádání kulturních a společenských akcí až po sportovní. „Perfektní ukázkou bylo Zimní halové kvarteto, které se uskutečnilo v městské sportovní hale. Děti nám předvedly požární sport v plné kráse. Věřím, že si všichni tuto událost užili a v Otrokovicích se nekonala naposled,“ připomněla starostka jednu z posledních akcí organizovanou JSDH Kvítkovice.

 

 

Název projektu: „Nákup používané automobilové stříkačky pro JSDH Kvítkovice“

Akce je spolufinancována Zlínským krajem.

 

 

 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 30.1.2024 / 30.1.2024

Líbí se?

 62% |  38%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Duben 2024 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
14. týden1234567
15. týden891011121314
16. týden15161718192021
17. týden22232425262728
18. týden293012345
19. týden6789101112

Další akce


Anketa

Těšíte se na letošní ročník Otrokovických letních slavností?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 2046


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém